Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,693.19 -0.85%    BESK 6,300.00 0.27%    BIKF 1,357.00 120.65%    FERS 61,000.00 -1.61%    GRNT 1,005.00 0.3%    KMB 6,868.40 -2.07%    MPOL 291.00 -3%    MPT 69,999.67 0.15%    MTUR 3,999.89 0%    STIL 73.00 -1.35%    TEL 318.85 -0.09%    TETE 1,890.00 0.16%    TTK 1,320.00 -2.22%    UNI 2,400.00 0%    

Дневен хороскоп 15.01.2020

Време: 06:41

Датум: јануари 15, 2020

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Ќе чекорите кон успехот. Меѓутоа, вие стекнувате впечаток дека тапкате во место, но само стрпете се и бидете упорни. Вашата љубов ќе биде засилена, а чувствата разбудени. Проблеми со грлото и можно воспаление на ушите.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Борбата за успех е нешто што ве обземало. Животот нема да ви биде едноставен, особено ако со себе постојано ги влечете нерешените проблеми од кои не можете да се ослободите. Промајата може да ви предизвика мигрена.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Хронично сте незадоволни со себе и она што досега сте го постигнале. Повеќето од вас најчесто имаат разработен план да дојдат до она што го сакаат изигрувајќи помалку наивно суштество. Чувајте се од можни повреди и изгореници.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Полни сте со идеи и добри деловни планови. Времето е многу важен фактор. Кога станува збор за љубовта со вас никогаш не се знае, секогаш сте во состојба да украдете нечие срце. Ќе бидете задоволни со здравствената ситуација.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Лојални сте им на своите блиски соработници и поради тоа можете да бидете пофалени па дури и наградени. Ја сокривате вашата навистина чувствителна природа под маската на грубоста, иронијата и сарказмот. Можни се болки во вратот и грбот.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Секоја новост во работата за вас е дополнителен стрес. Многу сте привлечни за спротивниот пол, за што и самите сте свесни. Чувајте се од тајни врски. Ако бидете трпеливи, ќе успеете да ги разрешите здравствените проблеми кои ве оптеретуваат.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Се надевате на позитивни резултати за работите кои ги правите, но нема да оди се онака како што се надевате. Нетрпеливи сте кон партнерските грешки и маани, не сакате да чекате да се поправи. Чувајте се, можни се изгореници.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Имате претерано изразена желба за докажување. Чезнеете да бидете во подобри односи со партнерот, а не знаете како да му пријдете, односно да бидете поблиску до него. Извесно олеснување ќе донесе некое патување или контакт со лицата од далеку. Зголемена нервоза.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Околу секоја ситница правите голема галама и тоа повеќе не го криете од околината. Крај на едно и почетокот на ново љубовно поглавје е пред вас. За некои од вас тој процес ќе помине незабележано. Можни се проблеми со срцето, аритмија.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Малите недоразбирања на деловниот план можат да ја потресат позицијата на која се наоѓате. Не смеете да дозволите да влетате во еден куп работа и да го запоставите саканото лице. Добра здравствена ситуација, можност за мала главоболка.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Можете подобро, а не сте ни свесни за тоа. Се чувствувате привлечни за спротивниот пол и тоа ви влева самодоверба и некоја внатрешна сила. Одморот и поголемото слободно време кое ќе го одвоите за себе ќе ви овозможи подобро да се чувствувате.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Со успех ќе ги решите сите горливи проблеми. Сепак, колку сте посакани и позаљубени, толку со поголем жар ќе ги извршувате нештата, па ќе дојдете и до добра сума на пари. Напнатоста и хроничниот замор нема да поминат додека не си посветите повеќе внимание на себе си и на своите потреби.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 23.09.2020

  Дневен хороскоп 23.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Се наоѓате во интензивен период во кој изобилувате со енергија, шарм и оптимизам. Но, ќе се однесувате неконтролирано во трошењето…

 • Дневен хороскоп 22.09.2020

  Дневен хороскоп 22.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Не сте фокусирани на своите обврски, едноставно тешко ви е да се сконцентрирате бидејќи рамислувате за други нешта. Во љубовта…

 • Дневен хороскоп 21.09.2020

  Дневен хороскоп 21.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Без оглед што жалите за неискористените можности кои ви се отворија во претходниот период, кога се најдовте пред одлична ситуација…

 • Викенд хороскоп 19-20.09.2020

  Викенд хороскоп 19-20.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Викендов е можно да преживеете некое разочарување. Наместо да се нервирате, обидете се да ја поврзете последицата со причината за…

 • Дневен хороскоп 18.09.2020

  Дневен хороскоп 18.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден може да ви помине во средување на некоја документација. Кариерата ви оди по нагорна линија, но морате да…

 • Дневен хороскоп 17.09.2020

  Дневен хороскоп 17.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Се наоѓате во период во кој ќе остварите многу соништа. Идејата која ја имавте во изминатиот период конечно ќе почне…

 • Дневен хороскоп 16.09.2020

  Дневен хороскоп 16.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес на работното место ситуацијата ќе биде мирна. Конверзацијата со колегите повеќе не е напната и не треба да стравувате…

 • Дневен хороскоп 15.09.2020

  Дневен хороскоп 15.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Работите ви се подржани од планетите па немојте да го жалите вложениот труд во решавањето на проблемите и отстранување на…

 • Дневен хороскоп 14.09.2020

  Дневен хороскоп 14.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ако се занимавате со пишување можно е да имате потреба да се осамите и да го искористите напливот на инспирација.…

 • Викенд хороскоп 12-13.09.2020

  Викенд хороскоп 12-13.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ве очекува некој помал прилив на пари или можност на деловен план да остварите мал напредок. Во љубовта очекувајте поволна…