Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,301.16 -0.35%    FERS 59,500.00 8.06%    GRNT 975.00 -1.57%    KMB 5,882.48 -0.26%    MPT 67,967.90 -0.05%    RZEK 68.00 41.67%    SBT 2,765.00 -2.98%    STB 1,183.55 2.97%    STIL 66.00 9.2%    TNB 16,102.00 -1.21%    TTK 1,250.00 2.46%    UNI 2,075.64 -0.22%    

Дневен хороскоп 24.03.2020

Време: 06:00

Датум: март 24, 2020

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Верувајте во себе. Единствено така ќе постигнете се што сте замислиле. Саканото лице би сакало да му посветите повеќе внимание. Приредете му некое романтично изненадување.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Денес ќе добиете позитивни резултати од својот труд. Уживајте во тоа. Ќе ви недостасува внимание, кажете му го тоа на партнерот.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ве очекува поволен паричен период. Инвестирајте пари во нешто корисно. Партнерот полека започнува да има доверба во вас. Немојте да го изневерите.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Сакате да бидете најдобри и секогаш да добивате пофалби. За тоа ќе мора малку повеќе да се потрудите. Планот кој сте го смислиле во врска со љубовта, ќе ви се оствари.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Преокупирани сте со различните обврски, па никако не можете да се опуштите. Време е подобро да го организирате своето време. За слободните почнува идеален период за љубов.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Можно е денес да добиете погрешни информации кои ќе ве наведат на погрешен пат. Очекувајте интересен ден, кој и покрај ситните проблеми на крај ќе заврши убаво.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Денес вешто ќе успеете да ги завршите сите работни обврски и да уживате. Доколку сте слободни ќе ви одговара флертот со некое лице кое ви се допаѓа, зафатените ќе бидат задоволни од партнерот.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Позитивно сте настроени кон оние што ви се блиски. Луѓето ја ценат вашата љубезност и благодарност. Знаете да ги одберете вистинските зборови и во приватните и во професионалните разговори. Знаете да го одберете најдоброто за себе и за партнерот.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Окупирани сте со практичните проблеми кои се однесуваат на вашиот секојдневен живот и на вашите обврски, кои се потешко ги поднесувате. Се обидувате на наједноставен начин да ги решите проблемите кои ве оптеретуваат, а се однесуваат на пари и секојдневен живот.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Можни се големи промени на финансискиот план. Не дозволувајте некој да ве потиснува. Љубоморни сте и тоа сосема отворено го покажувате. Саканото лице смета дека грешите и претерувате.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Ве очекува мала расправија или проблем во комуникацијата со надредените. Тензијата меѓу вас и саканото лице е се посвежа. Обидете се да го решите тоа пред проблемот да кулминира.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Ве очекуваат лоши вести поврзани со некои недвижнини или земјиште. Во љубовта не се чувствувате сигурно и сакано покрај вашиот партнер. Во вашиот однос преовладува тензија.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 29.05.2020

  Дневен хороскоп 29.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Многу сте самоуверени и ќе бидете подготвени за клучни одлуки. Можно е да се најдете во центарот на некоја сложена…

 • Дневен хороскоп 28.05.2020

  Дневен хороскоп 28.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе бидете напнати, а работните задачи нема целосно до крај да ги извршувате. Избегнувајте кавги и внимавајте од непријателства, бидејќи…

 • Дневен хороскоп 27.05.2020

  Дневен хороскоп 27.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе функционирате под влијание на радосни вести и пријатни изненадувања. На професионален план некој ваш соработник ќе ви помогне да…

 • Дневен хороскоп 26.05.2020

  Дневен хороскоп 26.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден ќе ви донесе нова можност за остварување на контакти кои ќе ви помогнат во бизнисот. Оние кои сеуште…

 • Викенд хороскоп 23-24.05.2020

  Викенд хороскоп 23-24.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Крајно време е да престанете да се грижите за обврските и да почнете да размислувате малку позитивно. Не е крај…

 • Дневен хороскоп 22.05.2020

  Дневен хороскоп 22.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Имате голем број на планови. Заинтересирани сте, но сепак, не ќе можете се одеднаш да реализирате. Овој ден ви носи…

 • Дневен хороскоп 21.05.2020

  Дневен хороскоп 21.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Наместо само да планирате, почнете и да делувате. Со тоа ќе ги зголемите шансите за успех. Наместо да седите и…

 • Дневен хороскоп 20.05.2020

  Дневен хороскоп 20.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ако имате некој проблем кој ве наведува емоционално да се затворате во себе, тоа ќе донесе вистинска бура во вашата…

 • Дневен хороскоп 19.05.2020

  Дневен хороскоп 19.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Влегувате во период на свежи почетоци, нови можности и идеи кои ќе донесат среќа на вашето лице. Можно е да…

 • Дневен хороскоп 18.05.2020

  Дневен хороскоп 18.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Самодовербата, психичката сила и храброста ви се на високо ниво и ќе ви помогнат да се изборите со сите предизвици.…