Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,301.16 -0.35%    FERS 59,500.00 8.06%    GRNT 975.00 -1.57%    KMB 5,882.48 -0.26%    MPT 67,967.90 -0.05%    RZEK 68.00 41.67%    SBT 2,765.00 -2.98%    STB 1,183.55 2.97%    STIL 66.00 9.2%    TNB 16,102.00 -1.21%    TTK 1,250.00 2.46%    UNI 2,075.64 -0.22%    

Дневен хороскоп 30.03.2020

Време: 06:03

Датум: март 30, 2020

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Вие сте голем борец и не се откажувате од започнатите работи. Мечтаете за некоја врска од минатото или за можноста да се впуштите во тајна авантура со некое лице. Обрнете внимание на физичкиот изглед.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Имате нова деловна понуда и поволности кога станува збор за склучување на договори кои се многу важни за вашата иднина. Чувајте ги своите работи кои се вредни, можно е некој да се обиде да ви ги украде.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Го давате својот максимум, а резултати нема. Размислувате за поголемо ангажирање. Добро се согласувате со огнените знаци, особено кога станува збор за љубовта. Чувајте се од нервози, можна е минлива несоница.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Некој близок на вас многу ќе ви помогне. Можен е успех, само би требало да бидете далеку поамбициозни и посконцентрирани на она што го работите. Ве оптеретува нерасчистениот однос со партнерот. Можни проблеми со црниот дроб.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Кавгаџии сте и очекувате премногу од вашата околина. Многумина ве критикуваат со причина. Во односот со партнерот е потребно да покажете малку повеќе волја и работите ќе се завртат во ваша корист. Изгледате добро, така и се чувствувате.

 

Девица (23.08 – 22.09)

На необичен начин се обидувате да ги промените деловните случувања. Можни се пријатни изненадувања во љубовта, особено доколку неодамна сте запознале некоја личност која многу ве интересира. Ве оптеретува зголемениот крвен притисок.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Успеавте да се стабилизирате и многу нешта кои се случуваат да ги прифатите. Љубовниот живот е токму онаков како што сакате. Здравствената состојба ви е добра.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Не ви се советува да се зближувате со некои лица кои од неодамна ги познавате. Понекогаш сте лаковерни. Ве очекува зближеност во домот и со блиските, а тоа е одличен момент да покажете повеќе чувства.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Премногу одолговлекувате кога станува збор за завршување на работата. Вие во моментов најдобро се разбирате со своите најблиски соработници. Ако не сте во добри односи со партнерот, не ја влошувајте ситуацијата со некои постапки кои дополнително ќе го изнервираат.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Не оди се според планот и онака како што сте си замислиле. Прилагодете се на дадените околности. Ја немате потребната поддршка од партнерот. Склони сте на бес, нервоза, ироничен став и затоа сте во таква состојба. Проверете ја здравствената состојба.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Ќе бидете разочарани од лицето со кое сте го делеле и лошото и доброто. Ќе морате да се издигнете над моменталната ситуација. Ве очекува пријатна ситуација кога станува збор за љубовта. Можна е маланхолија и нерасположение.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Подготвени сте да се соочите со лицето кое веќе подолго време ви прави одредени проблеми. Ве очекува нова љубов. Обрнете внимание на здравјето, особено ако страдате од хронични тешкотии и проблеми со срцето и крвните садови.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 29.05.2020

  Дневен хороскоп 29.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Многу сте самоуверени и ќе бидете подготвени за клучни одлуки. Можно е да се најдете во центарот на некоја сложена…

 • Дневен хороскоп 28.05.2020

  Дневен хороскоп 28.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе бидете напнати, а работните задачи нема целосно до крај да ги извршувате. Избегнувајте кавги и внимавајте од непријателства, бидејќи…

 • Дневен хороскоп 27.05.2020

  Дневен хороскоп 27.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе функционирате под влијание на радосни вести и пријатни изненадувања. На професионален план некој ваш соработник ќе ви помогне да…

 • Дневен хороскоп 26.05.2020

  Дневен хороскоп 26.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден ќе ви донесе нова можност за остварување на контакти кои ќе ви помогнат во бизнисот. Оние кои сеуште…

 • Викенд хороскоп 23-24.05.2020

  Викенд хороскоп 23-24.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Крајно време е да престанете да се грижите за обврските и да почнете да размислувате малку позитивно. Не е крај…

 • Дневен хороскоп 22.05.2020

  Дневен хороскоп 22.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Имате голем број на планови. Заинтересирани сте, но сепак, не ќе можете се одеднаш да реализирате. Овој ден ви носи…

 • Дневен хороскоп 21.05.2020

  Дневен хороскоп 21.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Наместо само да планирате, почнете и да делувате. Со тоа ќе ги зголемите шансите за успех. Наместо да седите и…

 • Дневен хороскоп 20.05.2020

  Дневен хороскоп 20.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ако имате некој проблем кој ве наведува емоционално да се затворате во себе, тоа ќе донесе вистинска бура во вашата…

 • Дневен хороскоп 19.05.2020

  Дневен хороскоп 19.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Влегувате во период на свежи почетоци, нови можности и идеи кои ќе донесат среќа на вашето лице. Можно е да…

 • Дневен хороскоп 18.05.2020

  Дневен хороскоп 18.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Самодовербата, психичката сила и храброста ви се на високо ниво и ќе ви помогнат да се изборите со сите предизвици.…