Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 13,096.21 0.01%    GRNT 1,234.43 0.05%    KMB 7,400.11 -0.02%    MPT 78,121.84 -0.92%    OHB 5,200.00 0%    RZTK 690.00 -1.43%    STB 1,210.00 -0.02%    STBP 657.00 0.15%    TEL 321.00 -1.03%    TNB 17,800.00 -0.14%    TTK 1,656.29 -2.57%    USJE 24,215.00 0%    

Дневен хороскоп 05.12.2019

Време: 07:02

Датум: декември 5, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Во деловното опкружување се можни мали конфликти бидејќи немате добра комуникација со соработниците. Во љубовта можно е да немате исто ниво на страст и емоции со партнерот, па да дојде до прекин на врската.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Потребно е во комуникацијата со соработниците да се покажете како коректно лице кое е подготвено на компромис. Доколку со саканото лице навлегувате во нови расправии, само дополнително ќе ја засилите тензијата.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Решивте да се обидете со нешто сосема поинакво и да најдете работно место во склоп на професија со која досега не сте се занимавале. Во љубовта потребно е да имате малку поголемо разбирање за партнерот.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Можеби ќе размислувате за нова позајмица или кредит што всушност и не е најдоброто решение за вашиот проблем. Саканото лице очекува од вас да и ги покажете своите емоции. Прашање е дали вие можете да одговорите на тој предизвик.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Можно е да делувате многу конфузно во комуникацијата со своето деловно опкружување. Соработниците и пријателите нема да можат да ве разберат. Во љубовта немојте да барате нови причини да го зголемите конфликтот со партнерот.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Можно е малку да претерувате кога на себе си си доделувате разни епитети, а воопшто нема да делувате убедливо. Во љубовта со саканото лице се обидувате да создадете складни односи и атмосфера, но некако тешко ви оди, променете го односот.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Многу нешта не се одвиваат онака како што очекувавте и доаѓа време да ја менувате деловната тактика. Во љубовта помеѓу вас и партнерот ќе се појават одредени несогласувања, брзо најдете решение за нив.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Доаѓа време да ја промените вашата работа. Позитивно се поставувате во комуникацијата со саканото лице што доведува до подобрување на односите и помирување. Покажете му ги вашите емоции најотворено.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Можете да очекувате мал успех на свој план. Ќе најдете решение за проблемот за кој долго време бевте загрижени. Во љубовта заедно со пaртнерот ќе пронајдете решение за секој проблем.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Потребно е повеќе да се ангажирате ако сакате да остварите напредок. Ако останете статични, такви ќе бидат и вашите резултати. Во љубовта можно е да го зголемите нивото на нервоза со вашите непромислени коментари.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Можно е да го привлекувате вниманието на сосема поинаков начин. Време е да го преиспитате вашиот систем на вредности. Во љубовта имате добри намери кон партнерот, но некако лошо се поставувате и лошо реагирате на неговите предлози.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Потребна ви е подобра организација. Имате премногу работа и под голем притисок сте со цел се да обавите навремено. Во љубовта ќе имате важен разговор со саканото лице и со тоа прилика да ги поправите недоразбирањата.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 25-26.01.2020

  Викенд хороскоп 25-26.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Во кариерата ви нараснуваат проблемите. Доаѓате до една таква состојба во која не ќе можете да излезете на крај со…

 • Дневен хороскоп 24.01.2020

  Дневен хороскоп 24.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Некој се обидува да ви наметне невистинити муабети. Ќе го сфатите тоа, само ќе ви биде потребно малку повеќе време.…

 • Дневен хороскоп 23.01.2020

  Дневен хороскоп 23.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Сакате да го промените односот со колегите и соработниците? Време е да ја промените стратегијата. Заљубени сте и среќни. Вашата…

 • Дневен хороскоп 22.01.2020

  Дневен хороскоп 22.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Прифатете го советот од околината, тој ќе ви биде од корист. Не го лажете партнерот со лоши приказни. Пред партнерот…

 • Дневен хороскоп 21.01.2020

  Дневен хороскоп 21.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Обидете се да спречите кавга со еден соработник. Имате добри идеи за работа, но треба да ги реализирате. Потрудете се…

 • Дневен хороскоп 20.01.2020

  Дневен хороскоп 20.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе ви биде укажана шанса своите идеи да ги спроведете во дела. Вашата врска би можела да прерасне во нешто…

 • Викенд хороскоп 18-19.01.2020

  Викенд хороскоп 18-19.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе биде потребно да соберете неколку контакти за да стигнете до посакуваната цел. Бидете внимателни и обратете им се на…

 • Дневен хороскоп 17.01.2020

  Дневен хороскоп 17.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Полни сте со елан и енергија. Подготвени сте за борба и докажување. Можете да очекувате многу убав ден за љубов.…

 • Дневен хороскоп 16.01.2020

  Дневен хороскоп 16.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Овој понеделник ќе имате нови и подобри идеи отколку оние од минатата недела. Од саканото лице ќе добиете интересна понуда.…

 • Дневен хороскоп 15.01.2020

  Дневен хороскоп 15.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе чекорите кон успехот. Меѓутоа, вие стекнувате впечаток дека тапкате во место, но само стрпете се и бидете упорни. Вашата…