Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,301.16 -0.35%    FERS 59,500.00 8.06%    GRNT 975.00 -1.57%    KMB 5,882.48 -0.26%    MPT 67,967.90 -0.05%    RZEK 68.00 41.67%    SBT 2,765.00 -2.98%    STB 1,183.55 2.97%    STIL 66.00 9.2%    TNB 16,102.00 -1.21%    TTK 1,250.00 2.46%    UNI 2,075.64 -0.22%    

Дневен хороскоп 27.03.2020

Време: 06:13

Датум: март 27, 2020

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Шефовите од вас очекуваат нешто што вие не сте подготвени да го дадете. Не трпете неправда иако тоа може да ве чини нешто. Имате голема можност за избор кога станува збор за љубовта, но вие сте прилично пасивни по тоа прашање.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Барате начин да успеете во работата со странство, но сега не е време. Ќе бидете во прилика да донесете некоја важна одлука. Односите со партнерот се генерално осетливи, а повремено и необични.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Лошата концентрација може да ве доведе до крупни грешки. Исклучително сте романтични и подготвени да се впуштите во мирните води на љубовта. Постои можност да се појави некоја личност од минатото.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Немирни сте и не ги обавувате работите навремено. Во моментот лоша е ситуацијата во која се наоѓате, но тоа е само моментално. Немојте да ја пренесувате вашата тенизија, особено ако станува збор за напнатост во емотивниот дел од животот.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Некој ќе ви даде подршка кога станува збор за некоја нова работа и тоа вас многу пријатно ќе ве изненади. Потребен ви е некој кој ги разбира вашите емотивни проблеми и кој добро ве познава. Можни се проблеми со органите за дишење.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Немате трпение да комуницирате со лицата од вашата блиска околина. Во љубовта сте подготвени да се впуштите во многу нешта само за да си обезбедите мир, но постојано сте критикувани за постапките. Намалете ги нервозните реакции.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Еден соработник е подготвен да ви помогне. Некој во прилична мера ве исцрпува со неговата неодлучност. Време е да се завртите кон себе и своите потреби. Тврдоглавоста и ладниот став нема да ви помогнат во љубовното поле.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Колегијални сте и околината го цени тоа. Имате на кого да се потпрете и смирено прифаќате се што судбината наменила за вас. Многу сте комуникативни, романитчни и подготвени да прифатите туѓи совети.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Одлично ја проценувате ситуацијата, но најверојатно ќе донесете одлука која не ви оди во корист. Водите разговори кои не носат ефекти освен ако не се работи за некои крајно неважни работи. Здравствената ситуација ви е доста подобра.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Премногу сте осетливи на туѓите критики. Некој сака да ја злоупотреби вашата наклонетост. На праг сте кон периодот кој може да значи можност да го средите вашиот љубовен живот и конечно да доживеете олеснување. Можна е појава на алергија.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Ве очекуваат ненадејни загуби. Бидете подготвени за средба со лице кое може да го искомплицира вашиот љубовен живот. Здравствената ситуација можете да ја поправите со редовно консумирање на витамини и минерали.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Имате сатисфакција да се покренете себе и да успеете во она што сте го замислиле. Ако бидете истрајни и не дозволите никој да ве провоцира, можете да очекувате успех. Љубовниот живот ви е исклучително напнат. Можни се проблеми со зглобовите.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 29.05.2020

  Дневен хороскоп 29.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Многу сте самоуверени и ќе бидете подготвени за клучни одлуки. Можно е да се најдете во центарот на некоја сложена…

 • Дневен хороскоп 28.05.2020

  Дневен хороскоп 28.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе бидете напнати, а работните задачи нема целосно до крај да ги извршувате. Избегнувајте кавги и внимавајте од непријателства, бидејќи…

 • Дневен хороскоп 27.05.2020

  Дневен хороскоп 27.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе функционирате под влијание на радосни вести и пријатни изненадувања. На професионален план некој ваш соработник ќе ви помогне да…

 • Дневен хороскоп 26.05.2020

  Дневен хороскоп 26.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден ќе ви донесе нова можност за остварување на контакти кои ќе ви помогнат во бизнисот. Оние кои сеуште…

 • Викенд хороскоп 23-24.05.2020

  Викенд хороскоп 23-24.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Крајно време е да престанете да се грижите за обврските и да почнете да размислувате малку позитивно. Не е крај…

 • Дневен хороскоп 22.05.2020

  Дневен хороскоп 22.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Имате голем број на планови. Заинтересирани сте, но сепак, не ќе можете се одеднаш да реализирате. Овој ден ви носи…

 • Дневен хороскоп 21.05.2020

  Дневен хороскоп 21.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Наместо само да планирате, почнете и да делувате. Со тоа ќе ги зголемите шансите за успех. Наместо да седите и…

 • Дневен хороскоп 20.05.2020

  Дневен хороскоп 20.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ако имате некој проблем кој ве наведува емоционално да се затворате во себе, тоа ќе донесе вистинска бура во вашата…

 • Дневен хороскоп 19.05.2020

  Дневен хороскоп 19.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Влегувате во период на свежи почетоци, нови можности и идеи кои ќе донесат среќа на вашето лице. Можно е да…

 • Дневен хороскоп 18.05.2020

  Дневен хороскоп 18.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Самодовербата, психичката сила и храброста ви се на високо ниво и ќе ви помогнат да се изборите со сите предизвици.…