Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 13,096.21 0.01%    GRNT 1,234.43 0.05%    KMB 7,400.11 -0.02%    MPT 78,121.84 -0.92%    OHB 5,200.00 0%    RZTK 690.00 -1.43%    STB 1,210.00 -0.02%    STBP 657.00 0.15%    TEL 321.00 -1.03%    TNB 17,800.00 -0.14%    TTK 1,656.29 -2.57%    USJE 24,215.00 0%    

Дневен хороскоп 29.11.2019

Време: 06:18

Датум: ноември 29, 2019

Категорија: ЗДРАВЈЕ

 

Овен (21.03 – 20.04)

Доколку сметате дека туѓиот план не е доволно добар, направете свој. Пробајте ги двата плана, па дури тогаш донесете конечен заклучок. Споредувањето со други лица, негативно влијае на вашиот љубовен живот.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Време е да се посветите на собирањето на контакти кои би можеле да ви помогнат да напредувате во кариерата. Слободните Бикови ќе имаат прилика да запознаат некое многу интересно лице.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ако сакате да ги постигнете сите зацртани цели, ќе морате да поработите на организацијата. Непотребно се грижите поради однесувањето на саканото лице. Се е во добар ред, не му наоѓајте замерки.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Време е да решите некое важно прашање, насочете ја вашата енергија кон тоа. Во љубовта одличен ден за планирање на патување со саканото лице.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Имате чувство дека колегите и надредените ви смислиле некој план зад вашиот грб. Прашајте ги отворено за намерите, не дозволувајте никој да ве прави глупави. Во љубовта имате чувство дека партнерот има преголеми очекувања од вас.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Имате одлични идеи, но не знаете како да ги реализирате. Некој од семејството ќе ви даде одличен совет. Еден неочекуван романтичен повик пријатно ќе ве изненади.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Конечно ќе добиете некоја многу важна информација поврзана со некоја личност. Бидете внимателни. Во љубовта се плашите дека саканото лице би можело да ве остави.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Имате огромна потреба на луѓето од вашата околина да им објасните што и како треба да работат. Време е да оладите малку. Зафатените Шкорпии ги очекува пријатен ден со саканото лице.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Премногу е рано за конкретни промени на работа. Почекајте десетина дена, времето ќе ви биде од корист. Можни се мали кавги со саканото лице.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Колегите ве опоменуваат дека е време да го промените своето однесување. Послушајте ги. Во љубовта нема потреба да го провоцирате партнерот.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Денес ќе реагирате поимпулсивно отколку вообичаено. Можно е да повредите некоја личност, ненамерно. Во љубовта не се возбудувајте за некои ситници.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Поминувате многу време на работа и поради тоа ги запоставувате другите обврски. Партнерот има чувство дека не му посветувате многу време, и сосема е во право.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Поопасно е од шеќер и масти: Многумина го користат ова масло, а не се свесни колку го уништува здравјето

  Поопасно е од шеќер и масти: Многумина го користат ова масло, а не се свесни колку го уништува здравјето

  Иако точната состојка која ги предизвикува овие промени сè уште не е откриена, научниците препорачуваат да се намали неговата количина во исхраната. Маслото од соја…

 • Како бучавата влијае на здравјето на срцето?

  Како бучавата влијае на здравјето на срцето?

  Претходните истражувања веќе предупредуваа на штетноста на бучавата и гласната музика на слухот, а сега француските научници се запрашале како секојдневното, бучно урбано опкружување влијае…

 • Дневен хороскоп 24.01.2020

  Дневен хороскоп 24.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Некој се обидува да ви наметне невистинити муабети. Ќе го сфатите тоа, само ќе ви биде потребно малку повеќе време.…

 • Зошто се лутиме кога сме гладни

  Зошто се лутиме кога сме гладни

  Не е невообичаено дури и најмирните лица да се лути кога се гладни. Како што одминува времето од последниот оброк, количината на хранливи материи почнува…

 • Решение за актуелниот проблем: Започнете да го земате овој витамин и спасете ги белите дробови од загаден воздух

  Решение за актуелниот проблем: Започнете да го земате овој витамин и спасете ги белите дробови од загаден воздух

  Според податоците на Светската здравствена организација, повеќе од 90 проценти од светската популација живее во области каде загадувањето на воздухот ги надминува границите. Научниците долго…

 • Постојано користите спреј за нос? Дури не ни сонувате во каква опасност сте!

  Постојано користите спреј за нос? Дури не ни сонувате во каква опасност сте!

  Спрејовите за нос не се опојни како алкохолот и дрогата, но можат да предизвикаат зависност, предупредуваат експертите! Спрејовите за нос ги стеснуваат крвните садови во носот…

 • Како да си помогнете при болки во нозете и вкочанетост!

  Како да си помогнете при болки во нозете и вкочанетост!

  Постојат огромен број на задоволства и активности кои се добри за нашето здравје – како на пример планинарење, прошетки во парк, до разни други активности…

 • Ве мачат грчеви во нозете во текот на ноќта? Еве што тоа може да значи

  Ве мачат грчеви во нозете во текот на ноќта? Еве што тоа може да значи

  Кога среде ноќ ќе ве разбуди грч на нозете, веројатно се прашувате што се случува. Колку и да трае грчот, не е пријатен и сакате…

 • Како да ја заштитиме кожата во деновите кога загаденоста на воздухот е превисока

  Како да ја заштитиме кожата во деновите кога загаденоста на воздухот е превисока

  Според светската здравствена организација (СЗО) 22% од луѓето ширум светот живеат во градови кои не ги исполнуваат стандардите за квалитет на воздухот на СЗО. Човечките…

 • Заборавете на испуканата кожа: Еве како рацете да ви бидат меки и во текот на зимата

  Заборавете на испуканата кожа: Еве како рацете да ви бидат меки и во текот на зимата

  Рацете во зимските денови се најмногу изложени на мраз и ветер, па кожата повеќе од вообичаено се суши, пука, понекогаш и крвари. Еве како најдобро…