Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 13,096.21 0.01%    GRNT 1,234.43 0.05%    KMB 7,400.11 -0.02%    MPT 78,121.84 -0.92%    OHB 5,200.00 0%    RZTK 690.00 -1.43%    STB 1,210.00 -0.02%    STBP 657.00 0.15%    TEL 321.00 -1.03%    TNB 17,800.00 -0.14%    TTK 1,656.29 -2.57%    USJE 24,215.00 0%    

Дневен хороскоп 04.12.2019

Време: 06:40

Датум: декември 4, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Ќе успеете да решите некој од големите проблеми. Станувате значително поодлучни во своите барања, особено кога знаете дека ја поседувате сета потребна документација за некој случај кој многу ве интересира. Здравјето ви е одлично.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Можни се вонредни приходи или добивки на кои не сте сметале. Имате големи планови во врска со работата поради кои би морале често да патувате. Ве очекува средба со една многу интересна и харизматична личност која ќе ве заинтригира. Можна е појава на алергија.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Една личност од вашето деловно опкружување ќе ви каже нешто што не ви одговара, или ушто полошо, ќе направи нешто што не ви одговара. Ќе имате прилика да склучите многу добар договор за некоја работа. Ќе бидете предмет на внимание за блиските лица. Ви претстојат позитивни промени во љубовта. Склони сте кон дебелеење.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Многу сте активни на работа, подготвени сте да преземете некои од новите обврски. Внимавајте што потпишувате, особено ако се работи за некоја работа со Близнаците. Можна е романса на работа со лице кое површно го познавате или кратка авантура. Можен е пад на имунитетот и мала настинка.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Покажувате голема упорност и издржливост во ситуација во која многу би потклекнале. Можете да очекувате поволен исход од некоја тешка ситуација. Ќе го привлекувате вниманието од лицата кои ви се допаѓаат, особено ако станува збор за воздушен знак. Внимавајте, чувајте се од промаја.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Ќе морате да прифатите некои од новите обврски, да решите некое прашање поврзано со вашиот статус или да ја средите документацијата на работа. Внимавајте да не ви избега некој важен детал. Можна е работа во странство. Ви претстои интересна средба. Добро се чувствувате.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Сакате да направите пресврт во животот, но морате малку да почекате. Постојат многу нешта кои сеуште не ви се познати, а за вас би можеле да бидат и негативни доколку не знаете како да постапите. Почекајте случувањата да започнат да се одвиваат сами по себе, без оглед за кој сегмент од животот се работи. Можна е вртоглавица.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Имате впечаток дека сте под притисок да направите нешто што би сакале да го избегнете. Од вас се очекува иницијатива на работа. Ќе имате прилика да се сретнете со некое лице кое долго не сте го виделе, а кое во емотивна смисла многу ви значи. Проблеми со бубрезите.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Внимавајте да не ве измами една Риба или Вага или внимавајте да не им ветите нешто што всушност не сте во состојба да го исполните. Донесувате одлука под влијание на некои други Стрелци. Односите во љубовта не се баш онакви какви што очекувате, поради што и самите сте виновни. Обрнете му малку повеќе внимание на вашето здравје.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Проширете го кругот на пријатели. Се наоѓате во ретко поволен период за многу прашања, особено ве сака среќата во поглед на финансиите. Во љубовта ве очекуваат позитивни случувања и би било добро да покажете малку повеќе иницијатива. Внимавајте на можните незгоди во спортот.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Бидете внимателни во врска со деловните потези, особено ако имате намера да изработите нешто брзоплето. Вашата концентрација не е сјајна, а вие по многу прашања сте прилично наивни. Би требало максимално да им се посветите на вашите лични потреби и вниманието да го насочите на вашето здравје и физичката кондиција.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Финансиската ситуација се средува. Станувате далеку поприлагодливи и поподготвени за соработка со оние кои до неодамна ве нервираа. Имате потреба да искажете се што очекувате и тоа понекогаш го правите на ваша штета. Партнерот е подготвен да се впушти во беспотребна борба со вас. Во одлична здравствена состојба сте.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 25-26.01.2020

  Викенд хороскоп 25-26.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Во кариерата ви нараснуваат проблемите. Доаѓате до една таква состојба во која не ќе можете да излезете на крај со…

 • Дневен хороскоп 24.01.2020

  Дневен хороскоп 24.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Некој се обидува да ви наметне невистинити муабети. Ќе го сфатите тоа, само ќе ви биде потребно малку повеќе време.…

 • Дневен хороскоп 23.01.2020

  Дневен хороскоп 23.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Сакате да го промените односот со колегите и соработниците? Време е да ја промените стратегијата. Заљубени сте и среќни. Вашата…

 • Дневен хороскоп 22.01.2020

  Дневен хороскоп 22.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Прифатете го советот од околината, тој ќе ви биде од корист. Не го лажете партнерот со лоши приказни. Пред партнерот…

 • Дневен хороскоп 21.01.2020

  Дневен хороскоп 21.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Обидете се да спречите кавга со еден соработник. Имате добри идеи за работа, но треба да ги реализирате. Потрудете се…

 • Дневен хороскоп 20.01.2020

  Дневен хороскоп 20.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе ви биде укажана шанса своите идеи да ги спроведете во дела. Вашата врска би можела да прерасне во нешто…

 • Викенд хороскоп 18-19.01.2020

  Викенд хороскоп 18-19.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе биде потребно да соберете неколку контакти за да стигнете до посакуваната цел. Бидете внимателни и обратете им се на…

 • Дневен хороскоп 17.01.2020

  Дневен хороскоп 17.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Полни сте со елан и енергија. Подготвени сте за борба и докажување. Можете да очекувате многу убав ден за љубов.…

 • Дневен хороскоп 16.01.2020

  Дневен хороскоп 16.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Овој понеделник ќе имате нови и подобри идеи отколку оние од минатата недела. Од саканото лице ќе добиете интересна понуда.…

 • Дневен хороскоп 15.01.2020

  Дневен хороскоп 15.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе чекорите кон успехот. Меѓутоа, вие стекнувате впечаток дека тапкате во место, но само стрпете се и бидете упорни. Вашата…