Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 13,298.85 0.14%    BESK 7,500.00 0%    EUPF 63.00 1.61%    GRNT 1,179.34 -0.08%    KMB 7,624.02 -0.32%    MPT 77,996.67 -0.07%    OKTA 4,550.00 0.95%    PPIV 37,830.00 -3%    RZEK 48.00 0%    RZTK 701.00 -0.57%    STB 1,301.00 0.08%    STIL 92.00 -1.03%    TETE 2,250.00 -1.04%    TNB 19,200.00 -1.03%    UNI 2,221.00 -2.01%    ZPKO 2,900.00 7.69%    

Дневен хороскоп 23.08.2019

Време: 08:49

Датум: август 23, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Нема потреба премногу да ја истакнувате вашата улога или да ги менувате поставените правила за бизнис соработката. Во финансиска смисла, избегнувајте ги ризичните комбинации кои може да ве оштетат многу повеќе од што е потребно. Ако ви е важно некои случувања да добијат вистинска мисла во разбирањето, протолкувајте ги во договор со блиските.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Имате добро претчувство, поради тоа вложувате огромна енергија и се подготвувате да прифатите одреден ризик во договор со соработниците. Пропратните компликации на патот до целта стануваат речиси неважни, кога ве очекуваат успешна признанија. Партнерот од вас очекува донесување на важни одлуки за двајцата.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Сочувајте го вашето оптимистичко расположение, а и важно е да ги следите бизнис трендовите кои ќе ви овозможат поширока афирмација меѓу соработниците. Постојат идеи кои немаат практична вредност, но носат добра реклама и репутација. Ако сакате се да функционира на речиси беспрекорен начин, морате да имате добра волја и одредени манири.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Некој во вас ја поттикнува креативната енергија и дополнителната мотивација во работата со која се занимавате. Околината има позитивна улога во создавањето на различни бизнис комбинации. Превземете иницијатива и поставете јасни цели. Во емотивна смисла имате добро претчувство и неодоливи сте за личноста која на вам ви се допаѓа.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Планот кој упорно се обидувате да го остварите во кругот на соработниците преставува најдобро решение. Немојте да ги затворате очите пред фактите и да ја игнорирате личноста која се обидува да ве насочи во позитивен правец. Доколку ви е важно да го разубавите вашиот однос со саканата личност, нема потреба да поставувате погрешни прашањеа и да создавате провокативни ситуации.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Новите ситуации на бизнис сцената ги доживувате премногу лично и поради тоа правите погрешна проценка. Внимателно слушајте тоа што ви го говорат блиските соработници, наместо работите и случувањата да ги проценувате врз основа на лични критериуми. Партнерот делува премногу мистериозно и задоволно. На вас е да ја дознаете вистинската причина за ненадејната промена и радост.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Eдно објаснување звучи неразумно и не ги задоволува вашите основни критериуми, па упорно се обидувате да остварите подобра позиција. Но, на бизнис сцената постојат различни критериуми при вреднувањето на способностите. Чувстувате психолошки притисок, имате впечаток дека партнерот внимателно го надгледува секој ваш потег.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Достоинството, големата гордост или моменталното лошо чувство за дипломатија нема да ви дозволат да успеете во расправата со соработниците. Се залагате за практично и праведно решение, но некој од соработниците има сокриени намери и се обидува да ви наметне свое влијание. Избегнувајте емотивна провокација. Препорачливо е да направите проверка на крвта.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Потребно е да одговорите на нечие прашање за бизнис-финансиската соработка. Нема потреба да тактизирате со работите кои ви се познати или да ги продолжувате ситуациите кои влијаат на ефикасноста во работењето. Често ги потиснувате чувствата со цел да го зачувате привидниот мир. Нервозата се забележува во секоја ваша постапка.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Со студена глава и од одредена дистанца внимателно анализирајте нечие однесување на бизнис сцената. Понекогаш ситуациите кои звучат убаво и примамливо, премногу се далеку од реалноста. Психолошката тензија која се повеќе се чувствува произлегува од емотивна слабост или неспособност.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Имате добар увид во новите бизнис случувања, но не можете секогаш сите сопирачки да ги држите во раце. Големите амбиции треба правилно да се дозираат. Постојат цели кои се држат во строга тајност. Пред саканата личност умеете да оставите голем впечаток кој одговара на вашите потреби. Се почесто имате кошмари при спиењето.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Ситуацијата која за некого изгледа невозможна, за вас претставува можно и долготрајно решение, но за тоа не треба гласно да се говори. Понекогаш е нужно да се употреби некоја тајна формула, која ќе донесе среќа, добивка или емотивно задоволство. Потрудете се да ја израдувате саканата личност. Големиот гест на искрено внимание може да ја одушеви.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 19.02.2020

  Дневен хороскоп 19.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Некој упорно ги коментира вашите постапки, што може да доведе до кавга. Не ви одговара тоа што сте центар на вниманието.…

 • Дневен хороскоп 18.02.2020

  Дневен хороскоп 18.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Одлично ги решавате проблемите. Станувате значително одлучни во своите барања, а во тоа ви помага поседувањето на некои многу важни…

 • Дневен хороскоп 17.02.2020

  Дневен хороскоп 17.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Многу сте задоволни со она што до сега сте го направиле. Ќе ги добиете потребните совети. Во љубовта можете добро…

 • Викенд хороскоп 15-16.02.2020

  Викенд хороскоп 15-16.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Парите многу добро ќе се вклопат во вашите планови околу домот. Имате многу добри идеи и време е да почнете…

 • Дневен хороскоп 14.02.2020

  Дневен хороскоп 14.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Потрудете се максимално да и се посветите на работата. На моменталното работно место ќе ви бидат дадени големи шанси. Во…

 • Дневен хороскоп 13.02.2020

  Дневен хороскоп 13.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е да немате доволно доверба во својот деловен партнер и тоа ќе ви создава голема кочница на полето на…

 • Дневен хороскоп 12.02.2020

  Дневен хороскоп 12.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Разговорите што ги имавте во изминатата недела, денес можат да ви донесат успешен договор и континуиран финансиски прилив во следниот…

 • Дневен хороскоп 11.02.2020

  Дневен хороскоп 11.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе се обидете да разговарате со некои пријатели за да сфатите колкав е вашиот удел во озборувањата коишто се…

 • Дневен хороскоп 10.02.2020

  Дневен хороскоп 10.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Сметате дека не постои задача која не можете да ја завршите. Ова може да предизвика завист кај колегите, и затоа…

 • Викенд хороскоп 08-09.02.2020

  Викенд хороскоп 08-09.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Не оставате доволно убедлив впечаток на колегите и соработниците. Во љубовта нема причина да го прикривате вашето нерасположение пред саканото…