Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,497.54 0.01%    GRNT 979.40 -0.16%    KMB 5,847.27 -1.04%    M080834D 100.00 0%    MPT 67,000.00 -0.18%    MTUR 4,450.00 0%    REPL 80,000.00 -2.44%    RZLE 13.00 0%    SBT 2,850.00 -4.94%    STB 1,149.39 1.46%    STIL 58.58 -7.02%    TEL 316.00 -0.94%    TNB 16,300.00 0.93%    TTK 1,200.00 -0.41%    UNI 2,080.25 2.93%    

Неделен хороскоп 26.08.2019 до 31.08.2019

Време: 07:42

Датум: август 26, 2019

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Периодот не е поволен за деловни патувања, па затоа најдобро е да не ризикувате.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта, нагло би можеле да ја прекинете врската и да влезете во нов флерт.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со грлото и крајниците.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Пред вас е поволен период во кој ќе успеете финансиски да се стабилизирате.

ЉУБОВ: На полето за љубов се ќе оди онака како шо сте сакале, нема да имате ниту најситни проблеми.

ЗДРАВЈЕ: Генерално солидно.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Можно е да имате големи оптеретувања и обврски на полето за работа во овој период.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација малку ќе ви биде тешка бидејќи партнерот од вас ќе бара да донесете некоја важна одлука.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со коските, рбетот, во вид на вкочанетост.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Пред вас е фаза во која ќе имате прилика да се одморите од бројните обврски.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта можете да очекувате некои интересни промени и необични случувања.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со несоница.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Можете да очекувате дека ќе ги подобрите односите со своите колеги.

ЉУБОВ: На полето за љубов засега нема поголеми промени, ако сте слободни тоа ќе остане така уште некое време.

ЗДРАВЈЕ: Можни се хронични проблеми поврзани за чувствителните зглобови, стапала, коски, но и нервниот систем.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Ќе успеете да остварите деловен напредок кој не сте го очекувале, пред вас периодот е многу поволен.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација е малку проблематична, ќе дојде до заладување на односите со саканото лице.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со забите, непцата.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Пред вас е поволен период во кој на деловен план се ќе ви биде лесно и едноставно.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта слободните може да очекуваат започнување на врска со личност од странство.

ЗДРАВЈЕ: Добра состојба, ќе имате многу енергија.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Можно е да сте нетрпеливи некои работи да ги доведете до крај па токму затоа на работа постојано ќе бидете во гужва и брзање.

ЉУБОВ: На полето за љубов ве очекува променлива ситуација, како и проблеми со љубомора.

ЗДРАВЈЕ: Можни се некои хормонални промени, како и проблеми со чувствителна кожа.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Се трудите да оставите добар впечаток на работа, но речиси секогаш ви се случува да направите некоја ситна грешка.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација кај вас е стабилна и добро се чувствате покрај својот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Можна е некоја инфекција и проблеми со температура.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Максимално ќе и бидете посветени на работата и своите должности сосема сериозно ќе ги сфаќате.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта ќе имате одличен однос со саканото лице и ќе уживате покрај него.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со црниот дроб, жолчката или пак желудникот.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Можно е некои работи да не ги гледате на вистинскиот начин, па можно е да донесете погрешна проценка.

ЉУБОВ: На полето за љубовта ве очекува средба со личност со која би можеле да имате заедничка иднина.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со видот, можна е и мала омалаксаност.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: На полето за работа конечно оваа недела ќе успеете да остварите стабилизација, се ќе биде онака како што треба.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација ќе биде генерално добра, без поголеми кавги и проблеми со саканото лице.

ЗДРАВЈЕ: Поведете сметка за стомакот, можни проблеми со варењето.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп 25.05.2020 до 31.05.2020

  Неделен хороскоп 25.05.2020 до 31.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Не сте задоволни со случувањата на работа. Можно е да имате ситни трошоци и тоа да ве излуди. Без…

 • Неделен хороскоп 18.05.2020 до 24.05.2020

  Неделен хороскоп 18.05.2020 до 24.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Цела недела постојано ќе се грижите поради финансиските ограничувања кои се појавиле. Олабавете малку. ЉУБОВ: На ова поле ве очекува…

 • Неделен хороскоп 11.05.2020 до 17.05.2020

  Неделен хороскоп 11.05.2020 до 17.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да очекувате подобрување на деловен план, како и помош од некој член од семејството. ЉУБОВ: Кога станува збор за…

 • Неделен хороскоп 04.05.2020 до 10.05.2020

  Неделен хороскоп 04.05.2020 до 10.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можни се кавги и расправии со деловните партнери. Сметате дека тие не ги исполнуваат вашите очекувања. ЉУБОВ: Саканото лице ви…

 • Неделен хороскоп 27.04.2020 до 02.05.2020

  Неделен хороскоп 27.04.2020 до 02.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да очекувате важни деловни случувања, како и почеток на ново, позитивно партнерство. ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта, слободно…

 • Неделен хороскоп 20.04.2020 до 26.04.2020

  Неделен хороскоп 20.04.2020 до 26.04.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Вие ќе имате доста енергија, па ако се занимавате со приватна работа можете да бидете многу ефикасни. ЉУБОВ: Кога станува…

 • Неделен хороскоп 13.04.2020 до 19.04.2020

  Неделен хороскоп 13.04.2020 до 19.04.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Амбициозни сте и сакате да се докажете но ќе имате мали недоразбирања со надредените. ЉУБОВ: Слободните може да очекуваат многу…

 • Неделен хороскоп 06.04.2020 до 12.04.2020

  Неделен хороскоп 06.04.2020 до 12.04.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Вашите финансиски проблеми ќе ги направите приоритетни и максимално ќе им се посветите. Ништо друго нема да ве интересира.…

 • Неделен хороскоп 30.03.2020 до 04.04.2020

  Неделен хороскоп 30.03.2020 до 04.04.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Одлична енергија оваа недела, и покрај моменталните случувања. ЉУБОВ: Незадоволство во врската, можна е и разделба. ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со зглобовите.…

 • Неделен хороскоп 23.03.2020 до 29.03.2020

  Неделен хороскоп 23.03.2020 до 29.03.2020

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Многу успешна недела. Успехот на работа ќе ви помогне да заборавите на останатите проблеми кои ги имате. ЉУБОВ: Личноста родена…