Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,091.31 -3.86%    BESK 5,700.00 0.56%    FERS 53,460.00 -10%    GRNT 700.00 -2.75%    KMB 5,115.79 -8.9%    MPT 43,531.49 -9.43%    MTUR 3,969.00 -9.98%    OHB 4,306.25 -9.34%    RZUS 54.00 -8.47%    STB 835.13 -0.82%    TEL 263.89 -1.53%    TNB 13,086.00 -10%    TTK 1,083.11 -9.92%    

Викенд хороскоп 08-09.02.2020

Време: 06:04

Датум: февруари 8, 2020

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Не оставате доволно убедлив впечаток на колегите и соработниците. Во љубовта нема причина да го прикривате вашето нерасположение пред саканото лице. Кажете му се искрено.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Немојте да бидете премногу наметливи, пуштете ги и другите лица да се искажат. Во љубовта избегнувајте го ривалскиот однос со партнерот. Така ништо нема да добиете.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Тешки сте за соработка и прилично сте затворени. Паричната ситуација не се поправа и поради тоа го покажувате вашето незадоволство. Поседувате голема доза на издржливост и трпеливост, особено во односот со партнерот. Можна е забоболка.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Чувајте се од превртливи луѓе. Би било добро да не полимизирате премногу, туку вашата енергија да ја насочите кон некое лице кое ве иритира. Можна е авантура со некој Бик. Не претерувајте со слатките.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Лошата концентрација може да ве доведе до крупни грешки. Исклучително сте романтични и подготвени да се впуштите во мирните води на љубовта. Постои можност да се појави некоја личност од минатото.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Имате впечаток како да ги решавате проблемите на сите. Емотивно сте неодлучни, може да се случи некое лице да ве измами. Вистински момент е малку да одморите од случувањата.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Иако ви се чини дека понудата за работа е лоша за вас, ви се советува да ја прифатите. Избегнувајте расправии со партнерот, особено кога станува збор за трошоците. Слободните лица можеби ќе сретнат некоја нова љубов.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Интуицијата ви е добра и ќе успеете да направите нешто што посакувате. Бидејќи сакате самостојна работа прифатете некоја работа која можете да ја обавувате во својот дом. Заработката и понатака ви доаѓа преку партнерот.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Не се ангажирате доволно во работите кои ги обавувате. Малку сте расположени за кавги. Воздржете се и покажете ги своите емоции, па можете да имате бројни препораки во емотивниот живот. Последиците можат да донесат непромислени одлуки.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Неодлучни сте, а од вас се очекува многу повеќе. Не сте подготвени на ризици. Со лицето кое ви се допаѓа можете да дојдете до судир бидејќи секој на прво место си ги става своите амбиции. Внесувајте повеќе разновидна храна.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Неодлучни сте како да се поставите во деловното опкружување, особено со директните и енергични лица. Романтични сте и заљубени. Можете да очекувате интересна средба на некое патување.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Вплеткани сте во различни деловни ситуации, а сега на некој начин барате излез. Една личност има големо влијание на одлуките кои ги донесувате. Внимавајте да не бидете искористени.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 28-29.03.2020

  Викенд хороскоп 28-29.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Подготвени сте да започнете некоја нова работа која одамна ви е предизвик. Во љубовта ве очекува некоја промена на подобро,…

 • Дневен хороскоп 27.03.2020

  Дневен хороскоп 27.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Шефовите од вас очекуваат нешто што вие не сте подготвени да го дадете. Не трпете неправда иако тоа може да…

 • Дневен хороскоп 26.03.2020

  Дневен хороскоп 26.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Иако ви се чини дека понудата за работа е лоша за вас, ви се советува да ја прифатите. Избегнувајте расправии…

 • Дневен хороскоп 25.03.2020

  Дневен хороскоп 25.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Имате впечаток како да ги решавате проблемите на сите. Емотивно сте неодлучни, може да се случи некое лице да ве…

 • Дневен хороскоп 24.03.2020

  Дневен хороскоп 24.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Верувајте во себе. Единствено така ќе постигнете се што сте замислиле. Саканото лице би сакало да му посветите повеќе внимание.…

 • Дневен хороскоп 23.03.2020

  Дневен хороскоп 23.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден ќе изобилува со позитивност и ведрина. Желни сте за пријатели и забава. Чувствувате наплив на емоции кои ве…

 • Викенд хороскоп 21-22.03.2020

  Викенд хороскоп 21-22.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Комуникацијата со деловното опкружување е многу добра. Можете да очекувате позитивни вести. Покажете ги искрено вашите чувства кон саканото лице.…

 • Дневен хороскоп 20.03.2020

  Дневен хороскоп 20.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Одличен ден за работа. Се што ќе започнете ќе биде успешно завршено. Не сте сигурни дали личноста која ја сакате…

 • Дневен хороскоп 19.03.2020

  Дневен хороскоп 19.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Планетите ве штитат на тој начин што ви испраќаат позитивна енергија и позитивни случувања. Внимавајте да не се активирате и…

 • Дневен хороскоп 18.03.2020

  Дневен хороскоп 18.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Имате впечаток дека работата која ја обавувате не ви дозволува да бидете во центар на вниманието, онолку колку што заслужувате.…