Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,996.29 0.96%    BESK 8,169.00 -8.12%    GRNT 901.50 0.26%    KMB 5,400.00 0.11%    KOIN 1,000.00 0%    MPT 62,600.79 0.55%    MTUR 5,301.00 0.02%    RMDEN18 98.90 0.1%    SBT 2,335.67 -1.31%    STB 1,192.55 2.11%    STIL 103.00 0.54%    TEL 295.00 0%    TNB 16,785.00 1.25%    TTK 1,482.46 2.24%    

Неделен хороскоп 22.07.2019 до 28.07.2019

Време: 07:52

Датум: јули 22, 2019

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Имате голема самодоверба, но умеете да претерате со докажувањето.

ЉУБОВ: Имате преголеми барања, а партнерот има чувство дека ништо нема да може да исполни.

ЗДРАВЈЕ: Вметнете некоја физичка активност во вашиот живот.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Спроведете ги идеите во дела. Не чекајте подобро време бидејќи сега е моментот.

ЉУБОВ: Настапувате ладно и резервирано кон партнерот, без конкретна причина.

ЗДРАВЈЕ: Посетете стоматолог.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Ова е одлична недела за склопување на бизнис со странство или заминување во странство.

ЉУБОВ: Се чувствувате осамено. Не се грижите, следи многу возбудлив период во вашиот живот.

ЗДРАВЈЕ: Болки во зглобовите.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Сте преземале премногу обврски на себе, па се чувствувате како ништо да не можете да постигнете. Распределете ги задачите.

ЉУБОВ: Понекогаш сте премногу ладни, па не гледате колку ве сака партнерот. Избегнувајте го таквото однесување.

ЗДРАВЈЕ: Зајакнете го имунитетот.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Ве очекува значаен период. Внимавајте како ќе го потрошите.

ЉУБОВ: Ве очекува возбудлив период со партенерот. Пронајдете некој начин да го изненадите.

ЗДРАВЈЕ: Ви пречат високите температури, пијте доволно течности.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Вие сте многу вредна личност. Но сепак не дозволувајте другите да го злоупотребат тоа.

ЉУБОВ: Полни сте со љубов и внимание. Саканото лице е среќно што ве има.

ЗДРАВЈЕ: Проверете го крвниот притисок.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Колегите мислат дека не сте подготвени за дополнителна работа. Покажете им дека грешат.

ЉУБОВ: Слободните Ваги може да очекуваат интересно познанство.

ЗДРАВЈЕ: Лоша венска циркулација.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Спаѓате во лицата кои поседуваат неверојатна енергија и харизма. Искористете го тоа да ја подигнете атмосферата на работа.

ЉУБОВ: Тешко ви е да се отворите пред саканото лице. Заборавате дека тоа би можело да го подобри вашиот однос.

ЗДРАВЈЕ: Пронајдете начин за релаксација.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Ги имате сите можности да остварите голем успех. Вложете се максимално.

ЉУБОВ: Ви сте лесно заљубливи и од авантуристичка природа. Ви се чини дека никако не можете да ја пронајдете идеалната личност за вас.

ЗДРАВЈЕ: Чести промени на расположението.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Премногу време трошите на работата па ви недостасува малку време за вас.

ЉУБОВ: Самите Јарци можат да очекуваат нова љубов. Можно е тоа да бидат Вага или Девица.

ЗДРАВЈЕ: Стрес и нервоза.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Имате чувство дека надредените премногу ве форсираат, а се плашите да им кажете што ви пречи.

ЉУБОВ: Уживајте во секој момент. Уживајте во љубовта без оглед колку е таа мала и кратка.

ЗДРАВЈЕ: Проверете го крвниот притисок.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Имате премногу работа, но на тоа наскоро ќе му дојде крај. Ве очекува лесен период на работа.

ЉУБОВ: Чезнеете за љубов, но имате чувство дека тој сегмент стагнира. Љубовта ќе се случи кога најмалку очекувате.

ЗДРАВЈЕ: Можна е главоболка.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп 19.08.2019 до 25.08.2019

  Неделен хороскоп 19.08.2019 до 25.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ви следи прилика да напредувате и да прејдете на далеку подобра деловна позиција. Искористете ги поволните аспекти. ЉУБОВ: Доколку имате…

 • Неделен хороскоп 12.08.2019 до 18.08.2019

  Неделен хороскоп 12.08.2019 до 18.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Среќата ве следи па остварувате добри резултати дури и кога не се трудите доволно. ЉУБОВ: На полето на љубовта можете…

 • Неделен хороскоп 05.08.2019 до 11.08.2019

  Неделен хороскоп 05.08.2019 до 11.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   ЉУБОВ: Неодлучно се однесувате кон некое лице кое се надева на нешто повеќе од вас. Доколку не планирате ништо посериозно…

 • Неделен хороскоп 29.07.2019 до 03.08.2019

  Неделен хороскоп 29.07.2019 до 03.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да се надевате на многу позитивен период на деловно поле, исто така и за патувањата и трговијата. ЉУБОВ: На…

 • Неделен хороскоп 15.07.2019 до 21.07.2019

  Неделен хороскоп 15.07.2019 до 21.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можни се бројни конфликти на работа. Обидете се да делувате пријателски и да дадете се од себе со цел…

 • Неделен хороскоп 08.07.2019 до 14.07.2019

  Неделен хороскоп 08.07.2019 до 14.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Пред вас е многу добра фаза во која нема да имате речиси ни малку деловни обврски, па така ќе…

 • Неделен хороскоп 01.07.2019 до 07.07.2019

  Неделен хороскоп 01.07.2019 до 07.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Агресивно настапувате. Вие сте добар работиник, но претерувате со докажувањето и колегите ви замеруваат. ЉУБОВ: Партнерот чувствува дека не може…

 • Неделен хороскоп 24.06.2019 до 30.06.2019

  Неделен хороскоп 24.06.2019 до 30.06.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Перодот е поволен за одмор и релаксација, не би требало да се преоптеретувате со деловните обврски. ЉУБОВ: На полето за…

 • Неделен хороскоп 17.06.2019 до 25.06.2019

  Неделен хороскоп 17.06.2019 до 25.06.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува некоја добивка на полето за финасии, наследство или добро ново партнерство. ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта можете…

 • Неделен хороскоп 10.06.2019 до 16.06.2019

  Неделен хороскоп 10.06.2019 до 16.06.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можни се бројни конфликти на работа. Обидете се да делувате пријателски и да дадете се од себе со цел…