Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 13,298.85 0.14%    BESK 7,500.00 0%    EUPF 63.00 1.61%    GRNT 1,179.34 -0.08%    KMB 7,624.02 -0.32%    MPT 77,996.67 -0.07%    OKTA 4,550.00 0.95%    PPIV 37,830.00 -3%    RZEK 48.00 0%    RZTK 701.00 -0.57%    STB 1,301.00 0.08%    STIL 92.00 -1.03%    TETE 2,250.00 -1.04%    TNB 19,200.00 -1.03%    UNI 2,221.00 -2.01%    ZPKO 2,900.00 7.69%    

Дневен хороскоп 22.08.2019

Време: 06:57

Датум: август 22, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Денот не е сјаен за вашето поле за финансии, па немојте да очекувате преголеми промени. Во љубовта можно е да ви се приближат некои брачни проблеми, исконтролирајте ги реакциите.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Денот не е поволен за работа. Ако можете немојте да се занимавате со претерано важни работи денес. Ќе и бидете посветени на саканата личност, но ќе ви се чини дека таа не го цени тоа доволно.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Доколку планирате патување во странсто, важно е да се погрижите да не направите некој пропуст. Вашата емотивна ситуација е загрижувачка и за вашето опкружување и за вас лично. Погрижете се малку повеќе за себе.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Немојте да очекувате премногу од денешниот ден. Веројатно постои личност која нешто ви ветила но не се потпирајте премногу на тоа. Слободните имаат нагласени шанси денес.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Позитивниот став кој природно го носите во себе повторно ќе се покаже како исправен. Ќе имате впечаток дека саканото лице од вас сокрило детали од некое случување, па проверете зошто е тоа така.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Периодот пред вас е поволен за работа. Ако бидете упорни и доследни, ќе успеете да решите се. Во љубовта едни ќе стават крај на врската, други ќе ја продлабочат.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Можни се поголеми нестабилности на деловен план. Ќе дојдат промени кои не ги посакувате. Во љубовта вашата љубомора станува се повеќе нагласена, тоа ќе ве доведе до конфликти.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Нема да добиете такви коментари какви што очекувавте. Можни се некои критики. Партнерот делува нервозно во комуникацијата со вас, а таквиот тон не ви одговара. Позборувајте со него.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Мора да и се посветите максимално на работата доколку сакате да ги остварите зацртаните цели. Во љубовта оладени сте и не се чувствувате исто како порано покрај саканото лице. Некои парови пак, ќе бидат исклучително среќни.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Немојте да им се препуштите на ризиците на полето за работа денес. Потрудете се одговорно да им се посветите на обврските. Во љубовта можете да се надевате на интересна средба со лицето со кое имате доста заеднички особини.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Можно е денес да бидете зафатени и да имате многу малку слободно време за себе. Во љубовта ви се враќа чувството на меланхолија и страдање за поранешниот партнер.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Нема да ги покажете сите свои квалитети денес бидејќи нешто ве кочи. Бидете упорни и подгответе се за наредниот пат. Во љубовта во моментот владее затишје во контактот со лицето кое ви е допаѓа.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 19.02.2020

  Дневен хороскоп 19.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Некој упорно ги коментира вашите постапки, што може да доведе до кавга. Не ви одговара тоа што сте центар на вниманието.…

 • Дневен хороскоп 18.02.2020

  Дневен хороскоп 18.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Одлично ги решавате проблемите. Станувате значително одлучни во своите барања, а во тоа ви помага поседувањето на некои многу важни…

 • Дневен хороскоп 17.02.2020

  Дневен хороскоп 17.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Многу сте задоволни со она што до сега сте го направиле. Ќе ги добиете потребните совети. Во љубовта можете добро…

 • Викенд хороскоп 15-16.02.2020

  Викенд хороскоп 15-16.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Парите многу добро ќе се вклопат во вашите планови околу домот. Имате многу добри идеи и време е да почнете…

 • Дневен хороскоп 14.02.2020

  Дневен хороскоп 14.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Потрудете се максимално да и се посветите на работата. На моменталното работно место ќе ви бидат дадени големи шанси. Во…

 • Дневен хороскоп 13.02.2020

  Дневен хороскоп 13.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е да немате доволно доверба во својот деловен партнер и тоа ќе ви создава голема кочница на полето на…

 • Дневен хороскоп 12.02.2020

  Дневен хороскоп 12.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Разговорите што ги имавте во изминатата недела, денес можат да ви донесат успешен договор и континуиран финансиски прилив во следниот…

 • Дневен хороскоп 11.02.2020

  Дневен хороскоп 11.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе се обидете да разговарате со некои пријатели за да сфатите колкав е вашиот удел во озборувањата коишто се…

 • Дневен хороскоп 10.02.2020

  Дневен хороскоп 10.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Сметате дека не постои задача која не можете да ја завршите. Ова може да предизвика завист кај колегите, и затоа…

 • Викенд хороскоп 08-09.02.2020

  Викенд хороскоп 08-09.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Не оставате доволно убедлив впечаток на колегите и соработниците. Во љубовта нема причина да го прикривате вашето нерасположение пред саканото…