Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 11,031.83 -0.69%    AUMK 2,000.00 0%    GRNT 1,000.00 1.61%    KMB 5,890.90 -0.08%    MPT 73,820.13 2.52%    MTUR 5,350.00 0%    OILK 6,000.00 0%    PKB 12,441.00 3.08%    POPK 21.00 -12.5%    RMDEN16 98.50 0%    STB 1,139.76 -0.32%    TNB 16,521.30 -0.47%    TTK 1,460.00 0%    VITA 11,200.00 -0.12%    

Неделен хороскоп 05.08.2019 до 11.08.2019

Време: 07:24

Датум: август 5, 2019

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

ЉУБОВ: Неодлучно се однесувате кон некое лице кое се надева на нешто повеќе од вас. Доколку не планирате ништо посериозно искрено кажете го тоа, не е фер на некој да му го одземате времето.

РАБОТА: Колегите ви се на одмор, па вие се досадувате сами. Имате зголемен број на обврски и постојано сте во гужва. Оваа недела е поволен период за да ги докажете сите ваши квалитети.

ЗДРАВЈЕ: Добро, можни се скршеници, внимавајте.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

ЉУБОВ: Настапува тежок период исполнет со многубројни промени. Вашите чувства не се искрени, а тоа може скапо да ве чини. Доверете им се на најблиските и побарајте совет од нив.

РАБОТА: Период од кој ќе сакате да избегате, неповолно е да се истакнувате бидејќи можно е да платите и за туѓите грешки. Останете смирени.

ЗДРАВЈЕ: Одлично

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

ЉУБОВ: Некои планови за иднината нема да доживеат остварување, а вие ќе бидете тажни од пропаѓањето на плановите. Тука е вашиот партнер за да ве утеши. Помирете се со настаните.

РАБОТА: Гужва, состаноци, проекти…. сето ова ќе ви создаде главоболка. Не им се лутете на колегите кои не се спретни колку вас. На крајот од неделата заслужено ќе заминете на одмор.

ЗДРАВЈЕ: Добро, смирете ги нервите.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

ЉУБОВ: Стабилен период без поголеми промени. Најдете начин како поинтересно да го поминете времето со партнерот, заминете негде на кратко патување. Нека не ве загрижува приватниот живот на блиските лица, сепак тие сами одлучуваат за него.

РАБОТА: Ќе се појават кавги во деловната околина, а на вас ви е најпаметно да не завземате страна. Не се обидувајте да бидете ниту во средина, па да ја браните едната па другата група, не делете правда, едноставно дистанцирајте се.

ЗДРАВЈЕ: Одлично

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

ЉУБОВ: Вашите планови и замисли полека ќе започнат да се остваруваат. Ве очекува среќна недела која ќе биде исполнета и со солзи радосници. Уживајте во прекрасните мигови во семејството.

РАБОТА: Ќе бидете на заслужен одмор, барем повеќето од вас. Останатите ќе се обидат да се сокријат и да не се преокупираат со деловните настани. Издржете уште малку, следи поповолен период.

ЗДРАВЈЕ: Можна е појава на проблеми со коските.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

ЉУБОВ: Фантастичен период во кој уживате во љубовта и вниманието кои ви ги дава партнерот. Заборавете на сите грижи и проблеми и релаксирајте се. Ова е поволен период и за зближување со некои членови од семејството.

РАБОТА: Земете си одмор бидејќи доволно долго и напорно работевте. Заборавете на обврските и деловните проекти и замолете ги колегите да ве заменат. Уживајте релаксирајки се на начин на кој вие сакате.

ЗДРАВЈЕ: Добро, не се изложувајте на сонце.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

ЉУБОВ: Во последниот период не се сложувате многу со партнерот, а ниту со блиските и смејството, а тоа можеби е така бидејќи сте си замислиле дека околината ве искористува. Смирете се и направете си искрен муабет сами со себе.

РАБОТА: На деловното поле не се чувствува некаков напредок, а тоа е така бидејќи вие воопшто не се трудите да ги промените работите. Примерот на некој пријател може да ве принуди да започнете повеќе да се залагате.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на тежината, исфрлете го вишокот килограми.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

ЉУБОВ: Убав и поволен период за напредок. Кроите некои планови кои ви иднина сосема поинаку ќе се остварат, но вие на тој начин им покажувате на блиските колку се грижите за нив.

РАБОТА: Ќе се случат некои промени кои можеби на почеток нема да бидат пријатни, но подоцна ќе сфатите дека неможело поинаку. Нека не ве разочарува бавниот развој на настаните, тој е посигурен.

