Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,301.16 -0.35%    FERS 59,500.00 8.06%    GRNT 975.00 -1.57%    KMB 5,882.48 -0.26%    MPT 67,967.90 -0.05%    RZEK 68.00 41.67%    SBT 2,765.00 -2.98%    STB 1,183.55 2.97%    STIL 66.00 9.2%    TNB 16,102.00 -1.21%    TTK 1,250.00 2.46%    UNI 2,075.64 -0.22%    

За подобра хидратација: Eucerin®Hyaluron-Filler Ултралесен хидратантен гел

Време: 11:24

Датум: март 30, 2020

Категорија: ЗДРАВЈЕ

Ја хидрира кожата моментно и интензивно во следните 24 часа!

Добро хидрираната кожа има здрав и сјаен изглед. Но многу често се случува да имаме нарушена бариерна функција на кожата, што предизвикува водата да испарува и кожата да ја губи својата влажност, што води до сувост и појава на фини линии или брчки. За тоа влијаат многу фактори – на пример честото миење, прекумерното изложување на сонце, сувиот воздух во затворени премногу затоплени простории или пак едноставно напредувањето на возраста. Затоа кожата има потреба од ефикaсен хидратант, којшто ги содржи сите неопходни состојки за долготрајна хидратација, а кој кожата одлично го апсорбира. Што не е случај со некои креми кои оставаат масен или леплив слој на површината на кожата, и кои не се апсорбираат целосно во неа.

Со својата лесна текстура, новиот Eucerin®Hyaluron-Filler Ултралесен хидратантен гел интензивно ја хидрира кожата, а се апсорбира целосно и брзо. Ултралесната гел формула ѝ дава на кожата свежина и долготрајна хидратација. Содржи само 11 состојки, меѓу коишто е и хијалуронската киселина во 3 пати повисока концентрација. Формулата ја помага хидратацијата и ја пополнува кожата одвнатре, со што ги намалува и фините линии. Хијалуронската киселина е докажано ефикасна состојка и долго време се користи во дермокозметиката. Taa природно се создава во кожата, а овозможува одржување на нивото на влагата, привлекување и задржување на вода.

Ефикасна ултралесна гел-текстура наменета за сите типови кожа

Eucerin®Hyaluron-Filler Ултралесниот хидратантен гел е погоден за секојдневна употреба за секој тип на кожа, вклучително и за чувствителна кожа. Се нанесува лесно, брзо се апсорбира и дава чувство за свежина, без да ја замастува кожата. Провидната формула е збогатена со активни состојки коишто ја хидрираат жедната кожа во следните 24 часа, а лесниот освежувачки мирис го дополнува освежувачкиот ефект.

„Тајната на ефикасноста на гел-бустерот се крие во комбинацијата од висококонцентрирана средно  и кратковерижна хијалуронска киселина“, изјави Ан-Мари ван Геловен, постар медицински менаџер на Eucerin®. “Средноверижната хијалуронска киселина останува на површината на кожата и таму привлекува и задржува вода. Кратковерижната хијалуронска киселина продира подлабоко во епидермисот и ефикасно ја исполнува кожата одвнатре, што води до намалување на првите знаци на стареење“, вели овој експерт по дермокозметика.

Секојдневна употреба за добро хидрирана, свежа и сјајна кожа

Се препорачува да нанесувате Eucerin®Hyaluron-Filler Ултралесен хидратантен гел секојдневно како втор чекор во негата на Вашата кожа, на добро исчистена кожа, а пред производот за нега. Веднаш ќе ја почувствувате кожата хидрирана и освежена и ефектот ќе продолжи во тек на целиот ден. Со својата нелеплива формула, Eucerin®Hyaluron-Filler Ултралесниот хидратантен гел е идеална основа за шминка. Ви препорачуваме да нанесете Hyaluron-Filler Дневен крем SPF 15 или 30 преку ден, за да ја заштитите кожата од непосредното влијание на сонцето и како заштита од фотостареење. Ако кожата Ви е особено дехидрирана, Ви препорачуваме да нанесете од подхранувачкиот Hyaluron-Filler Ноќен крем после нанесување на гел-бустерот.

