Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,693.19 -0.85%    BESK 6,300.00 0.27%    BIKF 1,357.00 120.65%    FERS 61,000.00 -1.61%    GRNT 1,005.00 0.3%    KMB 6,868.40 -2.07%    MPOL 291.00 -3%    MPT 69,999.67 0.15%    MTUR 3,999.89 0%    STIL 73.00 -1.35%    TEL 318.85 -0.09%    TETE 1,890.00 0.16%    TTK 1,320.00 -2.22%    UNI 2,400.00 0%    

Дневен хороскоп 21.01.2020

Време: 06:07

Датум: јануари 21, 2020

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Обидете се да спречите кавга со еден соработник. Имате добри идеи за работа, но треба да ги реализирате. Потрудете се и добро ќе заработите. Емотивно стабилна ситуација. Приврзани сте за партнерот и семејството. Ви се препорачува систематски преглед.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Доколку претпоставените ви понудат некое ново работно место, прифатете, бидејќи можете да напредувате и добро да заработите. И покрај разните потешкотии кои ве очекуваат, ќе направите добар деловен потег. Емотивно сте врзани за лице со авторитет. Можно е нерасположение.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Долгоочекуваната промена е конечно пред вас. Партнерот никако да ги согледа вашите проблеми и да ја прифати ситуацијата во која сте, па тоа може да ве доведе до разделување. Сепак, вие од сето тоа ќе извлечете корист. Сето тоа ве доведува до лоша здравствена ситуација и нервоза.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Можете да очекувате успех, но морате да научите да го совладате своето его кое е многу важно. Емотивно сте во расчекор и тешко ви е да го направите конечниот избор. Здравјето може да ви биде загрозено со претерана консумација на алкохол.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Не верувате во добивката која ве очекува. За се во животот е потребна одлучност, па и за новата љубов. На вас, за промена, ви недостасува храброст, но ѕвездите нагласуваат две паралелни врски. Поведете сметка за начинот на исхрана и побарајте совет од нутриционист.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Искористете го само своето знаење и бидете истрајни, резултатот нема да изостане. Заработката полека но сигурно ќе пристигне. Преокупирани сте со емотивната врска со лице родено во знакот на Бик. Контролирајте го шеќерот во крвта. Поведете сметка за исхраната.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Стекнатото искуство многу ќе ви помогне во идните работи. Морате да научите помалку да трошите и да штедите за кризни времиња. Некое многу старо пријателство прераснува во сериозна врска. Летаргијата и депресијата се нагласени се повеќе.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Ве очекува напредување. Новите идеи ќе ви овозможат и добра заработка. На краткиот деловен пат можна е минлива врска. Инаку, емотивниот живот ви е исклучително бурен. Повеќе внимание посветете му на своето здравје. Вие сте хедонист.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Ќе бидете полни со елан, што ќе придонесе за проширување на досегашните дејности и ќе ви обезбеди успех. Материјално, период полн со изненадувања. Емотивно ви е нагласена некоја минлива врска. Целосно сте ја запоставиле вашата здравствена ситуација.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Принудени сте хонорарно да ги обавувате работите. Ако се занимавате со пишување, сметајте на голем успех. Можна е врска со лице кое ви значи многу. Можни се проблеми со грбот, во пределот на вратот.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Свесни сте дека морате нешто да промените на деловниот план. Морате да имате повеќе трпение и тоа ќе ви донесе наклонетос од колегите. Сметајте на зголемување на приходите. Емотивно поволен период, дури и ѕвездите се на ваша страна. Здравјето е одлично.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Ве очекуваат добри шанси, особено кога станува збор за некои нови работи, кои истовремено ќе ви донесат и голема добивка. Емотивно, и покрај се што се случило и понатака тврдоглаво се држите до старата врска. Имате потреба повеќе да се одмарате, омалаксани сте и уморни.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 23.09.2020

  Дневен хороскоп 23.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Се наоѓате во интензивен период во кој изобилувате со енергија, шарм и оптимизам. Но, ќе се однесувате неконтролирано во трошењето…

 • Дневен хороскоп 22.09.2020

  Дневен хороскоп 22.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Не сте фокусирани на своите обврски, едноставно тешко ви е да се сконцентрирате бидејќи рамислувате за други нешта. Во љубовта…

 • Дневен хороскоп 21.09.2020

  Дневен хороскоп 21.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Без оглед што жалите за неискористените можности кои ви се отворија во претходниот период, кога се најдовте пред одлична ситуација…

 • Викенд хороскоп 19-20.09.2020

  Викенд хороскоп 19-20.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Викендов е можно да преживеете некое разочарување. Наместо да се нервирате, обидете се да ја поврзете последицата со причината за…

 • Дневен хороскоп 18.09.2020

  Дневен хороскоп 18.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден може да ви помине во средување на некоја документација. Кариерата ви оди по нагорна линија, но морате да…

 • Дневен хороскоп 17.09.2020

  Дневен хороскоп 17.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Се наоѓате во период во кој ќе остварите многу соништа. Идејата која ја имавте во изминатиот период конечно ќе почне…

 • Дневен хороскоп 16.09.2020

  Дневен хороскоп 16.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес на работното место ситуацијата ќе биде мирна. Конверзацијата со колегите повеќе не е напната и не треба да стравувате…

 • Дневен хороскоп 15.09.2020

  Дневен хороскоп 15.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Работите ви се подржани од планетите па немојте да го жалите вложениот труд во решавањето на проблемите и отстранување на…

 • Дневен хороскоп 14.09.2020

  Дневен хороскоп 14.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ако се занимавате со пишување можно е да имате потреба да се осамите и да го искористите напливот на инспирација.…

 • Викенд хороскоп 12-13.09.2020

  Викенд хороскоп 12-13.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ве очекува некој помал прилив на пари или можност на деловен план да остварите мал напредок. Во љубовта очекувајте поволна…