Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 10,689.14 -2.96%    BGOR 196.00 -2.97%    DLIN 35,143.00 0%    FERS 73,235.00 -3%    GRNT 1,029.70 1.77%    KMB 5,497.72 -1.15%    KVAS 14,400.00 0%    MPT 72,169.12 -2.46%    MTUR 5,300.00 0%    OHB 6,150.00 0%    REPL 77,500.00 2.65%    RMDEN18 98.70 0%    RZUS 83.00 0%    STB 1,152.61 -0.64%    STIL 99.00 -2.09%    TETE 2,341.25 -0.41%    TTK 1,380.00 1.6%    UNI 2,151.02 -1.74%    

Дневен хороскоп 09.10.2019

Време: 06:35

Датум: октомври 9, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Сакате да напредувате, но ништо не преземате во врска со тоа. Сакате поголема плата но не се нафаќате на поголеми обврски. Променете го начинот на размислување. Во домот и семејството ќе завладее хармонија. Уживајте во овој поволен период кој ви претстои.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Имате проблеми на работното место кои не знаете како да ги решите. Помошта која ви ја нудат колегите е добредојдена, потрудете се да ја подобрите ситуацијата. Во домот постои некое недоразбирање кое сакате што поскоро да го решите. Можеби ќе бидете изненадени од постапката на роднините.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Сакате да се опуштите и да го ослободите мозокот од постојаните планирања на иднината која всушност не зависи само од вас. Треба да го прашате и партнерот кои се неговите планови, но вие мудро си молчите. Постои можност да се расправате со вашето пошироко семејство. Избегнете ја кавгата доколку можете, бидејќи многу лица ќе го сменат нивното размислување за вас.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Сакате да се реализира некоја ваша замисла, но потребно е малку повеќе да се потрудите. Ќе ве повикаат на некој деловен разговор на кој ќе бидете успешни и ќе преземете нов проект од кој ќе профитирате. Среќни сте и задоволни со партнерот, затоа возвратете му ја грижата и љубовта.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Постои опасност да се скарате со некоја драга личност, затоа не претерувајте туку послушајте го нејзиниот совет. Ќе се влучите во некоја организација во која ви претстои успех како во полето на кариерата така и во љубовта. Можно е да отпатувате на неколку дена, остварете контакти со вашите поранешни соработници.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Денес конечно ќе соберете смелост и ќе поведете храбри битки. Се разбира, вашата решителност и цврстиот став во клучните моменти ќе ви помогнат да стигнете до посакуваната победа. Единствената мисла која секогаш треба да ја имате на памет е да не ги погазувате сопствените принципи.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Не е мудро да навлегувате во расправии со Стрелец или Рак, особено ако немате добри причини а темата се однесува на пари. Имате неколку начини како да пласирате идеи и што побрзо да ги претворите во пари. Ќе добиете повик да се сретнете со некоја Риба или Девица во врска со некоја заедничка работа.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Денес нема да бидете особено комуникативни и друштвени, па не ги прифаќајте поканите за средби само за да покажете дека сте лојален пријател. Сите околу вас го знаат тоа, не треба да им го докажувате. Желбата за подобрување на друштвениот живот ќе ви се појави по зајдување на сонцето, па со возбуда ќе ги планирате вечерните средби.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Вашето претпладне е исполнето со контакти, додека попладнето може да ви наложи да имате кратко патување. Ве очекува многу работа, која ќе бара ваше целосно внимание и посветеност. Бидете подготвени да ги исполоните работните обврски.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Денеска ќе морате да бидете истрајни и подготвени на сите искушенија во деловноста. Контролирајте ја импулсивноста. Мислите дека сте полни со елан и ентузијазам, што е навистина позитивно. Ќе бидете исцрпени од тоа што премногу се бара од вас, а самодовербата ќе ви биде разнишана.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Ве очекува мирна работна атмосфера. Односите со соработниците значително се поправаат. Очекувајте разговор со вашиот претпоставен кој ќе оди во ваш прилог. Финансиската ситуација е просечна, но секако дека треба повеќе да се ангажирате околу парите.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Одморете се, наполнете ги батериите и уживајте. Не е се така црно како што ви се чини на прв поглед. Семејството ќе биде вашата најголема поддршка. Некои проблеми од минатото ќе се појават пред вас, не дозволувајте да ве поразат, прескокнете ги и заборавете ги засекогаш. Здравствената ситуација ви е одлична.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 19-20.10.2019

  Викенд хороскоп 19-20.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе имате некој нов план за штедење кој ќе ви биде многу важен и ќе го испочитувате до последната точка.…

 • Дневен хороскоп 18.10.2019

  Дневен хороскоп 18.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе ви се врати насмевката на лицето во оној момент кога до вас ќе допрат позитивните вести на работното место.…

 • Дневен хороскоп 17.10.2019

  Дневен хороскоп 17.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Чувствувате потреба за размена на идеи. Веќе на прв чекор настапуваат разочарувања. Морате да бидете свесни дека моменталната смисла за…

 • Дневен хороскоп 16.10.2019

  Дневен хороскоп 16.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Следете ги правилата. Денот може да ви започне со неколку вида на проблеми поврзани со поранешни грешки или некое занемарување…

 • Дневен хороскоп 15.10.2019

  Дневен хороскоп 15.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Повлечете се во себе и пронајдете го најповолниот пат. Се обидувате да пронајдете компензација за незадоволството. Превземете нешто поконкретно. Тргнете…

 • Дневен хороскоп 14.10.2019

  Дневен хороскоп 14.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ако сакате да воспоставите нова визија во животот и да излезете од наметнатите ограничувања, ќе мора да промените нешто во…

 • Викенд хороскоп 12-13.10.2019

  Викенд хороскоп 12-13.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе покажете колку сте искусни во својата работа, лесно ќе се снаоѓате во некои ситуации кои за другите се проблематични.…

 • Дневен хороскоп 11.10.2019

  Дневен хороскоп 11.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не ви се препорачуваат ризици или било какви игри на среќа. Ова е еден од оние денови кога играте сами…

 • Дневен хороскоп 10.10.2019

  Дневен хороскоп 10.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Работите ќе ги обавувате со неверојатна леснотија. Соработниците се потпираат на вас и ви укажуваат голема доверба. Ги мешате љубовта…

 • Дневен хороскоп 08.10.2019

  Дневен хороскоп 08.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Навистина придржувањето кон даден план и рутина ви дава чувство за контрола над вашиот живот, но тоа прави да ви…