Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,091.31 -3.86%    BESK 5,700.00 0.56%    FERS 53,460.00 -10%    GRNT 700.00 -2.75%    KMB 5,115.79 -8.9%    MPT 43,531.49 -9.43%    MTUR 3,969.00 -9.98%    OHB 4,306.25 -9.34%    RZUS 54.00 -8.47%    STB 835.13 -0.82%    TEL 263.89 -1.53%    TNB 13,086.00 -10%    TTK 1,083.11 -9.92%    

Дневен хороскоп 10.02.2020

Време: 06:20

Датум: февруари 10, 2020

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Сметате дека не постои задача која не можете да ја завршите. Ова може да предизвика завист кај колегите, и затоа бидете внимателни и не експонирајте се премногу. Унапредувањето што го очекувате, секако ќе дојде во наредниот период.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Финансиската ситуација ви е добра и денес можете да очекувате помал финансиски прилив. Ако сте вработени во некоја фирма, можно е да ви биде вратена некоја стара работа која била дадена на некој друг, но тој не можел да ја заврши.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Не е време за изливи на бес. Таквите изливи кај вас ретко се случуваат и поради тоа предизвикуваат бура кај луѓето од опкружувањето. Доколку сте слободни, имате намера да и се приближите на една личност, но пред тоа би сакале да го испитате теренот.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Доволно сте енергични да ја спроведете својата волја и да оставите добар впечаток. Компромисот е можно да се оствари на заедничка радост. Умеете да го изненадите саканото лице во голем стил.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Имате добра интуиција и дозволете и да ве води во преземање на нови акции во врска со работата. После подолг тежок период ситуацијата почнува да се менува. Тоа нема да бидат некои значителни промени, но сепак се појавуваат некои знаци на подобрување.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Не ви е проблем саканото лице да го убедите да поддржи некои ваши идеи. Не може да се каже дека манипулирате, но на некој начин си поигрувате со безизлезните ситуации. Ќе ви одговара престојот во природа.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Успевате да ја вратите загубената самодоверба. Опуштете се и работете го тоа што ви одговара и никако не се исцрпувајте преку мера. На партнерот секогаш гарантирајте му добар провод, добро ќе се чувствувате. Во голема мера сте виновни за нарушеното здравје.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Тешко ги поднесувате критиките од лицата кои не ги поднесувате доволно. Препуштете им се на обврските без висок степен на деловен ризик. Важно ви е да изгледате убаво, духовито и шармантно пред својата околина. Имате добро здравје.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Често брзоплето ги донесувате одлуките, но брзината на развојот на настаните како да му одговара на вашиот бурен темперамент. Ви се советува одмор и пасивно комуницирање. Ќе сакате да бидете сами.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Работите одат во поволен правец, но обидете се да ја согледате ситуацијата во целина и да не ги одвојувате работите. Со партнерот како да се наоѓате во некој меѓупростор и секој прави планови за себе.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Денешниов ден ќе го поминете на вообичаен начин. Ќе бидете опуштени и смирени и во очекување на некои промени кои ви се ветени во изминатиот период. Денес е можен и помал прилив од некоја хонорарна работа.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Ве очекуваат добивки, кои дополнително ќе ве мотивираат за работа. Финансиите се поправаат. Многумина од вас ќе започнат љубовни приказни кои ќе ги крунисаат со брак. Среќата ви се насмевнува. Вашата концентрација е лоша.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 28-29.03.2020

  Викенд хороскоп 28-29.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Подготвени сте да започнете некоја нова работа која одамна ви е предизвик. Во љубовта ве очекува некоја промена на подобро,…

 • Дневен хороскоп 27.03.2020

  Дневен хороскоп 27.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Шефовите од вас очекуваат нешто што вие не сте подготвени да го дадете. Не трпете неправда иако тоа може да…

 • Дневен хороскоп 26.03.2020

  Дневен хороскоп 26.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Иако ви се чини дека понудата за работа е лоша за вас, ви се советува да ја прифатите. Избегнувајте расправии…

 • Дневен хороскоп 25.03.2020

  Дневен хороскоп 25.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Имате впечаток како да ги решавате проблемите на сите. Емотивно сте неодлучни, може да се случи некое лице да ве…

 • Дневен хороскоп 24.03.2020

  Дневен хороскоп 24.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Верувајте во себе. Единствено така ќе постигнете се што сте замислиле. Саканото лице би сакало да му посветите повеќе внимание.…

 • Дневен хороскоп 23.03.2020

  Дневен хороскоп 23.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден ќе изобилува со позитивност и ведрина. Желни сте за пријатели и забава. Чувствувате наплив на емоции кои ве…

 • Викенд хороскоп 21-22.03.2020

  Викенд хороскоп 21-22.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Комуникацијата со деловното опкружување е многу добра. Можете да очекувате позитивни вести. Покажете ги искрено вашите чувства кон саканото лице.…

 • Дневен хороскоп 20.03.2020

  Дневен хороскоп 20.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Одличен ден за работа. Се што ќе започнете ќе биде успешно завршено. Не сте сигурни дали личноста која ја сакате…

 • Дневен хороскоп 19.03.2020

  Дневен хороскоп 19.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Планетите ве штитат на тој начин што ви испраќаат позитивна енергија и позитивни случувања. Внимавајте да не се активирате и…

 • Дневен хороскоп 18.03.2020

  Дневен хороскоп 18.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Имате впечаток дека работата која ја обавувате не ви дозволува да бидете во центар на вниманието, онолку колку што заслужувате.…