Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 13,096.21 0.01%    GRNT 1,234.43 0.05%    KMB 7,400.11 -0.02%    MPT 78,121.84 -0.92%    OHB 5,200.00 0%    RZTK 690.00 -1.43%    STB 1,210.00 -0.02%    STBP 657.00 0.15%    TEL 321.00 -1.03%    TNB 17,800.00 -0.14%    TTK 1,656.29 -2.57%    USJE 24,215.00 0%    

Дневен хороскоп 06.12.2019

Време: 06:49

Датум: декември 6, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Важно ви е да остварите добра комуникација со соработниците. Меѓутоа внимавајте да не претерате во тоа. Во љубовниот живот нема потреба да ја повторувате приказната која не остава позитивен впечаток на саканото лице.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Се наоѓате во сјајна форма и самоуверено прифаќате различни обврски. Најдобро се чувствувате во друштво кое има слични идеи или деловни интереси. Во љубовта сте во романтично расположение и посакувате силни изливи на љубов.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Среќата ќе биде на ваша страна тогаш кога најмалку очекувате. Партнерот има волја и е мотивиран да ви угоди на сите начини. Уживајте во љубовта и вниманието.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Ја црпите креативноста од својата околина. Околината сега е многу импресивна. Искористете го тоа на вистинскиот начин. Посакувате повеќе од тоа што можете да го добиете, а ве загрижува саканото лице.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Можно е да сте донеле една брзоплета одлука и дека ќе морате да ги решите последиците од тоа – токму денес. Во љубовта имате впечаток дека партнерот е затрупан со некои негови случувања за кои не сте довлно известени и тоа ве вознемирува.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Случувањата на работа се поврзани за околностите кои ќе се менуваат, а вие на нив немате многу влијание. Ќе ви недостасува некое лице од минатото, личност која силно ве повредила.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Очекувајте телефонски повик кој многу нешта ќе промени на деловен план. Во љубовта доколку имате идеја како би можеле да го изненадите партнерот, направете го тоа вечер.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Добро размислете за се, нема потреба да донесувате заклучок врз основа на првиот впечаток. Членовите на семејството немаат баш најдобро мислење за вашиот партнер. Не го занемарувајте тоа.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Чувствувате креативна инспирација и со леснотија завршувате бројни обврски. Во љубовта уживате во друштво на блиската личност и не сакате некој од страна да ја расипува вашата среќа.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Ветувањата кои ги добивате не претставуваат гаранција за деловниот напредок. Потребно е да реагирате во одреден момент. Во љубовта потрудете се да делувате задоволно и исполнето пред партнерот.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Некој ги потврдува вашите очекувања во деловната соработка. Сепак, не бидете лаковерни, некои зборови не ви се гаранција. Делувате премногу привлечно и заводливо. Ве очекува голем број на додворувачи.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Голем проблем ви прави нервозата и нетрпението. Не можете ништо да поправите ако не се сконцентрирате на работата. Посветете повеќе време на партнерот.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 25-26.01.2020

  Викенд хороскоп 25-26.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Во кариерата ви нараснуваат проблемите. Доаѓате до една таква состојба во која не ќе можете да излезете на крај со…

 • Дневен хороскоп 24.01.2020

  Дневен хороскоп 24.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Некој се обидува да ви наметне невистинити муабети. Ќе го сфатите тоа, само ќе ви биде потребно малку повеќе време.…

 • Дневен хороскоп 23.01.2020

  Дневен хороскоп 23.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Сакате да го промените односот со колегите и соработниците? Време е да ја промените стратегијата. Заљубени сте и среќни. Вашата…

 • Дневен хороскоп 22.01.2020

  Дневен хороскоп 22.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Прифатете го советот од околината, тој ќе ви биде од корист. Не го лажете партнерот со лоши приказни. Пред партнерот…

 • Дневен хороскоп 21.01.2020

  Дневен хороскоп 21.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Обидете се да спречите кавга со еден соработник. Имате добри идеи за работа, но треба да ги реализирате. Потрудете се…

 • Дневен хороскоп 20.01.2020

  Дневен хороскоп 20.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе ви биде укажана шанса своите идеи да ги спроведете во дела. Вашата врска би можела да прерасне во нешто…

 • Викенд хороскоп 18-19.01.2020

  Викенд хороскоп 18-19.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе биде потребно да соберете неколку контакти за да стигнете до посакуваната цел. Бидете внимателни и обратете им се на…

 • Дневен хороскоп 17.01.2020

  Дневен хороскоп 17.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Полни сте со елан и енергија. Подготвени сте за борба и докажување. Можете да очекувате многу убав ден за љубов.…

 • Дневен хороскоп 16.01.2020

  Дневен хороскоп 16.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Овој понеделник ќе имате нови и подобри идеи отколку оние од минатата недела. Од саканото лице ќе добиете интересна понуда.…

 • Дневен хороскоп 15.01.2020

  Дневен хороскоп 15.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе чекорите кон успехот. Меѓутоа, вие стекнувате впечаток дека тапкате во место, но само стрпете се и бидете упорни. Вашата…