Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,301.16 -0.35%    FERS 59,500.00 8.06%    GRNT 975.00 -1.57%    KMB 5,882.48 -0.26%    MPT 67,967.90 -0.05%    RZEK 68.00 41.67%    SBT 2,765.00 -2.98%    STB 1,183.55 2.97%    STIL 66.00 9.2%    TNB 16,102.00 -1.21%    TTK 1,250.00 2.46%    UNI 2,075.64 -0.22%    

Дневен хороскоп 31.03.2020

Време: 06:00

Датум: март 31, 2020

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

При ненадејни промени на деловна сцена или при необични ситуации, мора да дејствувате многу трезвено. Вашите идеи се вклопуваат со оние на соработниците, бидете внимателни. Случувањата од вашиот љубовен живот не треба да привлекуваат внимание.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Чувствувате дека ништо не ви оди од рака. Не губете надеж, таа ќе ви биде потребна. Одредени случувања ќе направат да се чувствувате поемотивно. Внимавајте на добрата храна и пешачете во природа. Ставете се себеси на прво место.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ве следи чувство дека за се сте слабо информирани. Потрудете се да го пронајдете идеалниот партнер за себе. Ќе се чувствувате среќно и задоволно. Имате лоша навика – се расфрлате на сто страни, а ништо не реализирате. Комуницирајте колку што можете повеќе.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Од партнерот барате невозможни работи, ако почнете да работите на себе, постои шанса да ја спасите врската. Направете промена на неколку полиња. Во ниту еден случај не препуштајте се на алкохолот. Единствената светла точка ви се финансиите.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Сакате да се занимавате со сериозни проблеми. Очигледно не сте свесни какви последици носи тоа. Дистанцирајте се од се ако сакате околината нормално да ве прифати. Проблем имате со лице од минатото. Внимавајте на слатките работи, можни се проблеми со шеќерот во крвта.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Самоиспитувањето и самоанализата ќе дадат резултат, работите ќе тргнат на подобро. Чувајте се од повреди. Обидете се да бидете помалку себични, посебно кога станува збор за партнерот и семејството. Внимавајте на храната, но и на пороците.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Се што ќе посакате ви се исполнува, ќе забележите делумен успех, но бидејќи сте перфекционист, нема да бидете задоволни. Ќе го фасцинирате саканото лице со својот скриен шарм. Потрудете се да се сконцентрирате на она што ви е важно во животот.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Сакате да дејствувате на многу полиња, енергични сте, кога ќе наумите нешто, тешко можат да ве сопрат. Потрудете се да ги одбегнете проблемите со финансиите, партнерот ве обожува, поминете го секој слободен миг со него.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Потрудете се дел од вашите мани да ставите под контрола, преголемата амбициозност може да ви донесе само негативни влијанија. Затрупани сте со разни обврски, па немате време за љубов, партнерот се чувствува запоставено.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Научете дека нема полза од празни разговори. Авантуристи сте, па затоа е потребно да се дружите со позитивни лица, мора да го реорганизирате времето ако сакате да се снајдете со околината. Не трудете се да го држите партнерот под контрола.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Потрудете се околу партнерот, бидејќи тој се соочува со одредени проблеми. Премногу ги слушате другите, а тоа може да биде проблем. Не се повлекувајте во самотија доколку имате личност на која може да се потпрете. Здравјето ви е добро.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Користете прилика да ги покажете своите способности. Не се занесувајте со големи очекувања, бидете реални во моменталнава ситуација. Финансиите ви се влошени.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 29.05.2020

  Дневен хороскоп 29.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Многу сте самоуверени и ќе бидете подготвени за клучни одлуки. Можно е да се најдете во центарот на некоја сложена…

 • Дневен хороскоп 28.05.2020

  Дневен хороскоп 28.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе бидете напнати, а работните задачи нема целосно до крај да ги извршувате. Избегнувајте кавги и внимавајте од непријателства, бидејќи…

 • Дневен хороскоп 27.05.2020

  Дневен хороскоп 27.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе функционирате под влијание на радосни вести и пријатни изненадувања. На професионален план некој ваш соработник ќе ви помогне да…

 • Дневен хороскоп 26.05.2020

  Дневен хороскоп 26.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден ќе ви донесе нова можност за остварување на контакти кои ќе ви помогнат во бизнисот. Оние кои сеуште…

 • Викенд хороскоп 23-24.05.2020

  Викенд хороскоп 23-24.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Крајно време е да престанете да се грижите за обврските и да почнете да размислувате малку позитивно. Не е крај…

 • Дневен хороскоп 22.05.2020

  Дневен хороскоп 22.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Имате голем број на планови. Заинтересирани сте, но сепак, не ќе можете се одеднаш да реализирате. Овој ден ви носи…

 • Дневен хороскоп 21.05.2020

  Дневен хороскоп 21.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Наместо само да планирате, почнете и да делувате. Со тоа ќе ги зголемите шансите за успех. Наместо да седите и…

 • Дневен хороскоп 20.05.2020

  Дневен хороскоп 20.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ако имате некој проблем кој ве наведува емоционално да се затворате во себе, тоа ќе донесе вистинска бура во вашата…

 • Дневен хороскоп 19.05.2020

  Дневен хороскоп 19.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Влегувате во период на свежи почетоци, нови можности и идеи кои ќе донесат среќа на вашето лице. Можно е да…

 • Дневен хороскоп 18.05.2020

  Дневен хороскоп 18.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Самодовербата, психичката сила и храброста ви се на високо ниво и ќе ви помогнат да се изборите со сите предизвици.…