Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 10,731.73 1.71%    BESK 8,200.00 0.13%    GECK 500.00 0%    GECT 500.00 0%    GRNT 949.73 -0.03%    KMB 5,585.97 -0.2%    MPT 67,188.50 1.05%    MTUR 5,305.51 0.1%    OKTA 4,504.00 -0.11%    STB 1,200.00 0%    STIL 100.00 0%    TEL 300.00 0%    TKVS 5,350.00 0.94%    TNB 16,816.26 0.09%    

Дневен хороскоп 16.08.2019

Време: 08:39

Датум: август 16, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Денот е поволен ако се занимавате со собирање на некоја документација. Генерално денес сите формалности ќе ви одат од рака. Во љубовта моментално ќе имате некаков застој.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Можете да очекувате сатабилност на полето за финансии. Ќе бидете задоволни од финансиските средства кои ви се собрале. Во љубовта денес тешко ќе ги покажувате емоциите, но сепак нема што да загубите.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Доколку во текот на денешниот ден потпишете важен договор, тој можеби ќе ви донесе повеќе пари и значаен успех во иднина. Партнерот има некакви очекувања од вас, но вие не можете да ги исполните.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Во деловното опкружување владее малку непријатна атмосфера бидејќи со некои соработници сте влегле во кавга. Во љубовта оние во врска или брак ќе бидат во одлични односи, а слободните ќе влезат во нова врска.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Доколку сте брзоплети лесно ќе направите грешка на деловното поле. Потрудете се да се смирите и подобро ќе размислувате. На слободните им се допаѓа некоја личнсот која всушност ја запознале малку поодамна.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Потрудете се да се дистанцирате од луѓето кои ви сметаат. Сами најдобро знаете како да ја одработите својата работа. Доколку сте во брак, следи мала тензија во односите со саканото лице.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Денес може да имате прилика да дојдете до дополнителна работа која може да ви обезбеди подобра заработка. Во љубовта можно е некои неразјаснети ситуации да стојат меѓу вас и партнерот.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Нема да се покажете во најдобро светло во комуникацијата со соработниците. Ќе испаднете себични. Доколку сте сами ќе ви биде потребно малку повеќе време да ја освоите личноста која ви се допаѓа.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Бројни обврски се пред вас, па во текот на целиот ден ќе бидете прилично активни. Подгответе се за напорна работа. Во љубовта доколку сте сами очекувајте контакт со лицето кое ви се допаднало, но не сте стапиле во врска.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Денешниот ден е поволен за планирање и занимавање со деловна организација. Можете да очекувате успех на ова поле. Во љубовта оние во врска, најверојатно ќе одлучат да и стават крај.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Можно е надредените да имаат големи очекувања кога сте вие во прашање и сега е време да се покажете. Во љубовта потребно е на саканото лице да му пружите повеќе внимание.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Потрудете се мирно и сталожено да го решите конфликтот кој ви искрснал на деловното поле. Во љубовта време е да направите конкретен чекор кон личноста која ви се допаѓа ако сакате да бидете со неа.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 20.09.2019

  Дневен хороскоп 20.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе бидете ведри и ќе наидувате на многу задоволства и дружење. Ова е добар ден за склопување на нови пријателства…

 • Дневен хороскоп 19.09.2019

  Дневен хороскоп 19.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Непријатен конфликт со пријател кој може да ве вознемири или расплаче. Ова може да се однесува и на вашата љубовна…

 • Дневен хороскоп 18.09.2019

  Дневен хороскоп 18.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Имате добра репутација помеѓу колегите и претпоставените. Денес може да добиете шанса да разговарате со некоја важна личност која е…

 • Дневен хороскоп 17.09.2019

  Дневен хороскоп 17.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Финансиската ситуација ќе ви се поправи над вашите очекувања. Ако сте студент можно е денес да решите еден голем проблем…

 • Дневен хороскоп 16.09.2019

  Дневен хороскоп 16.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Нестабилната финансиска ситуација ве тера да правите многу комбинации. Денес ве очекува финансиски прилив кој ќе треба добро да го…

 • Викенд хороскоп 14-15.09.2019

  Викенд хороскоп 14-15.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Интуицијата ви работи под полна пареа, па препорака е да го послушате внатрешното чувство при донесување на важни одлуки. Љубовната…

 • Дневен хороскоп 13.09.2019

  Дневен хороскоп 13.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Особено поволно ви е нагласено пишувањето и стекнување на материјални богатства. Од вашиот партнер ве очекува материјална подршка. Тој навистина…

 • Дневен хороскоп 12.09.2019

  Дневен хороскоп 12.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Доколку планирате да патувате во странство, престанете да се измачувате со семејните проблеми. Оставете го минатото зад себе и се…

 • Дневен хороскоп 11.09.2019

  Дневен хороскоп 11.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе имате важен разговор со претпоставените и ќе им ги изложите своите планови. Воопшто не ве интересира дали некој…

 • Дневен хороскоп 10.09.2019

  Дневен хороскоп 10.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Во изминатиот период имавте проблеми со кариерата. Работите ви одеа во несакан правец и сите чекори кои ги преземавте беа…