Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,091.31 -3.86%    BESK 5,700.00 0.56%    FERS 53,460.00 -10%    GRNT 700.00 -2.75%    KMB 5,115.79 -8.9%    MPT 43,531.49 -9.43%    MTUR 3,969.00 -9.98%    OHB 4,306.25 -9.34%    RZUS 54.00 -8.47%    STB 835.13 -0.82%    TEL 263.89 -1.53%    TNB 13,086.00 -10%    TTK 1,083.11 -9.92%    

Дневен хороскоп 05.02.2020

Време: 06:07

Датум: февруари 5, 2020

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Подготвени сте да промените многу нешта во вашиот живот, бидејќи во овој момент тоа ви е единствениот избор. Можно е да сте од оние кои сакаат да се потпираат на другите. Во љубовта сте воздржани и себични. Опуштањето и одморот е нешто што ви е најпотребно.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Ве очекува добра вест околу реализацијата на своите планови. Немојте да се залажувате кога станува збор за складниот однос со партнерот, тоа е само посуптилен начин повторо да биде се по негово. Премногу сте оптеретени со својата здравствена ситуација.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

И покрај големиот труд, деловните случувања се исти. Нешто се променило во вашиот живот и веројатно нема да бидете она што некогаш сте биле. Сеуште не сте се ослободиле од лицата од минатото. Можни се вртоглавици и главоболка.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Конечно и вие ќе дочекате олеснување. Ако сте безнадежно заљубени во некој кој не ви е достоен или со кој врската е невозможна од различни причини, ви се препорачува малку да се преиспитате вие самите. Можни проблеми со варењето.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Склони сте на брзи одлуки. Можна е мала загуба. Партнерот ќе дојде до пари, а вие ќе ги потрошите. Кога станува збор за љубовниот живот, ве очекуваат проблеми поради лошата комуникација со партнерот. Проверете ја крвната слика.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Други управуваат со вашите работи и со она што го работите, а тоа воопшто не ви е пријатно. Некој ќе се обиде да ве понижи. Многу сте поврзани за личноста која прилично е нереална и од која можете да очекувате буквално се. Можност за зголемен крвен притисок.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Подготвени сте за секаков вид на компромис поради добрата работа. Кон некој чувствувате грижа на совест, кога размислувате за минатото, размислувате главно за пропустите. Ве оптеретуваат проблеми со вратниот дел од грбот и зглобовите.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Пронаоѓате начин како да дојдете до дополнителен извор на приходи. Ви се отвора можност за инвестирање на пари. Ќе добиете понуда од личност која долго не сте ја виделе да ја посетите во странство. На вас мисли некој од знакот на Близнаци. Стабилна здравствена состојба.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Ве погодуваат постојани неправди во деловното опкружување во кое се наоѓате, тоа не е добро за вас. Би било добро да го прифатите предлогот од некој со кој секогаш добро сте се разбирале. Поддршката на партнерот е секогаш тука. Можни се проблеми со колената.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Учете од сопствените грешки. Не ја прифаќајте соработката со лицата кои не се од доверба. Можни се ненадејни расходи. Грешките кои ќе ги направите во партнерските односи можете долго да ги отплатувате. Избегнувајте напрегнување.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Не ги цените вашите способности онолку колку што би требало. Барате поддршка од личност во која имате доверба. Во љубовта сте прилично тврдоглави и склони да го зборувате она што го нервира вашиот партнер. Можно е да ве оптеретуваат проблеми со варењето.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Многу сте внимателни и добро организирани. Една личност од вашата близина игра голема улога во вашиот живот. Можно е да сте пред нова врска со некоја личност која делува многу прилагодливо, немојте да ја пропуштите шансата. Чувствувате голема тензија.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 28-29.03.2020

  Викенд хороскоп 28-29.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Подготвени сте да започнете некоја нова работа која одамна ви е предизвик. Во љубовта ве очекува некоја промена на подобро,…

 • Дневен хороскоп 27.03.2020

  Дневен хороскоп 27.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Шефовите од вас очекуваат нешто што вие не сте подготвени да го дадете. Не трпете неправда иако тоа може да…

 • Дневен хороскоп 26.03.2020

  Дневен хороскоп 26.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Иако ви се чини дека понудата за работа е лоша за вас, ви се советува да ја прифатите. Избегнувајте расправии…

 • Дневен хороскоп 25.03.2020

  Дневен хороскоп 25.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Имате впечаток како да ги решавате проблемите на сите. Емотивно сте неодлучни, може да се случи некое лице да ве…

 • Дневен хороскоп 24.03.2020

  Дневен хороскоп 24.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Верувајте во себе. Единствено така ќе постигнете се што сте замислиле. Саканото лице би сакало да му посветите повеќе внимание.…

 • Дневен хороскоп 23.03.2020

  Дневен хороскоп 23.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден ќе изобилува со позитивност и ведрина. Желни сте за пријатели и забава. Чувствувате наплив на емоции кои ве…

 • Викенд хороскоп 21-22.03.2020

  Викенд хороскоп 21-22.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Комуникацијата со деловното опкружување е многу добра. Можете да очекувате позитивни вести. Покажете ги искрено вашите чувства кон саканото лице.…

 • Дневен хороскоп 20.03.2020

  Дневен хороскоп 20.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Одличен ден за работа. Се што ќе започнете ќе биде успешно завршено. Не сте сигурни дали личноста која ја сакате…

 • Дневен хороскоп 19.03.2020

  Дневен хороскоп 19.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Планетите ве штитат на тој начин што ви испраќаат позитивна енергија и позитивни случувања. Внимавајте да не се активирате и…

 • Дневен хороскоп 18.03.2020

  Дневен хороскоп 18.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Имате впечаток дека работата која ја обавувате не ви дозволува да бидете во центар на вниманието, онолку колку што заслужувате.…