Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 10,731.73 1.71%    BESK 8,200.00 0.13%    GECK 500.00 0%    GECT 500.00 0%    GRNT 949.73 -0.03%    KMB 5,585.97 -0.2%    MPT 67,188.50 1.05%    MTUR 5,305.51 0.1%    OKTA 4,504.00 -0.11%    STB 1,200.00 0%    STIL 100.00 0%    TEL 300.00 0%    TKVS 5,350.00 0.94%    TNB 16,816.26 0.09%    

Дневен хороскоп 11.09.2019

Време: 06:46

Датум: септември 11, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Денес ќе имате важен разговор со претпоставените и ќе им ги изложите своите планови. Воопшто не ве интересира дали некој ќе се налути или не. Меѓутоа, денес ќе ја добиете поддршката од шефовите што уште повеќе ќе го исполни вашето его. Доколку сте невработени, денес е можен разговор со многу важна личност. Дел од своето време ќе го посветите и на семејството.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Потребата за материјални добра секојдневно ви се зголемува. Денес ќе чувствувате дека не сте направиле се во тој правец и ќе размислувате за нов извор на приходи. Партнерот се сложува со вас, но ќе бара да реализирате една стара идеја која сте ја започнале во минатата недела. Ќе морате да се вратите малку назад и повторно да преиспитате зошто таа идеја сте ја отфрлиле. Во попладневните часови можна е посета од блиски роднини.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Денес се можни две случки кои ќе дадат печат на идниот периодот. Разговорот со една личност на повисока функција може да ви донесе нова работа или работа на некој значаен проект. Во попладневните часови можна е средба со една помлада личност која многу ќе ви се допадне. Уживајте.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Се чувствувате добро и имате потреба да бидете во центар на вниманието. Доколку денес решите да патувате ќе имате можност за низа интересни средби. Средбата со помлад човек може да ве изнервира, но не покажувајте го тоа. Останете достоинствени како и секогаш. Денес е можно да се соочите со некој фамилијарен проблем за кој воопшто не знаете како да го решите.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Денес е можна средба со една помлада личност која ќе направи заложба да ви помогне. Семејството исто така сака да ви помогне, но вие ќе ја одбиете нивната помош. Сметате дека многу површно се однесуваат кон проблемот и сами ќе најдете најдобар начин да излезете од ситуацијата.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Денес очекувајте финансиски прилив. Работите полека ги финиширате и си го трасирате патот кон успехот. Односите со партнерот ви се добри, но на моменти меѓу вас се јавува тензија која е проследена со многу остри зборови. Кога страста ќе се смири се однесувате како ништо да не се случило. Внимавајте што кажувате во лутина.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Не дозволувајте променливите емоции да ви ги нарушат односите со пријателите. Денес ќе имате потреба да се повлечете и да бидете сами. Некои сеништа од минатото повторно ви се јавуваат и ве тераат на размислување. Свесни сте дека сами сте креатор на својата среќа и што и да преземете ќе ја одреди вашата иднина. Соочете се со фактот дека ќе морате да живеете со одлуката која во моментов ја носите.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Размислувањето ви оди во позитивен правец и се што ќе решите ќе ви биде од голема корист. Денес е можно да остварите значителна позиција која ќе ви овозможи подобра иднина. Полни сте со енергија и спремни сте да ги надминете сите проблеми кои ве измачуваа во изминатиот период. Но, не претерувајте. Не можете да ги решите сите проблеми одеднаш. Работите решавајте ги чекор по чекор

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Секогаш тешко донесувате одлуки и тој дел од животот со задоволство му го препуштате на партнерот. Меѓутоа денес ќе бидете ставени во ситуација да донесете брза одлука и ќе бидете горди на себе со стореното. Она што денес ќе успеете да го завршите ќе ви овозможи да се чувствувате моќно. Денес е можен финансиски прилив кој ќе дојде преку пријатели.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Негативните емоции полека попуштаат, но вие се уште не можете да го оставите минатото зад себе и да тргнете напред. Имате голема потреба да избегате некаде, но свесни сте дека не можете да избегате од себе и од она што ве измачува. Доколку сте вљубени, денес ќе имате емотивен разговор со партнерот.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Во моментов ѕвездите ви се наклонети и секоја можност што ќе ви се понуди лесно ќе ја искористите. Позитивната енергија што ја чувствувате ви дава надмоќ над останатите. Не искористувајте го тој момент и останете скромни како и досега. Денес партнерот ќе ви биде од голема помош.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Ако се занимавате со семеен бизнис, денес ве очекува краткотрајна средба и отворање на една нова врата. Работата ви оди добро и време е да им се посветите на емоциите и на задоволствата. Ако сте осамени после повеќе неуспешни обиди, денес ќе имате шанса да сретнете личност која многу ќе ви се допадне. Ако сакате да ја задржите, не глумете недостапност.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 20.09.2019

  Дневен хороскоп 20.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе бидете ведри и ќе наидувате на многу задоволства и дружење. Ова е добар ден за склопување на нови пријателства…

 • Дневен хороскоп 19.09.2019

  Дневен хороскоп 19.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Непријатен конфликт со пријател кој може да ве вознемири или расплаче. Ова може да се однесува и на вашата љубовна…

 • Дневен хороскоп 18.09.2019

  Дневен хороскоп 18.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Имате добра репутација помеѓу колегите и претпоставените. Денес може да добиете шанса да разговарате со некоја важна личност која е…

 • Дневен хороскоп 17.09.2019

  Дневен хороскоп 17.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Финансиската ситуација ќе ви се поправи над вашите очекувања. Ако сте студент можно е денес да решите еден голем проблем…

 • Дневен хороскоп 16.09.2019

  Дневен хороскоп 16.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Нестабилната финансиска ситуација ве тера да правите многу комбинации. Денес ве очекува финансиски прилив кој ќе треба добро да го…

 • Викенд хороскоп 14-15.09.2019

  Викенд хороскоп 14-15.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Интуицијата ви работи под полна пареа, па препорака е да го послушате внатрешното чувство при донесување на важни одлуки. Љубовната…

 • Дневен хороскоп 13.09.2019

  Дневен хороскоп 13.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Особено поволно ви е нагласено пишувањето и стекнување на материјални богатства. Од вашиот партнер ве очекува материјална подршка. Тој навистина…

 • Дневен хороскоп 12.09.2019

  Дневен хороскоп 12.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Доколку планирате да патувате во странство, престанете да се измачувате со семејните проблеми. Оставете го минатото зад себе и се…

 • Дневен хороскоп 10.09.2019

  Дневен хороскоп 10.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Во изминатиот период имавте проблеми со кариерата. Работите ви одеа во несакан правец и сите чекори кои ги преземавте беа…

 • Дневен хороскоп 09.09.2019

  Дневен хороскоп 09.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе бидете ослабени во речиси сите полиња од животот, но по малиот вложен труд нештата ќе бидат подобри. Најголем ризик…