Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 11,103.61 -1.49%    GRNT 942.01 0.23%    KMB 6,479.99 -0.68%    MPT 55,273.88 -1.35%    MTUR 4,400.00 0%    OKTA 3,304.96 0.15%    REPL 83,000.00 -0.6%    STB 1,039.19 1.34%    TEL 293.00 0%    TNB 15,798.82 0.81%    UNI 1,803.66 -4.32%    

Дневен хороскоп 14.01.2020

Време: 08:45

Датум: јануари 14, 2020

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Поседувате апсолутна подготвеност но и поддршка да се соочите со сите потешкотии. Бидете мудри и одржувајте ја љубовта која ви се нуди, бидејќи ќе ви донесе голема среќа во иднина. Можни се проблеми со грбот и зглобовите.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Успевате на не баш лесен начин да откриете каде се крие проблемот.  Во вашиот живот ќе се појави личност која ќе ве маѓепса со својот интелект, образование, а особено со невообичаениот начин на живот. Здравјето е добро, ве одржува добрата кондиција.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Преземете одговорност за се што ви се нуди. Подобро е да почекате поповолен момент за било што ново. Се повлекувате во својот свет, го занемарувате партнерот. Проблеми со органите за варење, променете го начинот на исхрана.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Не сакате на никого да му се правдате за своите постапки. Избегувајте ги кавгите со партнерот, дури и ако мислите дека сте во право, бидејќи само ќе изгубите време и ќе се оптеретите беспотребно. Избегнувајте масна храна.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Доколку ја послушате својата интуиција ќе успеете да започнете со некоја нова и добра работа. Вашиот емотивен живот ќе биде многу возбудлив, полн со љубов, страсти, предизвици, романтика, љубомора. Чувајте се од промаја, можна е мигрена.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Ве очекуваат добивки, кои дополнително ќе ве мотивираат за работа. Финансиите се поправаат. Многумина од вас ќе започнат љубовни приказни кои ќе ги крунисаат со брак. Среќата ви се насмевнува. Вашата концентрација е лоша.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Успевате да ја вратите загубената самодоверба. Опуштете се и работете го тоа што ви одговара и никако не се исцрпувајте преку мера. На партнерот секогаш гарантирајте му добар провод, добро ќе се чувствувате. Во голема мера сте виновни за нарушеното здравје.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Напнатоста може да ви ја оневозможи шансата да влезете во нови деловни предизвици. Премногу сте недоверливи. Љубовта ви е во моментов во втор план, го занемарувате партнерот. Немате волја било што да промените кога станува збор за здравјето.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Ефикасноста и интелигенцијата се ваши квалитети кои ќе бидат забележани од некоја личност која е многу важна за вашата кариера. Ве очекува добар период. Една препрека на љубовен план ќе ви ги поремети плановите. Можни се проблеми со тироидната жлезда.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Свесни сте за својата интелигенција и се однесувате супериорно. Понекогаш е потребно малку да се опуштите. Во односот со партнерот ќе дојде до мали проблеми, контролирајте ја својата импулсивност и неоснованата љубомора. Не успевате да се одморите.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Имате голема поддршка од пријателите за да го реализирате замисленото. Опуштете се, отворете се и ослободете се од внатрешните кочници на недоверба и уживајте во она што ви го нуди животот. Потребен ви е подолг сон.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Не очекувате подобрување на некоја ситуација која ве загрижува и поради тоа лошо се чувствувате. Финансиите стагнираат. Можен е конфликт со претпоставениот. Со ароганцијата ќе предизвикате ладење на одностите со партнерот. Можни се осцилации на крвниот притисок.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 08.04.2020

  Дневен хороскоп 08.04.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Бидете сталожени, не ви е потребнa нервозата во овој момент. Имате премногу обврски и не можете да ги следите вашите…

 • Дневен хороскоп 07.04.2020

  Дневен хороскоп 07.04.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Одлична прилика за напредок на деловен план. Ве очекува зголемување или напредување. Можна е страствена врска со лице со кое…

 • Дневен хороскоп 06.04.2020

  Дневен хороскоп 06.04.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Од пријателите денес можете да очекувате сосема конкретна помош, што ќе ви олесни околу донесувањето на некои одлуки како и…

 • Викенд хороскоп 04-05.04.2020

  Викенд хороскоп 04-05.04.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе бидете во бунило, бидејќи толку многу работи ќе се променат, а на вас буквално ниту една нема да ви…

 • Дневен хороскоп 03.04.2020

  Дневен хороскоп 03.04.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денот ќе ви биде обележан со тензични ситуации кои ќе ви предизвикаат голем стрес. Сведете ја нетрпеливоста на минимум за…

 • Дневен хороскоп 02.04.2020

  Дневен хороскоп 02.04.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Не сте доволно упорни. Веднаш при првата пречка вие се откажувате, а успехот е токму тоа, да се снајдете во…

 • Дневен хороскоп 01.04.2020

  Дневен хороскоп 01.04.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Малку наивно комуницирате со околината. Сепак сметате на помош од едно лице од деловната околина кое ќе ви помогне да…

 • Дневен хороскоп 31.03.2020

  Дневен хороскоп 31.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) При ненадејни промени на деловна сцена или при необични ситуации, мора да дејствувате многу трезвено. Вашите идеи се вклопуваат со…

 • Дневен хороскоп 30.03.2020

  Дневен хороскоп 30.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Вие сте голем борец и не се откажувате од започнатите работи. Мечтаете за некоја врска од минатото или за можноста…

 • Викенд хороскоп 28-29.03.2020

  Викенд хороскоп 28-29.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Подготвени сте да започнете некоја нова работа која одамна ви е предизвик. Во љубовта ве очекува некоја промена на подобро,…