Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,297.39 -2.41%    BESK 7,275.00 -3%    FERS 74,000.00 -1.33%    GRNT 1,058.24 -3.57%    KMB 7,028.44 -2.75%    KVAS 15,850.00 -1.55%    MPT 71,862.62 -2.6%    RZLV 40.00 0%    STB 1,151.00 -4.46%    TKVS 5,549.00 -0.02%    TNB 17,741.83 -2.48%    UNI 2,200.00 0.02%    ZUMS 1,000.00 100%    

Caviar има нов дизајн за iPhone 11 Pro, без четвртастиот систем за камери

Време: 12:51

Датум: октомври 9, 2019

Категорија: НАЈНОВИ ВЕСТИ

Руската компанија Caviar, која е најмногу позната по своите скапи и луксузни дизајни на телефони, сега ја објави својата iPhone 11 Pro верзија. Телефонот се вика Victory (ја имплементира буквата „V“ на задниот дел, го дели задниот панел на два дела и го отфрла четвртастиот систем за камери, за кој многумина имаат забелешки).

Лимитираната колекција iPhone 11 Pro е „симбол на супериорност на убавина наспроти рутина“, според производителот. Различни, рачно создадени, дизајните се достапни за iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max, додека камерите се опкружени со различни елементи на дизајн. Caviar додаде и куќиште отпорно на удари, како и дополнителна заштита за екранот.

 

Кога станува збор за цената, најевтината варијанта е Victory Titanium, каде за уредот со 64GB простор за складирање треба да се издвојат 4.290 долари. Цената е уште повисока ако сакате поголема меморија или поголем iPhone.

Оние кои се одлучуваат за задниот дел покриен со алигаторска кожа, ќе мора да издвојат над 12.000 долари, додека точно 30.820 долари ќе чини верзијата iPhone 11 Pro со вистински дијаманти на задниот дел, кои ги одделуваат двете школки од златото.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Herbalife: Сочувавме силна позиција на пазарот и остваривме значителен раст

  Herbalife: Сочувавме силна позиција на пазарот и остваривме значителен раст

  Случајот 2016 година влијаеше на зачувување на силната позиција на Herbalife на пазарот, наведоа во демантот од оваа компанија, откако на регионални портали по грешка беше…

 • На 2. март на полноќ сите оператори во државата ќе прекинат со реемитување на домашните и странски тв канали, освен на јавниот сервис

  На 2. март на полноќ сите оператори во државата ќе прекинат со реемитување на домашните и странски тв канали, освен на јавниот сервис

  Здружението на информатичко-комуникациските технологии, кое ги обединува сите оператори, донесе заклучок да го прекине реемитувањето на сите домашни и странски ТВ канали на 2 март…

 • ЕУ ги враќа заменливите батерии на паметните телефони?

  ЕУ ги враќа заменливите батерии на паметните телефони?

  Претходно, имаше многу компании кои создадоа паметни телефони со заменливи батерии. Тоа значи дека во случај батеријата да ослабе и повеќе не држи како што…

 • Хонг Конг – Седум милиони луѓе ќе добијат по 1.280 долари

  Хонг Конг – Седум милиони луѓе ќе добијат по 1.280 долари

  Хонг Конг на своите граѓани ќе им подели по 1.280 долари за да ги намали последиците од економската криза. Азискиот финансиски центар соопшти дека мерката…

 • Макпетрол АД продолжува да инвестира во сопствените капацитети, комплетно реновирана бензинската станица во Битола

  Макпетрол АД продолжува да инвестира во сопствените капацитети, комплетно реновирана бензинската станица во Битола

  Следејќи ги светските стандарди во трговијата со нафтени деривати, како и потребите на своите потрошувачи, Макпетрол АД постојано се труди да имплементира новини во своето…

 • Google опремува дата центри во САД

  Google опремува дата центри во САД

  Компанијата Google ги објави своите планови и стратегија за 2020 година. Во вкупно 11 американски сојузни држави, ќе гради свои дата центри. Повеќе од 10 милијарди…

 • Негативен резултатот на сомнителната пациентка со корона

  Негативен резултатот на сомнителната пациентка со корона

  Негативен е резултатот за присуство на корона вирус кај пациентката за која постоеше сомнеж, а која е една од двата дополнителни случаја што беа тестирани…

 • Пронајдени нови пропусти: Загрозени повеќе од една милијарда уреди поврзани на Wi-Fi

  Пронајдени нови пропусти: Загрозени повеќе од една милијарда уреди поврзани на Wi-Fi

  На повеќе од една милијарда уреди поврзани со интернет, вклучително Apple iPhone и Amazon Echo, загрозена им е безбедноста. Ова би можело да им овозможи…

 • Дигитализирани услугите на Агенцијата за вработување

  Дигитализирани услугите на Агенцијата за вработување

  Петте најбарани документи од Агенцијата за вработување од денеска по електронски пат им се достапни на граѓаните. Единствено што треба да направат е да се…

 • Кина се надева дека ќе воспостави контрола на епидемијата до крајот на април

  Кина се надева дека ќе воспостави контрола на епидемијата до крајот на април

  Експерт од Националната комисија за здравство на Кина изјави дека земјата ќе воспостави основна контрола на епидемијата на коронавирусот до крајот на април, бидејќи вчера…