Eucerin®Hyaluron-Filler Ултралесен хидратантен гел се предлага за:

 • Високоефикасна хидратација на кожата и пополнување на фините линии
 • За свежина и долготрајна хидратација на кожата

За линијата на производи HyaluronFiller

Кога кожата старее, нивото на природно произведената хијалуронска киселина во неа се  намалува, а како последица на тоа започнува да се формираат површински фини линии и подлабоки брчки.  Повеќето производи од клинички испитаната линијата Eucerin®Hyaluron-Filler содржат комбинација од хијалуронска киселина (со висока и ниска молекуларна тежина) и глицин-сапонин, којашто докажано го помага природното производство на хијалуронска киселина во кожата. За оние луѓе кои сакаат да се справат со фините линии и брчки, линијата Eucerin®Hyaluron-Filler комбинира моќен ефект на пополнување на брчките со одлична подносливост од кожата.  Hyaluron-Filler Moisture Booster ја дополнува успешната линија Hyaluron-Filler со првиот производ на Eucerin во форма на ултралесна гел-текстура, којшто на кожата ѝ дава свежина и долготрајна хидратација.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • EUCERIN DermatoCLEAN – Нежно го чистат лицето, ја хидрираат кожата и обезбедуваат висок капацитет на хијалуронска киселина

  EUCERIN DermatoCLEAN – Нежно го чистат лицето, ја хидрираат кожата и обезбедуваат висок капацитет на хијалуронска киселина

  Тешко дека може да се најде друг начин што ни дава чувство на свежина и опуштеност, како што е длабокото вдишување на чист воздух.  Колку…

 • Франција забрани употреба на хидрохлорокин против COVID-19

  Франција забрани употреба на хидрохлорокин против COVID-19

  Владата на Франција вчера ја поништи уредбата со која им беше дозволено на болниците да користат хидрохлорокин при лечење на пациенти заболени од потешки форми…

 • Зошто појадокот е важен за здраво срце

  Зошто појадокот е важен за здраво срце

  Резултатите од едно американско истражување покажуваат дека лицата кои не појадуваат имаат 27 отсто поголем ризик од срцеви заболувања и дека подеднакво е важно кога и што…

 • Се откажаа од лечење до крајот на мај: “Нема промени во нашата политика за брзо одобрување на лекот”

  Се откажаа од лечење до крајот на мај: “Нема промени во нашата политика за брзо одобрување на лекот”

  Јапонската влада се откажа од одобрувањето на лекот Avigan за лечење на вирусот COVID-19, изјави министерот за здравство, Катсунобу Като. Тестирањето на антивирусниот лек Avigan на Fujifilm…

 • Дали топлото време ќе го запре коронавирусот?

  Дали топлото време ќе го запре коронавирусот?

  Неколку статистички студии спроведени во последните месеци покажаа поврзаност помеѓу климата и коронавирусот – колку е повлажнo и потоплo, толку е помала веројатноста за ширење…

 • Русите ќе тестираат вакцина за COVID-19 кон крајот на јули

  Русите ќе тестираат вакцина за COVID-19 кон крајот на јули

  Компанијата „Biokad“ ќе ги започне клиничките испитувања на вакцината против новиот коронавирус во Санкт Петербург кон крајот на јули, соопшти прес службата на таа руска…

 • Русија блиску до решение: Вакцина веќе за три месеци?

  Русија блиску до решение: Вакцина веќе за три месеци?

  Вакцината за коронавирус може да биде регистрирана во Русија во август, најави директорот на Националниот истражувачки центар за епидемиологија и микробиологија, Александер Гунцбург. „Верувам дека…

 • Викенд хороскоп 16-17.05.2020

  Викенд хороскоп 16-17.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Вашата романтична страна викендов ќе излезе во прв план. Што повеќе се посветите на тоа, толку повеќе ќе бидете среќни…

 • Најмногу овошје се јаде на југот на Европа, а зеленчук на северот на овој континент

  Најмногу овошје се јаде на југот на Европа, а зеленчук на северот на овој континент

  Жените во Европа јадат повеќе овошје од мажите на овој континент, а луѓето со повисоко ниво на образование јадат повеќе овошје од помалку образованите луѓе,…

 • Еве како вирусот се шири во ресторан и тоа на една маса! Било доволно само половина час(видео)

  Еве како вирусот се шири во ресторан и тоа на една маса! Било доволно само половина час(видео)

  Нема да верувате колку лесно и брзо се пренесува вирусот! Белгискиот виролог, Марк Ван Ранст сподели видео од јапонски експеримент во кое се гледа колку…