Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 13,343.68 0.34%    BESK 7,500.00 0%    FUBT 1,200.00 9.09%    GRNT 1,180.00 0.06%    KMB 7,647.14 0.3%    OKTA 4,700.00 3.3%    REPL 79,990.12 1.25%    RMDEN18 98.70 0%    SBT 3,000.00 0%    STIL 92.00 0%    TETE 2,250.00 0%    

Дневен хороскоп 10.01.2020

Време: 07:37

Датум: јануари 10, 2020

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Штедете си ја енергијата, не се зафаќајте со тешки проекти. Имунолошкиот систем во моментот ви е слаб. Воздржете се од несекојдневни контакти кои нема да му помогнат многу на вашиот бизнис, а можат да му наштетат на вашето здравје. Ќе дознаете лоша вест поврзана со некој ваш драг пријател.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Бидете природни и зборувајте за тоа што го мислите. Секој обид да го прикриете своето мислење или да реагирате „фино” ќе предизвика негативни последици. Поради тоа другите или ќе го оценат вашето однесување како погрешно или ќе се обидат да ве измамат. Доколку дознаете дека околностите се несоодветни, подобро не се активирајте.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Внимавајте на настаните и обидете се да ги разјасните деталите. Ќе имате можност за докажување или ќе добиете нова бизнис шанса. Искористете ја по секоја цена. Ќе ви биде тешко да се справите со денешните задачи. Како причина за тоа може да биде немањето на инспирација, некој може ќе ви попречи  или ситуацијата ќе биде несоодветна.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Размислете за сопствената состојба и за ресурсите со кои располагате. Побарајте помош само ако сте апсолутно убедени дека не можете да се справите сами. Прилагодете ги одлуките кон околностите и придржувајте се кон реакциите на своите соговорници. Не настојувајте на вашето мислење. Во моментов е подобро да попуштите и да го одложите спроведувањето на плановите. Нема да напреднете, но и нема да дозволите грешки.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Немојте да се изненадите ако денес се чувствувате како со „врзани раце”. Идеи нема да ви недостасуваат, но што и да пробате ќе се судрите со мали проблеми. Намалете го темпото и почекајте. Ситуацијата наскоро ќе се промени.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Верувајте во себе и не ги следете туѓите совети. Дури и да не го направите тоа што го имате замислено, нема да биде фатално. Не зависи се од вас, но барем она врз кое имате контрола ќе биде онака како што си го претставувате.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Ќе плените со остроумност и подготвеност за преземање на смели потези. Нема да дозволите други да ве ограничуваат и бестрашно ќе го покажувате вашиот немирен дух. Изразете се без воздржување, ова е ваш ден, ова е ден за незаборавни моменти.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Многу убаво ќе се чувствувате. Настојувајте што подобро да ги искористите поволните аспекти. Дружете се со луѓето, бидејќи тоа ве освежува и ви дава сила. Енергетски ќе се чуствувате добро и само малку работи ќе ве заморуваат. Одморете се во друштво на саканото лице.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Воздржете се од оргиналните предлози и не се обидувајте да протуркате несекојдневни идеи денес. Вечерва најверојатно ќе присуствувате на многу пријатна забава каде ке имате доволна можност да ја реализирате вашата индивидуалност. Бидете трпеливи, приходите ќе ви се зголемат.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Се што имате замислено во текот на денот ќе ви се оствари, но плановите за вечерва ќе ви се сменат целосно. Ако забележите дека работите излегуваат од контрола, подобро е да ги откажете обврските и да си дадете малку одмор.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Задоволете се со мали достигнувања и не обидувајте се да го зачудите светот. Прилично сте расеани денес и најдобро ќе биде ги проверувате нештата барем два пати пред да ги сработите погрешно. Поминете го времето со семејството.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Од една страна премногу барате од тие околу вас, а од друга страна – мислите само за сопствените приходи. Не е исклучено оваа ситуација да предизвика конфликти помеѓу вас и вашите најблиски, тешко ќе ги прифатат острите критики.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 21.02.2020

  Дневен хороскоп 21.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Немојте да реагирате во афект, ниту да донесувате брзоплети одлуки. Дајте си на себе си повеќе време. Можно е да…

 • Дневен хороскоп 20.02.2020

  Дневен хороскоп 20.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Вашата основна предност е во тоа што соработниците немаат доволно знаење или храброст да ви се спротивстават. Ќе се соочите…

 • Дневен хороскоп 19.02.2020

  Дневен хороскоп 19.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Некој упорно ги коментира вашите постапки, што може да доведе до кавга. Не ви одговара тоа што сте центар на вниманието.…

 • Дневен хороскоп 18.02.2020

  Дневен хороскоп 18.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Одлично ги решавате проблемите. Станувате значително одлучни во своите барања, а во тоа ви помага поседувањето на некои многу важни…

 • Дневен хороскоп 17.02.2020

  Дневен хороскоп 17.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Многу сте задоволни со она што до сега сте го направиле. Ќе ги добиете потребните совети. Во љубовта можете добро…

 • Викенд хороскоп 15-16.02.2020

  Викенд хороскоп 15-16.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Парите многу добро ќе се вклопат во вашите планови околу домот. Имате многу добри идеи и време е да почнете…

 • Дневен хороскоп 14.02.2020

  Дневен хороскоп 14.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Потрудете се максимално да и се посветите на работата. На моменталното работно место ќе ви бидат дадени големи шанси. Во…

 • Дневен хороскоп 13.02.2020

  Дневен хороскоп 13.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е да немате доволно доверба во својот деловен партнер и тоа ќе ви создава голема кочница на полето на…

 • Дневен хороскоп 12.02.2020

  Дневен хороскоп 12.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Разговорите што ги имавте во изминатата недела, денес можат да ви донесат успешен договор и континуиран финансиски прилив во следниот…

 • Дневен хороскоп 11.02.2020

  Дневен хороскоп 11.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе се обидете да разговарате со некои пријатели за да сфатите колкав е вашиот удел во озборувањата коишто се…