Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 11,303.85 0.13%    GRNT 1,048.61 -0.61%    KMB 6,299.69 1.14%    KVAS 17,000.00 20.57%    MPT 76,676.92 0.6%    MTUR 5,400.00 0.03%    OKTA 4,600.00 -0.01%    RZIN 90.00 0%    RZTK 660.00 0%    SOLN 293.00 -2.98%    STB 1,165.00 0.42%    TEL 315.00 1.43%    TETE 2,300.00 0%    TNB 16,600.00 0%    UNI 2,361.91 2.69%    VITA 12,365.00 3.29%    

Дневен хороскоп 16-17.11.2019

Време: 17:33

Датум: ноември 16, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Ве очекува генерално добра атмосфера во комуникацијата со соработниците. Можете да очекувате позитивен викенд. Во љубовта ви се допаѓа една личност со уметнички талент и склоност.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Ве очекува подобрување на финансиската ситуација. Пред вас е прилика да дојдете до значајни поместувања на деловното поле. Во љубовта ви се допаѓа вашата слобода и не сте подготвени за некое ново врзување.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Викендот не е претерано поволен за работа, можно е дека ќе имате непредвидени проблеми. Можни се мали несогласувања со брачниот партнер.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Можете да очекувате мали несогласувања со колегите но не би требало да имате некои посериозни проблеми. Доколку ви се допаѓа некој кој е роден во знакот на Овен или Лав, ве очекува интересна средба викендов.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Викендов е поволен за соработка со некоја личност родена во воздушен знак. Во љубовта доколку сте во брак, со саканото лице ќе имате многу добар однос.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Ќе имате среќа и некои работи конечно ќе ги решите во ваша корист. Можете да очекувате одлична состојба. Ве очекуваат многу интересни случувања со личноста која ве привлекува некое време.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Ве очекува прилика да дојдете до подобра заработка. Можни се награди и бонуси за добро обавената работа. Во љубовта можно е да не сте сигурни што чувствате кон едно лице со кое сте влегле во некаков љубовен однос.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Ве очекува викенд во кој нема да бидете оптеретени со деловните обврски. Пред вас е прилика да се опуштите и одморите. Во љубовта размислувате за тоа на кој начин да и пријдете на една личност која ви се допаѓа.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

На деловното поле може да ви се случи мал пад на концентрацијата но генерално не ве очекуваат проблеми на полето за работа. Во љубовта можете да очекувате силно поволен викенд за нови познанства.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Максимално сте им посветени на обврските бидејќи сакате да оставите добар печаток на раководството. Ќе успеете да се докажете. Во љубовта можете да очекувате големи промени. Ви претстои убав период.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Можно е да имате некои помали компликации или отежнувања поврзани за полето за работа во текот на викендов. Во љубовта доколку ви се допаѓа личност родена во знакот на Вага, пред вас е ден во кој ќе се зближите.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Ве очекува важно деловно патување на кое на некој начин ќе ги тестирате своите способности. Комуникацијата со партнерот е солидна, можно е наскоро да планирате и некои посериозни промени како заеднички живот.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 07-08.12.2019

  Викенд хороскоп 07-08.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Посветете им внимание на приоритетните обврски и дозволете си малку одмор. Во љубовниот живот лесно го губите интересот за партнерот.…

 • Дневен хороскоп 06.12.2019

  Дневен хороскоп 06.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Важно ви е да остварите добра комуникација со соработниците. Меѓутоа внимавајте да не претерате во тоа. Во љубовниот живот нема…

 • Дневен хороскоп 05.12.2019

  Дневен хороскоп 05.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Во деловното опкружување се можни мали конфликти бидејќи немате добра комуникација со соработниците. Во љубовта можно е да немате исто…

 • Дневен хороскоп 04.12.2019

  Дневен хороскоп 04.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе успеете да решите некој од големите проблеми. Станувате значително поодлучни во своите барања, особено кога знаете дека ја поседувате…

 • Дневен хороскоп 03.12.2019

  Дневен хороскоп 03.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Доколку на било кој начин во деловното поле сте поврзани со трговијата, можете да очекувате успех во деловните потфати, а…

 • Дневен хороскоп 02.12.2019

  Дневен хороскоп 02.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе добиете позитивни резултати од својот труд. Уживајте во тоа. Ќе ви недостасува внимание, кажете му го тоа на…

 • Викенд хороскоп 30-01.12.2019

  Викенд хороскоп 30-01.12.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Викендот не е поволен за потпишување на договори. Можете да очекувате некои мали недоразбирања на полето за работа. Во љубовта…

 • Дневен хороскоп 29.11.2019

  Дневен хороскоп 29.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Доколку сметате дека туѓиот план не е доволно добар, направете свој. Пробајте ги двата плана, па дури тогаш донесете конечен…

 • Дневен хороскоп 28.11.2019

  Дневен хороскоп 28.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не полемизирајте со надредените, туку исправете ја грешката која сте ја направиле. Во љубовта можни се мали проблеми со партнерот.…

 • Дневен хороскоп 27.11.2019

  Дневен хороскоп 27.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Без оглед на тоа колку опуштено и пријатно ќе делувате на околината, малкумина ќе знаат што навистина ве мачи. Рано…