Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 10,689.14 -2.96%    BGOR 196.00 -2.97%    DLIN 35,143.00 0%    FERS 73,235.00 -3%    GRNT 1,029.70 1.77%    KMB 5,497.72 -1.15%    KVAS 14,400.00 0%    MPT 72,169.12 -2.46%    MTUR 5,300.00 0%    OHB 6,150.00 0%    REPL 77,500.00 2.65%    RMDEN18 98.70 0%    RZUS 83.00 0%    STB 1,152.61 -0.64%    STIL 99.00 -2.09%    TETE 2,341.25 -0.41%    TTK 1,380.00 1.6%    UNI 2,151.02 -1.74%    

Дневен хороскоп 16.09.2019

Време: 06:08

Датум: септември 16, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Нестабилната финансиска ситуација ве тера да правите многу комбинации. Денес ве очекува финансиски прилив кој ќе треба добро да го испланирате. Бидете внимателни и не трошете премногу. Вие навистина имате среќа и работите секогаш се решаваат во последен миг, но може да се случи и среќата да ве изневери.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Денес на работното место ситуацијата ќе биде мирна. Конверзацијата со колегите повеќе не е напната и не треба да стравувате дека ќе бидете погрешно сфатени. Бидете внимателни со претпоставениот и не го нарушувајте неговиот углед пред колегите.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ако се занимавате со недвижнини или градежништво, денес ќе имате шанса да направите многу добра зделка. Можеби ќе почувствувате дека цената можете да многу да ја зголемите, но сепак не претерувајте. Денес тоа ќе помине, но може да ви ги намали шансите за во иднина.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Полни сте со самодоверба и со планови за иднина. Можностите што ви се нудат во овој период можат сосема да го сменат вашиот досегашен начин на живот. Во овој период е многу важно со кого се дружите и на кого му ја давате вашата доверба. Познато е дека не сакате да има никој над вас и дека сакате во се да бидете први, но дружењето со личности од авторитет може многу да ви помогне.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Денес ќе имате можност да ги поправите односите со еден пријател. Во изминатите денови имавте различни ставови за одредени прашања и доаѓавте во конфликт. Денес ќе се усогласите и ќе продолжите како и пред конфликтот.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Чувствувате дека е време да си се посветите себеси, но се уште не можете да си го дозволите тоа. На работното место ситуацијата е многу добра и постои можност за напредување. Поради тоа не можете да си дозволите да земете одмор и да направите пауза.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Овие денови премногу сте насочени на свои задоволства и тоа значително може да ви ги намали приходите. Доколку сте слободни, може да ви се случи да бидете збунети од сигналите што ги добивате од една личност. Не влегувајте во сомнителни врски.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Имате многу планови, но нивната реализација се одвива премногу бавно. Тоа не треба да ве загрижува затоа што за работите што сакате да ги остварите ќе мора претходно да чукнете на повеќе врати. Денес ве очекуваат контакти со некои стари партнери.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Секојдневно се соочувате со исти ситуации и ви недостасува вистински предизвик. Финансиите ви се добри, но трошоците поврзани со семејството секојдневно се зголемуваат. Доколку сте во брак или стабилна врска, денес ќе го преиспитувате односот на партнерот кон вас. Сметате дека тој е премногу опуштен и не се труди доволно околу вас.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Вашиот претпоставен има нереални очекувања во однос на вас. Тој смета дека треба да вложите поголем труд за да можете да напредувате. Во моментов воопшто не сте заинтересирани за напредување, туку за промена на работното место. Останете смирени во контактите со надредените и не го повишувајте гласот.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

На деловното поле се ќе биде солидно. Ако се наоѓате во врска која е на почеток, не барајте проблеми таму кај што ги нема. Одете пополека и не го малтретирајте партнерот со вашата посесивност. Ако имате преголеми очекувања и тоа јасно го покажувате, може да ви се случи да го исплашите партнерот.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Ако дојдете во ситуација да морате да преземете некој ризик на работното место, застанете и размислете дали е тоа неопходно. Погрешната проценка на ситуацијата може да ви донесе многу проблеми во идниот период. Ако веќе морате нешто да преземете, секако вклучете ги и колегите.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 19-20.10.2019

  Викенд хороскоп 19-20.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе имате некој нов план за штедење кој ќе ви биде многу важен и ќе го испочитувате до последната точка.…

 • Дневен хороскоп 18.10.2019

  Дневен хороскоп 18.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе ви се врати насмевката на лицето во оној момент кога до вас ќе допрат позитивните вести на работното место.…

 • Дневен хороскоп 17.10.2019

  Дневен хороскоп 17.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Чувствувате потреба за размена на идеи. Веќе на прв чекор настапуваат разочарувања. Морате да бидете свесни дека моменталната смисла за…

 • Дневен хороскоп 16.10.2019

  Дневен хороскоп 16.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Следете ги правилата. Денот може да ви започне со неколку вида на проблеми поврзани со поранешни грешки или некое занемарување…

 • Дневен хороскоп 15.10.2019

  Дневен хороскоп 15.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Повлечете се во себе и пронајдете го најповолниот пат. Се обидувате да пронајдете компензација за незадоволството. Превземете нешто поконкретно. Тргнете…

 • Дневен хороскоп 14.10.2019

  Дневен хороскоп 14.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ако сакате да воспоставите нова визија во животот и да излезете од наметнатите ограничувања, ќе мора да промените нешто во…

 • Викенд хороскоп 12-13.10.2019

  Викенд хороскоп 12-13.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе покажете колку сте искусни во својата работа, лесно ќе се снаоѓате во некои ситуации кои за другите се проблематични.…

 • Дневен хороскоп 11.10.2019

  Дневен хороскоп 11.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не ви се препорачуваат ризици или било какви игри на среќа. Ова е еден од оние денови кога играте сами…

 • Дневен хороскоп 10.10.2019

  Дневен хороскоп 10.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Работите ќе ги обавувате со неверојатна леснотија. Соработниците се потпираат на вас и ви укажуваат голема доверба. Ги мешате љубовта…

 • Дневен хороскоп 09.10.2019

  Дневен хороскоп 09.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Сакате да напредувате, но ништо не преземате во врска со тоа. Сакате поголема плата но не се нафаќате на поголеми…