Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,801.76 -0.26%    BESK 6,283.00 3%    KMB 7,074.91 0.02%    MPT 68,224.60 1.47%    SBT 2,837.00 2.99%    TNB 17,200.00 -1.02%    TTK 1,350.00 1.13%    USJE 25,001.00 0%    

Дневен хороскоп 16.01.2020

Време: 10:18

Датум: јануари 16, 2020

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Овој понеделник ќе имате нови и подобри идеи отколку оние од минатата недела. Од саканото лице ќе добиете интересна понуда. Израдувајте некоја блиска личност со мал но сладок гест.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Ќе се потпирате на некое лице кое не е доволно искусно, а ниту зрело. Најдобро е да се осамостоите. Покажете ги чувствата кон партнерот. Тоа дополнително ќе ве зближи.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ако планирате важен деловен разговор, обидете се да се сконцентрирате само на него. Имате чувство дека вашиот партнер нешто ве излажал. Подобро е отворено да го прашате отколку да се сомневате.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Соработниците често прават ситни грешки и пропусти, но вие не сте должни постојано да ги поправате. Обидете се искрено да разговате со нив. Една личност од работа се обидува да ви се приближи, а вие не ја забележувате.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Очекувате големи промени на деловен план. Иако не ви се допаѓаат, ќе морате да се прилагодите. Односот со саканото лице ви е одличен.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Ако вложите малку труд и шарм, сигурно ќе го остварите она што сте го зацртале. Во љубовта слободните може да очекуваат интересна средба.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Полни сте со самодоверба. Искористете го тоа за остварување на зацртаните цели. Зрачите со позитивна енергија, а припадниците на спротивниот пол ќе го забележат тоа и смело ќе ви пријдат. Одличен ден за вас.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Без значителни случувања на деловен план. Ве очекува вообичаен ден. Зафатените Шкорпии можат да имаат сериозна расправија со партнерот.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Денес ќе потпишете некои многу важни документи. Бидете внимателни, прочитајте ги повеќе пати. Ви одговара друштвото на една личност. Уживајте во хармоничната атмосфера.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Ќе ја преземете одговорноста за туѓите грешки. Престанете да го правите тоа. Денес ќе запознаете некоја многу интересна личност. Обидете се да се зближите со неа.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Имате впечаток дека некој сака да ви наштети. Но престанете да мислите дека се е така црно. Во љубовта конечно сте расчистиле со минатото. Сега е идеално време да пронајдете нов партнер.

 

Риби (20.02 – 20.03)

На работа некои нови обврски ќе натежнат врз вашиот грб. Прифатете ги со задоволство, тие ќе ви донесат напредок. Можни се чести испади на љубомора. Партнерот тоа сигурно нема да го толерира.

 

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 21.09.2020

  Дневен хороскоп 21.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Без оглед што жалите за неискористените можности кои ви се отворија во претходниот период, кога се најдовте пред одлична ситуација…

 • Викенд хороскоп 19-20.09.2020

  Викенд хороскоп 19-20.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Викендов е можно да преживеете некое разочарување. Наместо да се нервирате, обидете се да ја поврзете последицата со причината за…

 • Дневен хороскоп 18.09.2020

  Дневен хороскоп 18.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден може да ви помине во средување на некоја документација. Кариерата ви оди по нагорна линија, но морате да…

 • Дневен хороскоп 17.09.2020

  Дневен хороскоп 17.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Се наоѓате во период во кој ќе остварите многу соништа. Идејата која ја имавте во изминатиот период конечно ќе почне…

 • Дневен хороскоп 16.09.2020

  Дневен хороскоп 16.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес на работното место ситуацијата ќе биде мирна. Конверзацијата со колегите повеќе не е напната и не треба да стравувате…

 • Дневен хороскоп 15.09.2020

  Дневен хороскоп 15.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Работите ви се подржани од планетите па немојте да го жалите вложениот труд во решавањето на проблемите и отстранување на…

 • Дневен хороскоп 14.09.2020

  Дневен хороскоп 14.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ако се занимавате со пишување можно е да имате потреба да се осамите и да го искористите напливот на инспирација.…

 • Викенд хороскоп 12-13.09.2020

  Викенд хороскоп 12-13.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ве очекува некој помал прилив на пари или можност на деловен план да остварите мал напредок. Во љубовта очекувајте поволна…

 • Дневен хороскоп 11.09.2020

  Дневен хороскоп 11.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Потребата за материјални добра секојдневно ви се зголемува. Денес ќе чувствувате дека не сте направиле се во тој правец и…

 • Дневен хороскоп 10.09.2020

  Дневен хороскоп 10.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Во моментов приоритет ви се пријателите и заедничкото дружење. Тоа ве исполнува и го храни вашето его. Сакате да им…