Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 13,096.21 0.01%    GRNT 1,234.43 0.05%    KMB 7,400.11 -0.02%    MPT 78,121.84 -0.92%    OHB 5,200.00 0%    RZTK 690.00 -1.43%    STB 1,210.00 -0.02%    STBP 657.00 0.15%    TEL 321.00 -1.03%    TNB 17,800.00 -0.14%    TTK 1,656.29 -2.57%    USJE 24,215.00 0%    

Дневен хороскоп 10.12.2019

Време: 06:57

Датум: декември 10, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Повеќето случувања се одвиваат токму онака како што сакате и веројатно сте нетрпеливи да откриете што се крие зад нечие воздржано или помалку непријателско однесување кон вас. Љубовта можете да ја доживеете на некое патување. Можна е несоница.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Преоптеретени сте со новите ангажмани и работи во кои влегувате со многу ентузијазам. Многу е поволен периодот за реновирање на станот или преселување. Имате безрезервна подршка од вашиот партнер. Поради личните амбиции веројатно и не стигнувате да мислите за себе и своето здравје.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ве очекува краток пат и посета на личноста која живее подалеку од вас, а која ви е исклучително драга или пак вашиот партнер ќе склучи договор за работа поради која често ќе морате да патувате. Со партнерот конечно ќе успеете да најдете заеднички јазик. Здравствената ситуација конечно се поправа.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Преоптоварени сте со разните деловни аранжмани и инвестирањето на пари во некои нешта. Би требало повеќе време да им посветите на оние кои ве сакаат. Подготвени сте за нова љубов, можно со доста помлада личност. Проблеми со висок крвен притисок.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Размислувате за некои деловни понуди, не можете да пронајдете решение. Имате добри и одлучни идеи кои сакате да ги реализирате но нешто ве спречува. Вратете се на почетокот и откријте што е тоа. Ви се допаѓа личност родена во воден знак. Можен е пад на имунитетот.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Многу сте продуктивни и ќе бидете во прилика да можете да ги решите речиси сите проблеми, особено оние финансиските. Ако сте во врска или брак, одностите ви се исклучително хармонични. Вашиот партнер планира пат во странство. Можна е појава на алергија.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Прилично сте динамични и активни, бидејќи сте комплетно збунети од многубројните, сосема различни понуди кои се предизвикувачки, но сосема поинакви од вашите амбиции. Слободните припадници на овој знак можат да запознаат некој кој ќе им стане многу значаен. Здравјето ви е добро и стабилно.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Ќе бидете во прилика да се видите со голем број на луѓе, да запознаете нови луѓе. Љубовниот живот е многу динамичен особено ако работите со лице кое ви се допаѓа или имате слични професии. Обрнете внимание на начинот на исхрана и избегнувајте стресни ситуации.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Можни се позитивни случувања, поволни околности, евентуално и добивка на лотарија или некои добро склучени договори кои ќе ви донесат пари. Имате шанси да се докажете на работата за која користите некој талент. Во љубовта се прилично романтични во последно време. Можна е појава на мигрена.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Сакате да вложите голема сума на пари во работата од која очекувате голема заработка но и лична сатисфакција. Љубовниот живот би можел да биде посодржински кога би имале доволно време да му се посветите. Повеќе одморајте се и релаксирајте се бидејки сте напнати и нервозни.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Ве очекуваат позитивни случувања, без оглед дали се работи за работата или љубовта. Некој е подготвен да ги заштити вашите интереси, да ве поддржи во реализацијата. Многу сте креативни, мечтаете, што позитивно се одразува и на вашиот љубовен живот. Чувајте се од можни повреди.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Добрите пријатели ќе ви бидат лојални и ќе имате на кого да се потпрете, особено кога станува збор за заеднички прашања. Со помош на други Риби или Јарец можете да решите многубројни проблеми, особено оние од емотивна природа. Здравствната ситуација ви е добра, можни се мали проблеми со желудникот.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 25-26.01.2020

  Викенд хороскоп 25-26.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Во кариерата ви нараснуваат проблемите. Доаѓате до една таква состојба во која не ќе можете да излезете на крај со…

 • Дневен хороскоп 24.01.2020

  Дневен хороскоп 24.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Некој се обидува да ви наметне невистинити муабети. Ќе го сфатите тоа, само ќе ви биде потребно малку повеќе време.…

 • Дневен хороскоп 23.01.2020

  Дневен хороскоп 23.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Сакате да го промените односот со колегите и соработниците? Време е да ја промените стратегијата. Заљубени сте и среќни. Вашата…

 • Дневен хороскоп 22.01.2020

  Дневен хороскоп 22.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Прифатете го советот од околината, тој ќе ви биде од корист. Не го лажете партнерот со лоши приказни. Пред партнерот…

 • Дневен хороскоп 21.01.2020

  Дневен хороскоп 21.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Обидете се да спречите кавга со еден соработник. Имате добри идеи за работа, но треба да ги реализирате. Потрудете се…

 • Дневен хороскоп 20.01.2020

  Дневен хороскоп 20.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе ви биде укажана шанса своите идеи да ги спроведете во дела. Вашата врска би можела да прерасне во нешто…

 • Викенд хороскоп 18-19.01.2020

  Викенд хороскоп 18-19.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе биде потребно да соберете неколку контакти за да стигнете до посакуваната цел. Бидете внимателни и обратете им се на…

 • Дневен хороскоп 17.01.2020

  Дневен хороскоп 17.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Полни сте со елан и енергија. Подготвени сте за борба и докажување. Можете да очекувате многу убав ден за љубов.…

 • Дневен хороскоп 16.01.2020

  Дневен хороскоп 16.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Овој понеделник ќе имате нови и подобри идеи отколку оние од минатата недела. Од саканото лице ќе добиете интересна понуда.…

 • Дневен хороскоп 15.01.2020

  Дневен хороскоп 15.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе чекорите кон успехот. Меѓутоа, вие стекнувате впечаток дека тапкате во место, но само стрпете се и бидете упорни. Вашата…