Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 10,689.14 -2.96%    BGOR 196.00 -2.97%    DLIN 35,143.00 0%    FERS 73,235.00 -3%    GRNT 1,029.70 1.77%    KMB 5,497.72 -1.15%    KVAS 14,400.00 0%    MPT 72,169.12 -2.46%    MTUR 5,300.00 0%    OHB 6,150.00 0%    REPL 77,500.00 2.65%    RMDEN18 98.70 0%    RZUS 83.00 0%    STB 1,152.61 -0.64%    STIL 99.00 -2.09%    TETE 2,341.25 -0.41%    TTK 1,380.00 1.6%    UNI 2,151.02 -1.74%    

Викенд хороскоп 07-08.09.2019

Време: 06:18

Датум: септември 7, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

До вас ќе пристигуваат нови и нови задачи, а вие никако нема да можете да ги сработите. Пробајте да се мотивирате некако. Посакувате некоја личност, но никако да соберете храброст да и го кажете тоа. Можеби нареднава недела ќе преземете посмел чекор.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Овој викенд нема воопшто да ви се работи. Ќе изнаоѓате разни начини да не работите, а наскоро можно е и да ја промените работата. Во љубовта одлично напредувате, секој ден сте се поблиски со партнерот. Приредете му некакво изненадување.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ќе имате неколку ненадејни ситуации кои ќе ве вознемират, но наскоро ќе сфатите дека не вределе да се нервирате за нив. Во љубовта ќе очекувате промени, но наместо да седите со скрстени раце, направете нешто.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Ќе имате зголемен број на обврски, но тоа нема да ве уплаши, со добра концентрација ќе успеете се да завршите. Од наредната недела уште повеќе ќе се зближите со партнерот, ќе преминете на некое повисоко ниво.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Викендов ќе ви биде одличен на деловен план, шефот ќе го забележи вашиот позитивен придонес. Во љубовта викендот ќе и биде мирен и сталожен, исполнет со љубов и разбирање.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Викендов постојано ќе бидете во брзање со цел да стигнете да одработите сe што ви е зададено. Од наредната недела ви претстои можност за нов почеток во љубовта.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Ќе ве нервираат некои секојдневни обврски, ќе сакате нешто да промените, можеби е добро да земете малку одмор. Партнерот ќе ви се најде во сите тешки моменти. Обидете се и вие да му ја дадете потребната поддршка.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Ќе сакате гласно да кажете се што мислите, но тоа не е толку паметна идеја, па затоа премолчете некои работи. Во љубовниот живот ќе бидете некако занесени, па така нема да забележите дека се случиле некои промени, обидете се да ја ставите ситуацијата под контрола.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Не наседнувајте на ситните канцелариски местенки. Некој ќе се обиде да ви подметне нешто, бидете внимателни. Во љубовта не ви цветаат рози, но некако ќе успеете да ја поправите ситуацијата, само бидете смирени.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Сите ваши обврски ќе ги завршите одеднаш, па во остатокот од викендот ќе можете да се опуштите. Ќе добиете добра вест во врска со работата. Некој сака да и наштети на вашата љубов, предупредете го тоа лице дека сте ги прочитале неговите намери.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Овој викенд на работното место ќе направите некоја кавга. Јавно ќе се скарате со некои од најблиските колеги. Нема да можете да му ги простите грешките на партнерот и најверојатно ќе се збогувате со него.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Ќе сакате да постигнете нешто, или некого да го убедите во нешто, но безуспешно. Потребно е да си ги преиспитате постапките, кон некој од работа не сте фер. Во љубовта ви здосадила монотонијата, па можно е среќата да ја побарате кај некое друго лице.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 19-20.10.2019

  Викенд хороскоп 19-20.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе имате некој нов план за штедење кој ќе ви биде многу важен и ќе го испочитувате до последната точка.…

 • Дневен хороскоп 18.10.2019

  Дневен хороскоп 18.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе ви се врати насмевката на лицето во оној момент кога до вас ќе допрат позитивните вести на работното место.…

 • Дневен хороскоп 17.10.2019

  Дневен хороскоп 17.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Чувствувате потреба за размена на идеи. Веќе на прв чекор настапуваат разочарувања. Морате да бидете свесни дека моменталната смисла за…

 • Дневен хороскоп 16.10.2019

  Дневен хороскоп 16.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Следете ги правилата. Денот може да ви започне со неколку вида на проблеми поврзани со поранешни грешки или некое занемарување…

 • Дневен хороскоп 15.10.2019

  Дневен хороскоп 15.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Повлечете се во себе и пронајдете го најповолниот пат. Се обидувате да пронајдете компензација за незадоволството. Превземете нешто поконкретно. Тргнете…

 • Дневен хороскоп 14.10.2019

  Дневен хороскоп 14.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ако сакате да воспоставите нова визија во животот и да излезете од наметнатите ограничувања, ќе мора да промените нешто во…

 • Викенд хороскоп 12-13.10.2019

  Викенд хороскоп 12-13.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе покажете колку сте искусни во својата работа, лесно ќе се снаоѓате во некои ситуации кои за другите се проблематични.…

 • Дневен хороскоп 11.10.2019

  Дневен хороскоп 11.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не ви се препорачуваат ризици или било какви игри на среќа. Ова е еден од оние денови кога играте сами…

 • Дневен хороскоп 10.10.2019

  Дневен хороскоп 10.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Работите ќе ги обавувате со неверојатна леснотија. Соработниците се потпираат на вас и ви укажуваат голема доверба. Ги мешате љубовта…

 • Дневен хороскоп 09.10.2019

  Дневен хороскоп 09.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Сакате да напредувате, но ништо не преземате во врска со тоа. Сакате поголема плата но не се нафаќате на поголеми…