Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 13,343.68 0.34%    BESK 7,500.00 0%    FUBT 1,200.00 9.09%    GRNT 1,180.00 0.06%    KMB 7,647.14 0.3%    OKTA 4,700.00 3.3%    REPL 79,990.12 1.25%    RMDEN18 98.70 0%    SBT 3,000.00 0%    STIL 92.00 0%    TETE 2,250.00 0%    

Дневен хороскоп 13.01.2020

Време: 06:43

Датум: јануари 13, 2020

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

На непримерен начин се обидувате да дојдете до целта и неадекватно постапувате кога станува збор за некои одлуки. Смирување и подобрување на односите со партнерот ќе се случи само доколку малку попуштите. Можна е повреда во сообраќајот, внимавајте.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Преголемите цели можат да ве одвлечат во погрешна насока, но вие не се откажувате. Ќе доживете несекојдневна љубовна авантура. Можни се проблеми со циркулацијата. Ви се препорачува повеќе движење и активност.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Се карате и имате навистина лоша комуникација со околината. Немојте да заборавите дека времето е пари, па да го трошите на безвредни нешта. Што се однесува на љубовта, секогаш сте подготвени на заведување и љубов. Здравствената состојба е добра.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Не успевате да го прикриете своето незадоволство, без оглед колку се трудите. Заедничкото патување со партнерот ќе ви помогне уште подобро да се запознаете. Можни се проблеми со органите за варење.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Вашата креативност доаѓа до израз. Ќе бидете во можност да успеете во некоја ваша идеја. Окупирани сте со некое лице кое неодамна се појавило во вашиот живот. Нека не ве нервираат ситниците. Можна е главоболка.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Вашата околина ја инспирирате со добрата и позитивна енергија, а тоа многу ќе ви се исплати. Љубовната енергија и страст ви носат нови познанства и можни предизвици. Одморени сте и подобро се чувствувате.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Резултатите од упорниот труд и залагањата и понатака изостануваат. Решението е можеби – нова работа. Нерасположени сте поради материјалната ситуација, што, нормално, се одразува на односот со партнерот. Ве оптеретуваат проблеми и нервозни сте.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Ве окупираат тешки мисли и не отстапувате од тоа. Не морате баш сите работи да ги завршите навремено. Оние кои се во врска ги очекува многу радост, романтика, задоволства, добар провод и креативни достигнувања. Здравјето е постабилно.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Секоја работа која ќе ви се понуди ќе ја извршите со леснотија. Добра финансиска ситуација. Чувствувате добра енергија кога станува збор за односите со партнерот, што ви носи моментално олеснување. Намалете го консумирањето на алкохол.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Ви недостасува повеќе храброст за да успеете да ги остварите своите цели. Енергијата која ја добивате од дружењето и блискоста со своите најблиски и најмили и ќе ви помогне да ги пребродите сите предизвици. Чувајте се од можни настинки.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Ќе бидете задоволни со резултатите кои ќе ги остварите на работа. Во љубовта ве очекува повраток на загубеното. Изворот на вашата енергија лежи во малите и убави нешта кои ви се случија во изминатиот период. Можни се мали проблеми со белите дробови.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Се двоумите дали да ја промените работата. Сепак, ќе уживате во успесите од интелигентно повлечените потези. Завртете се кон себе, слушајте релаксирачка музика и читајте некоја духовна литература. Намалете го консумирањето на слатки.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 21.02.2020

  Дневен хороскоп 21.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Немојте да реагирате во афект, ниту да донесувате брзоплети одлуки. Дајте си на себе си повеќе време. Можно е да…

 • Дневен хороскоп 20.02.2020

  Дневен хороскоп 20.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Вашата основна предност е во тоа што соработниците немаат доволно знаење или храброст да ви се спротивстават. Ќе се соочите…

 • Дневен хороскоп 19.02.2020

  Дневен хороскоп 19.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Некој упорно ги коментира вашите постапки, што може да доведе до кавга. Не ви одговара тоа што сте центар на вниманието.…

 • Дневен хороскоп 18.02.2020

  Дневен хороскоп 18.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Одлично ги решавате проблемите. Станувате значително одлучни во своите барања, а во тоа ви помага поседувањето на некои многу важни…

 • Дневен хороскоп 17.02.2020

  Дневен хороскоп 17.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Многу сте задоволни со она што до сега сте го направиле. Ќе ги добиете потребните совети. Во љубовта можете добро…

 • Викенд хороскоп 15-16.02.2020

  Викенд хороскоп 15-16.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Парите многу добро ќе се вклопат во вашите планови околу домот. Имате многу добри идеи и време е да почнете…

 • Дневен хороскоп 14.02.2020

  Дневен хороскоп 14.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Потрудете се максимално да и се посветите на работата. На моменталното работно место ќе ви бидат дадени големи шанси. Во…

 • Дневен хороскоп 13.02.2020

  Дневен хороскоп 13.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е да немате доволно доверба во својот деловен партнер и тоа ќе ви создава голема кочница на полето на…

 • Дневен хороскоп 12.02.2020

  Дневен хороскоп 12.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Разговорите што ги имавте во изминатата недела, денес можат да ви донесат успешен договор и континуиран финансиски прилив во следниот…

 • Дневен хороскоп 11.02.2020

  Дневен хороскоп 11.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе се обидете да разговарате со некои пријатели за да сфатите колкав е вашиот удел во озборувањата коишто се…