Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 10,689.14 -2.96%    BGOR 196.00 -2.97%    DLIN 35,143.00 0%    FERS 73,235.00 -3%    GRNT 1,029.70 1.77%    KMB 5,497.72 -1.15%    KVAS 14,400.00 0%    MPT 72,169.12 -2.46%    MTUR 5,300.00 0%    OHB 6,150.00 0%    REPL 77,500.00 2.65%    RMDEN18 98.70 0%    RZUS 83.00 0%    STB 1,152.61 -0.64%    STIL 99.00 -2.09%    TETE 2,341.25 -0.41%    TTK 1,380.00 1.6%    UNI 2,151.02 -1.74%    

Дневен хороскоп 09.09.2019

Време: 06:37

Датум: септември 9, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Ќе бидете ослабени во речиси сите полиња од животот, но по малиот вложен труд нештата ќе бидат подобри. Најголем ризик е да не правите ништо. Ќе ве закрепне престојот во природа, односно ќе ви помогне брзо да станете да одите по животниот пад.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Нежното здравје и слабото расположение влијаат на квалитетот на врската. Успех на деловен план, добри вести, добар партнерски договор. Денот поминете го со луѓето кои ве лекуваат со нивното присуство.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Денес очекувајте средби со комплицирани, нервозни и несигурни лица. Ќе имате успешен контакт, маркетинг презентација или успешно патување. Обидете се стресните услови на живот да не влијаат на вашето расудување.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Ќе ви се случат разни животни несигурности кои добро и стоечки ќе ги поднесете. Потрудете се што посмиерено да реагирате. Денот ќе ви помине во изнаоѓање на конструктивно решение за речиси се.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Добра прилика да научите нешто ново за својот партнер. Деловните проблеми и кавги ќе се појават за момент но по кратката самоанализа ќе настапи разведрување. Можни се проблеми предизвикани од нездравиот живот и хроничниот стрес.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Денес ќе ви се случат нови контакти кои ќе ви ја разбудат фантазијата и ќе ве возбудат. Денес избегнувајте деловни авантури, позајмици или големи набавки. Ќе добиете помош од блиските лица, пријателите или роднините.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Денот ќе ви започне тензично. Можни се трошоци, расипување на некоја техника и парични загуби. Поправете ја ситуацијата без нервози. Намалете со тестенините и лебот, можни се проблеми со желудникот.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Избегнувајте несериозни и проблематични лица и расправии со нив. Можни се загуби на пари на игрите на среќа. Периодот не е поволен за барање на зголемување на платата. Ќе бидете силни, здрави и издржливи на болести.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Времето ќе го поминете со саканото лице. Можни се проблеми на работа, непредвидени околности и некој тажен епилог. Нема да дозволите некој да ве посоветува. Можна е настинка.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Еден сосема обичен ден. Можни се повреди на работното место, бидете внимателни. Се што мислитие и правите ќе се одрази на вашето здравје и успех. Имате потреба од силна прегратка и поддршка.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Ќе се сретнете со лица на висока позиција кои ќе ви ветат нешто. Денот е поволен за трговија, размена, или успех на факултет доколку студирате. Слабите меѓучовекови односи ќе ви донесат грижи и стрес. Во слободното време релаксирајте се со некоја книга.

 

Риби (20.02 – 20.03)

И покрај неповолните настани ќе бидете ведри, позитивни и задоволни. Денот не е поволен за купување, предавање или некаков вид на презентација. Започнете со физичка активности, ова е добар ден за нови почетоци кога станува збор за здравјето.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 19-20.10.2019

  Викенд хороскоп 19-20.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе имате некој нов план за штедење кој ќе ви биде многу важен и ќе го испочитувате до последната точка.…

 • Дневен хороскоп 18.10.2019

  Дневен хороскоп 18.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе ви се врати насмевката на лицето во оној момент кога до вас ќе допрат позитивните вести на работното место.…

 • Дневен хороскоп 17.10.2019

  Дневен хороскоп 17.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Чувствувате потреба за размена на идеи. Веќе на прв чекор настапуваат разочарувања. Морате да бидете свесни дека моменталната смисла за…

 • Дневен хороскоп 16.10.2019

  Дневен хороскоп 16.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Следете ги правилата. Денот може да ви започне со неколку вида на проблеми поврзани со поранешни грешки или некое занемарување…

 • Дневен хороскоп 15.10.2019

  Дневен хороскоп 15.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Повлечете се во себе и пронајдете го најповолниот пат. Се обидувате да пронајдете компензација за незадоволството. Превземете нешто поконкретно. Тргнете…

 • Дневен хороскоп 14.10.2019

  Дневен хороскоп 14.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ако сакате да воспоставите нова визија во животот и да излезете од наметнатите ограничувања, ќе мора да промените нешто во…

 • Викенд хороскоп 12-13.10.2019

  Викенд хороскоп 12-13.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе покажете колку сте искусни во својата работа, лесно ќе се снаоѓате во некои ситуации кои за другите се проблематични.…

 • Дневен хороскоп 11.10.2019

  Дневен хороскоп 11.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не ви се препорачуваат ризици или било какви игри на среќа. Ова е еден од оние денови кога играте сами…

 • Дневен хороскоп 10.10.2019

  Дневен хороскоп 10.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Работите ќе ги обавувате со неверојатна леснотија. Соработниците се потпираат на вас и ви укажуваат голема доверба. Ги мешате љубовта…

 • Дневен хороскоп 09.10.2019

  Дневен хороскоп 09.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Сакате да напредувате, но ништо не преземате во врска со тоа. Сакате поголема плата но не се нафаќате на поголеми…