Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 10,689.14 -2.96%    BGOR 196.00 -2.97%    DLIN 35,143.00 0%    FERS 73,235.00 -3%    GRNT 1,029.70 1.77%    KMB 5,497.72 -1.15%    KVAS 14,400.00 0%    MPT 72,169.12 -2.46%    MTUR 5,300.00 0%    OHB 6,150.00 0%    REPL 77,500.00 2.65%    RMDEN18 98.70 0%    RZUS 83.00 0%    STB 1,152.61 -0.64%    STIL 99.00 -2.09%    TETE 2,341.25 -0.41%    TTK 1,380.00 1.6%    UNI 2,151.02 -1.74%    

Дневен хороскоп 18.09.2019

Време: 06:00

Датум: септември 18, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Имате добра репутација помеѓу колегите и претпоставените. Денес може да добиете шанса да разговарате со некоја важна личност која е многу битна за вашата кариера. Бидете внимателни со парите. Вие не сте трошаџија, ама семејството секојдневно ги зголемува потребите. Можен е краток пат со саканата личност.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Средете си ги мислите и почнете да размислувате позитивно. Ако не го смените ставот кон работата и односот кон колегите, може да се случат многу непријатни ситуации во иднина. Доколку сте во подолга врска или брак, ќе добиете шанса повторно да ги средите односите со саканата личност.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ако сте невработени, денес може да добиете убава вест за работа која ќе се реализира во текот на следниот месец. Партнерот е љубоморен. Не ја префрлајте вината само на него и вие имате свој придонес во тоа. Слободните може да дојдат во ситуација повторно да се расправаат со бившите партнери.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Доколку имате бизнис во кој е вклучен уште еден партнер, денес имате шанса да склучите многу поволен договор. Вие имате проблеми со исполнувањето на роковите и затоа ќе морате да му препуштите на партнерот да има водечка улога во бизнисот. Ако сте вработени во фирма и имате нови соработници, бидете многу внимателни со нив и не им ги препуштајте работите.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Грешките што ги правите во работата се резултат на зголемените трошоци, а не поради лошото работење. Ако сте вработени во некоја фирма, денес ќе се потрудите да најдете дополнителна работа. Оние кои имаат незавршени работни обврски ќе мора да работат деноноќно. Само на тој начин ќе можат да ги запазат роковите кои им се зададени. Ако сте слободни, може да се заинтересирате за една постара личност.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Имате потреба да се изолирате од сите, па и од своите најблиски. Трката по пари толку многу ве измори што чувствувате дека не можете повеќе. Можно е некој да ви го врати долгот иако не сте очекувале. Исто така е можно и да ви пристигне помала сума од некоја дополнителна работа.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Ако денес треба да решавате некои правни работи, ви претстои успех. Денес ќе бидете нервозни затоа што чувствувате дека се наоѓате во сенка на еден колега. Не си ги нарушувајте односите со колегите и не реагирајте бурно на неправдата. Овој ден добро ќе ви дојде да размислите за следните потези. Деновиве партнерските односи можат да ви бидат нарушени.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Денешниот ден може да ви помине во средување на некоја документација. Кариерата ви оди по нагорна линија, но морате да внимавате и да не го заборавите изминатиот период. Само со поправање на старите грешки ќе можете вистински да напредувате. Чувствувате мало незадоволство од однесувањето на партнерот.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Вашата нетрпеливост кон авторитетите ќе дојде до кулминација и може да дојде до конфликт. Искористете го овој ден за да се преиспитате и да го смените однесувањето во идниот период. Ако тоа не се случи, може да падне во вода целиот ваш труд. Партнерските односи ви се добри, но можат да бидат нарушени ако дозволите мешање од страна.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Денес очекувајте подобрување на финансиската ситуација. Но, имате проблем со старите долгови и поради тоа не можете да се опуштите. Партнерските односи ви се многу добри и овие денови ве очекуваат многу убави моменти. Ако сте слободни, ве очекува средба во едно поголемо друштво.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Имате голема желба да се докажувате пред колегите. Тој ваш став денес особено ќе ги иритира. Нема потреба да кажувате колку работите, тоа се гледа. На вашето однесување, веројатно влијае и лошата финансиска ситуација. За жал уште некое време ќе морате многу да работите а малку да заработувате. Не ви преостанува ништо друго освен да бидете трпеливи.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Ќе се појави проблем на работното место. Ситуацијата ќе биде непријатна, но ќе морате дипломатски да се изборите со неа. Ако сте невработени, денес очекувајте добра вест. Бидете внимателни со пријателите, затоа што е можно поради непромисленост да останете без еден пријател.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 19-20.10.2019

  Викенд хороскоп 19-20.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе имате некој нов план за штедење кој ќе ви биде многу важен и ќе го испочитувате до последната точка.…

 • Дневен хороскоп 18.10.2019

  Дневен хороскоп 18.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе ви се врати насмевката на лицето во оној момент кога до вас ќе допрат позитивните вести на работното место.…

 • Дневен хороскоп 17.10.2019

  Дневен хороскоп 17.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Чувствувате потреба за размена на идеи. Веќе на прв чекор настапуваат разочарувања. Морате да бидете свесни дека моменталната смисла за…

 • Дневен хороскоп 16.10.2019

  Дневен хороскоп 16.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Следете ги правилата. Денот може да ви започне со неколку вида на проблеми поврзани со поранешни грешки или некое занемарување…

 • Дневен хороскоп 15.10.2019

  Дневен хороскоп 15.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Повлечете се во себе и пронајдете го најповолниот пат. Се обидувате да пронајдете компензација за незадоволството. Превземете нешто поконкретно. Тргнете…

 • Дневен хороскоп 14.10.2019

  Дневен хороскоп 14.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ако сакате да воспоставите нова визија во животот и да излезете од наметнатите ограничувања, ќе мора да промените нешто во…

 • Викенд хороскоп 12-13.10.2019

  Викенд хороскоп 12-13.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе покажете колку сте искусни во својата работа, лесно ќе се снаоѓате во некои ситуации кои за другите се проблематични.…

 • Дневен хороскоп 11.10.2019

  Дневен хороскоп 11.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не ви се препорачуваат ризици или било какви игри на среќа. Ова е еден од оние денови кога играте сами…

 • Дневен хороскоп 10.10.2019

  Дневен хороскоп 10.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Работите ќе ги обавувате со неверојатна леснотија. Соработниците се потпираат на вас и ви укажуваат голема доверба. Ги мешате љубовта…

 • Дневен хороскоп 09.10.2019

  Дневен хороскоп 09.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Сакате да напредувате, но ништо не преземате во врска со тоа. Сакате поголема плата но не се нафаќате на поголеми…