Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,301.16 -0.35%    FERS 59,500.00 8.06%    GRNT 975.00 -1.57%    KMB 5,882.48 -0.26%    MPT 67,967.90 -0.05%    RZEK 68.00 41.67%    SBT 2,765.00 -2.98%    STB 1,183.55 2.97%    STIL 66.00 9.2%    TNB 16,102.00 -1.21%    TTK 1,250.00 2.46%    UNI 2,075.64 -0.22%    

Мбапе најскап во свет, Меси дури осми, Роналдо не е меѓу 10-те

Време: 11:15

Датум: март 21, 2020

Категорија: НАЈНОВИ ВЕСТИ

За многумина Лео Меси е најдобриот играч на сите времиња, но моментно тој не е ниту блиску на листата на највредни фудбалери во светот, според „Трансфермаркт“.

Аргентинецот е на осмата позиција, а Португалецот Кристијано Роналдо воопшто го нема во првата десетка.

1.Килијан Мбапе – (ПСЖ) – 200 милиони евра
Со само 21 година има освоено Светско првенство, а како од шега ги тресе мрежите во Лига 1. Има уште многу да понуди.

2. Рахим Стерлинг – (Манчестер Сити) – 160 милиони евра
Крилото на англиската репрезентација вреди исто колку и Нејмар, а неговото напуштање на „Итихад“ не изгледа како нереална опција.

3. Нејмар – (ПСЖ) – 160 милиони евра
Вредноста на Бразилецот падна од времето кога ја напушти Барселона, во 2017 година. Сепак, неколку клубови се силно заинтересирани за неговите услуги.

4. Садио Мане – (Ливерпул) – 150 милиони евра
Уште еден играч кој игра одлично под водство н Јирген Клоп, во екипата која е на чекор до титулата во Премиерлигата.

5. Мохамед Салах – (Ливерпул) – 150 милиони евра
После неколку одлични сезони на „Енфилд“, неговата цена растеше, останува да се види дали таа ќе падне со испаѓањето на „црвените“ од ЛШ сезонава.

6. Хари Кејн – (Тотенхем) – 150 милиони евра
Симболот на Тотенхем и на Англија, еден од најубиствените напаѓачи последниве 5 години. Сега има мака со повреда.

7. Кевин де Брујне – (Манчестер Сити) – 150 милиони евра
Еден од најважните играчи во тимот на Пеп Гвардиола.

8. Лео Меси – (Барселона) – 140 милиони евра
Меси има откупна клаузула од 700 милиони евра, но има и слобода летово да си оди како слободен играч.

9. Џејдон Санчо – (Борусија Дортмунд) – 120 милиони евра
Крилото на Борусија (Д) е еден од напаѓачите кој најмногу ветува, а зад има две одлични сезони откако го напушти Сити. Без сомнеж тој ќе биде еден од најбараните летово.

10. Антоан Гризман – (Барселона) – 120 милиони евра
Французинот за истата сума минатото лето од Атлетико прејде во Барса.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

Еден одговор за Мбапе најскап во свет, Меси дури осми, Роналдо не е меѓу 10-те

 1. Пингбек: Мбапе најскап во свет, Меси дури осми, Роналдо не е меѓу 10-те - ММС

 • Бројот на заразени со коронавирусот во светот надмина шест милиони

  Бројот на заразени со коронавирусот во светот надмина шест милиони

  Бројот на заразени со коронавирусот во светот надмина шест милиони. Со коронавирусот се заразени 6.035.071 луѓе, 366.913 починале, а 2.66.658 се излекувани. Најмногу заразени има…

 • Oд Македонија и Филипините биле објавувани теории на заговор поврзани со коронавирусот, соопшти „Фејсбук“

  Oд Македонија и Филипините биле објавувани теории на заговор поврзани со коронавирусот, соопшти „Фејсбук“

  Еден од најголемите дезинформатори за коронавирусот на Фејсбук е забранет од платформата поради користење т.н. Трол-фарми од Македонија и Филипините, соопшти Фејсбук, пренесува „Ен-Би-Си-Њуз“. Издавачот…

 • Супер храна која прави чуда за организмот: Овие три моќни намирници треба секој ден да се јадат!

  Супер храна која прави чуда за организмот: Овие три моќни намирници треба секој ден да се јадат!

  Откријте кои намирници и пијалоци треба да ги вклучувате во своето мени секој ден. Зелен чај Добро се познати придобивките кои ги носи овој пијалок.…

 • Цените на нафтата во пад

  Цените на нафтата во пад

  Цените на нафтата на светските пазари паднаа во петокот поради страв од влошување на американско-кинеските односи. Во Лондон цената на суровата нафта „брент“ беше пониска…

 • Марсело: Сите со нетрпение го чекаме првиот натпревар по паузата

  Марсело: Сите со нетрпение го чекаме првиот натпревар по паузата

  Фудбалерот на Реал Мадрид, Марсело, рече дека тој и неговите соиграчи едвај чекаат да продолжи сезоната во Шпанија-2019/20, претходно прекината поради пандемијата на коронавирус. –…

 • Денеска ќе се одлучува за укинување или воведување нова вонредна состојба

  Денеска ќе се одлучува за укинување или воведување нова вонредна состојба

  Денеска во Кабинетот на претседателот на државата, Стево Пендаровски, во „Вила Водно“, ќе се одржи седница на Советот за безбедност. Советот се очекува да одлучи…

 • Граѓаните уште утре имаат рок да ги потврдат или коригираат даночните пријави

  Граѓаните уште утре имаат рок да ги потврдат или коригираат даночните пријави

  Утре истекува рокот во кој граѓаните можат да ги потврдат или да ги коригираат годишните даночни пријави. Ако тоа не го сторат до утре, од…

 • До крајот на годинава сиромаштијата ќе се зголеми во Македонија, а ќе се намали средната класа!

  До крајот на годинава сиромаштијата ќе се зголеми во Македонија, а ќе се намали средната класа!

  До крајот на 2020-та година сиромаштијата ќе се продлабочува во Македонија. Најновиот извештај на Светска банка за земјите од Западен Балкан покажува дека во сите…

 • Над половина од новозаразените во Скопје се од Сарај, Бутел и Чаир

  Над половина од новозаразените во Скопје се од Сарај, Бутел и Чаир

  Шест лица од вчерашните 26 случаи на Ковид-19 регистрирани во главниот град се од општина Сарај, покажуваат статистиките на Министерството за здравство.  Нови случаи од…

 • Усвоени протоколите за запишување во училиштата, за полагање на испити на факултетите и работа на градинките

  Усвоени протоколите за запишување во училиштата, за полагање на испити на факултетите и работа на градинките

  Владата ги усвои Протоколот за утврдување на процедурата за запишување на ученици во прво одделение во основните училишта, Протоколот за постапување на средните училишта за…