Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,693.19 -0.85%    BESK 6,300.00 0.27%    BIKF 1,357.00 120.65%    FERS 61,000.00 -1.61%    GRNT 1,005.00 0.3%    KMB 6,868.40 -2.07%    MPOL 291.00 -3%    MPT 69,999.67 0.15%    MTUR 3,999.89 0%    STIL 73.00 -1.35%    TEL 318.85 -0.09%    TETE 1,890.00 0.16%    TTK 1,320.00 -2.22%    UNI 2,400.00 0%    

Викенд хороскоп 18-19.01.2020

Време: 06:34

Датум: јануари 18, 2020

Категорија: ЗДРАВЈЕ

 

Овен (21.03 – 20.04)

Ќе биде потребно да соберете неколку контакти за да стигнете до посакуваната цел. Бидете внимателни и обратете им се на вистинските лица. Слободните овој викенд ќе имаат одлична шанса.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Ако сакате да ги постигнете сите нешта кои сте ги зацртале, ќе биде потребно да побарате помош од партнерот, и финансиска и морална. Седнете и направете искрен муабет. Непотребно се грижите за однесувањето на некои лица.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Насочете ја вашата енергија кон позитивните нешта. Погледнете околу себе и ќе видите дека постојат многу причини за радување. Овој викенд е одличен за поминување со друштвото и партнерот.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Ќе дојде до кавга со некое ваше драго лице. Не се обидувајте да го омаловажите, многу ќе погрешите. Премногу е рано да донесувате тешки одлуки. Со партнерот ќе имате различни размислувања, а тоа за вас ќе биде проблем.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Почитувајте го мислењето на околината, тоа најискрено ќе ви го покаже вашиот напредок. Некој неочекуван повик ќе ве изненади пријатно. Пронајдете начин и време како да ја исфрлите негатвната енергија.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Викендов ќе добиете некакви инфорамции кои најверојатно ќе бидат погрешни и ви се испратени со цел да потфрлите. Се плашите дека саканото лице може да ве остави.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Имате огромна потреба на луѓето од вашата околина да им објаснувате што и како треба да прават. Време е да престанете со тоа. Зафатените Ваги ги очекува пријатен викенд со саканото лице.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Премногу е рано за конкретни промени на работа. Не се нервирајте, дадете си малку време. Можни се расправии и со саканото лице, не ги продлабочувајте, смирете ги.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Колегите ве опоменуваат дека е време да го промените однесувањето. Послушајте ги. Нема потреба да го провоцирате партнерот. Тоа нема да ве одведе таму каде што сакате да стигнете.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Викендов ќе бидете поимпулсивни од вообичаено. Можно е да повредите некоја личност. Кога станува збор за партнерот, не се возбудувајте околу некои небитни ситници.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Поминувате премногу време на работа, затоа викендов заборавете на работата и посветете му се на семејството и партнерот. Смислете мали слатки изненадувања за сите.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Доколку сметате дека туѓиот план не е доволно добар, направете свој, но не потценувајте никого. Ќе згрешите во некои постапки и ќе загубите многу. Некои лица кои ви биле верни, ќе ви завртат грб.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Ако го пиете овој напиток ќе заборавите на срцевите болести и инфарктот

  Ако го пиете овој напиток ќе заборавите на срцевите болести и инфарктот

  Чајот од преградите во внатрешноста на оревот делува против запушувањето на коронарните артерии, срцевите болести и температурата. Стеснувањето на коронарните артерии често е резултат од…

 • Лековит напиток од ленено семе: Ги исфрла токсините, го топи целулитот, помага за чир и гастритис

  Лековит напиток од ленено семе: Ги исфрла токсините, го топи целулитот, помага за чир и гастритис

  Овој напиток има мноштво благодети за здравјето, но покрај тоа помага и за одржување на посакуваната телесна тежина и одлично делува на кожата. Семето од…

 • Лимон, сол и бибер! Мешавина која ги решава овие 4 важни проблеми!

  Лимон, сол и бибер! Мешавина која ги решава овие 4 важни проблеми!

  Еве што се лекува оваа комбинација… Болно грло Ослободете се од болката во грлото така што во чаша топла вода ќе помешате една лажица сок…

 • Домашен лек кој ги чисти вените, го чува срцето, ја зајакнува отпорноста на инфекции…

  Домашен лек кој ги чисти вените, го чува срцето, ја зајакнува отпорноста на инфекции…

  Овој природен препарат благотворно влијае на целиот организам, а многу едноставно се подготвува… Овој лек го одржува оптималното здравјето на целиот организам – ги чисти…

 • Целиот свет полуде по рецептот од две состојки кој ги отстранува мастите

  Целиот свет полуде по рецептот од две состојки кој ги отстранува мастите

  Доколку страдате од вишок масти, тогаш овој рецепт е одличен за вас… Поради брзиот начин на живот, лошата исхрана и недостатокот на физичка активност зголемените…

 • Откријте ја новата Цевитана со вкус на лимон и ѓумбир

  Откријте ја новата Цевитана со вкус на лимон и ѓумбир

  Светот на вкусови на Витаминка е збогатен со уште еден нов производ. Новата Цевитана експлодира со цитрусен вкус кој е зачинет со ѓумбир, влевајќи свежина…

 • Што да се јаде по 40-тата година и да се слабее?

  Што да се јаде по 40-тата година и да се слабее?

  Четириесет годишната возраст е една од најважните граници во животот кога процесите во телото се менуваат, па затоа се препорачуваат неколку совети за намалување на килограмите. Доколку…

 • Чудо од сок: За пет дена три килограми помалку

  Чудо од сок: За пет дена три килограми помалку

  Овој сок помага при согорувањето на калории и го храни вашето тело со витамини и минерали. Освен тоа, магдоносот го подобрува варењето и исфрлувањето на…

 • Една голтка дневно прави чуда за вашиот црн дроб

  Една голтка дневно прави чуда за вашиот црн дроб

  Црниот дроб е исклучително важен орган бидејќи го презема производството на протеини во крвта, и учествува во процесот на нејзиното обновување. Освен тоа, помага во…

 • Спас за секој пушач: Природен еликсир за чистење на белите дробови

  Спас за секој пушач: Природен еликсир за чистење на белите дробови

  Ако сте пушач повеќе од пет години, сигурно чувствувате последици од оваа нездрава навика. Бронхитисот, како и пушачката кашлица е сигурно нешто со што се…