ЗДРАВЈЕ: Чувајте се од бактериите и вирусите.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

ЉУБОВ: Нема да имате доволно разбирање за партнерот, а тоа ќе ги отежне нештата меѓу вас. Седнете и рамислете колку всушност не сте биле фер кон партнерот. Поправете ги постапките.

РАБОТА: Следи финансиско зајакнување кое ќе ве мотивира да дадете и повеќе од тоа што можете. Ќе работите максимално ангажирано и ниту една пречка нема да ја чувствувате како закана.

ЗДРАВЈЕ: Одлично

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

ЉУБОВ: Период на промени во врска со чувствата и плановите. Нема да останете мирни доколку забележите дека некој ве искористува.

РАБОТА: Нема да имате желба да работите, а тоа ќе биде така поради лошото работно место на кое се наоѓате. Можеби тоа не толку лошо, но сепак вие така сметате.

ЗДРАВЈЕ: Внесуваjте повеќе витамини и минерали.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

ЉУБОВ: Период во кој нема да знаете на што сте. Не се залетувајте премногу, можно е некој да си поигрува со вашите чувства, па на крајот да бидете многу повредени.

РАБОТА: Постојано изнаоѓате начини како да манипулирате, односно некој трет да ја заврши вашата работа. Најдете мотивација која ќе ви помогне да го смените пристапот кон работните обврски.

ЗДРАВЈЕ: Добро, проверете ја крвната слика.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

ЉУБОВ: Оваа недела слободните претставници ќе запознаат личност од спротивниот пол која ќе има позитивно влијание на нив. Не се разочарувајте доколку не се сложувате во се, променете го вашиот пристап.

РАБОТА: На работното место ќе бидете критикувани за начинот на кој ги извршувате задачите, бидејќи речиси нема задача која не сте ја задоцниле. Не им се лутете на искрените колеги, научете нешто од нив.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со притисокот.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хоросокоп 11.11.2019 до 17.11.2019

  Неделен хоросокоп 11.11.2019 до 17.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Доста нешта зависат од вашите одлуки иако ви се чини дека сте под голем притисок. ЉУБОВ: Љубовната ситуација нема да…

 • Неделен хороскоп 04.11.2019 до 10.11.2019

  Неделен хороскоп 04.11.2019 до 10.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Секоја работа во која сега ќе вложите пари ќе ви се исплати, материјално ви доаѓа подобрување. ЉУБОВ: Кога станува збор…

 • Неделен хороскоп 28.10.2019 до 02.11.2019

  Неделен хороскоп 28.10.2019 до 02.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можен е прекин на некој деловен договор, нови околности доаѓаат неочекувано. ЉУБОВ: Љубовната ситуација исто така ви е променлива, имате…

 • Неделен хороскоп 21.10.2019 до 27.10.2019

  Неделен хороскоп 21.10.2019 до 27.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Имате некои сериозни планови поврзани за работата но ќе ви биде потребно малку повеќе време за да ги реализирате.…

 • Неделен хороскоп 14.10.2019 до 20.10.2019

  Неделен хороскоп 14.10.2019 до 20.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да сметате на подобрување на односите со надредените, што секако ви оди во прилог. ЉУБОВ: На полето за љубов…

 • Неделен хороскоп 07.10.2019 до 13.10.2019

  Неделен хороскоп 07.10.2019 до 13.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да сметате на подобрување на односите со надредените, што секако ви оди во прилог. ЉУБОВ: На полето за љубов…

 • Неделен хороскоп 30.09.2019 до 05.10.2019

  Неделен хороскоп 30.09.2019 до 05.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ви делува дека некои планови кои ги имате не се баш лесно остварливи. Сепак важно е да се трудите.…

 • Неделен хороскоп 23.09.2019 до 29.09.2019

  Неделен хороскоп 23.09.2019 до 29.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можно е да не ви е сосема лесно да остварите некои нови деловни договори иако тоа сте го посакувале.…

 • Неделен хороскоп 16.09.2019 до 22.09.2019

  Неделен хороскоп 16.09.2019 до 22.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Нема да и бидете претерано посветени на работата, некако нема да имате доволно енергија за неа. ЉУБОВ: Љубовното поле дефинитивно…

 • Неделен хороскоп 09.09.2019 до 15.09.2019

  Неделен хороскоп 09.09.2019 до 15.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува период во кој доста нешта нема да одат според планираното. Воопшто нема да имате олеснување од ниедна…