Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 11,111.96 -0.11%    GRNT 1,010.00 -2.42%    MPT 72,010.00 -0.01%    RMDEN18 98.70 0%    STIL 91.00 -1.09%    TEL 306.00 -0.57%    TNB 16,600.00 0%    

Викенд хороскоп 13-14.07.2019

Време: 06:45

Датум: јули 13, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Од долгите врски ќе се појави потреба за искрен разговор на чуствителни теми во кои потешко остварувате компромиси. Но љубов нема да ви недостасува. Партнерот ќе ве поттикне на планирање на иднината на вашата врска.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Идеална доза на оптимизам викендов ќе ви биде неопходна. Навистина ќе имате причина да се сожалувате себе си, но не бидете патетични и не ја малтретирајте околината, зборувајќи дека многу работите и дека немате време за себе.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Викендов очекувајте стресови. Поголемиот дел од настаните е поврзан со некоја личност од вашата непосредна околина, па најдобро би било што повеќе време да поминете сами. Не се потпирајте на никого и не се доверувајте.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Ви се насмевнува среќата. Опуштете се и обидете се да уживате во неа. Бидејќи сте добиле нов извор на приходи, тешко ќе најдете време за разонода и уживање, но само сознанието дека некој го цени вашиот труд а и добро ве плаќа – ќе ви донесе радост и смиреност.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Вашата виталност, кога се работи за професионалната страна на личноста, е голема. И покрј некои неуспеси и финансиски проблеми вие ќе верувате и ќе се надевате. Не се лутете на критиките од страна на партнерот, сигурно тоа го прави од љубов и затоа што сака да ви помогне.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Ќе почуствувате како настаните и околностите ви одат од рака. Ќе успеете да создадете посмирени односи со околината. Но сепак ќе постои нешто што по малку ќе ве измачува и ќе врши притисок врз вас. Некои мали провокации можат да ве исфрлат од рамнотежа.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Не сакате повеќе ништо да трпите, а чувството на спреченост е состојба на тивко незадоволство. Конечно сте сватиле од каде дува ветерот, проблемот сте го анализирале, па сега преостанува финалното пресметување. Сигурно ќе успеете, само напред.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Расположението ви е прекрасно и викендов ќе бидете многу комуникативни, но во исто време ќе бидете и невнимателни. Воздржете се од непотребни приказни со кои можете да ги покажете вашите слаби страни и да си создадете потенцијални непријатели.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Ќе наидувате на пофалби кои изразуваат поддршка и воодушевување. Прифатете ги со отворено срце и не заборавајте искрено да се заблагодарите на секој знак на внимание кој викендов ќе го добиете. Ако повеќе размислите ќе сфатите колку многу луѓе има на кои искрено сте им важни.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Целосно и мирно ќе пристапите кон решавање и реализација на плановите врзани за општествените науки. Ве очекува успешна работа доколку се занимавате со некоја уметност, особено ако е во прашање книжевност. Очекувајте и поголема заработувачка доколку ја завршите работата најдобро.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Некоја личност од женски пол ќе игра важна улога во врска со вашата финансиска положба. Интелектуалната активност ќе ви биде зголемена, но под силно влијание на чувствата. Не ја трошете попусто енергијата на долги разговори со банални теми.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Ќе имате доволно енергија и елан за да можете да ги решите сите проблеми на кои ќе наидете. На работен план ве очекува експанзија како и подршка од претпоставените, а исто така и со финансиската страна ќе бидете задоволни.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 13.11.2019

  Дневен хороскоп 13.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Нагласено е астролошкото поле на патот и комуникациите и ви носи нови средби. Ако сте подготвени за некои нови нешта…

 • Дневен хороскоп 12.11.2019

  Дневен хороскоп 12.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не се двоумете да повикате некој кој би можел да направи многу нешта со цел да реши некој ваш проблем.…

 • Дневен хороскоп 11.11.2019

  Дневен хороскоп 11.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не сте подготвени за промени во деловното поле. Можно е да ќе одбиете некоја понуда но во моментов ви е…

 • Викенд хороскоп 09-10.11.2019

  Викенд хороскоп 09-10.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе имате можност да се видите со некој кој доаѓа од странство. Верувате дека таа личност ќе ви помогне да…

 • Дневен хороскоп 08.11.2019

  Дневен хороскоп 08.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе заглавите со некоја работна задача, а тоа ќе ве извади од колосек. Без да се нервирате и навредувате…

 • Дневен хороскоп 07.11.2019

  Дневен хороскоп 07.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Чувствувате незаинтересираност од страна на партнерот и тоа ви пречи. Дружете се и разговарајте меѓусебно, така ќе ја повртатите довербата.…

 • Дневен хороскоп 06.11.2019

  Дневен хороскоп 06.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Намалете го темпото, потребен ви е одмор. За вас е најдобро да се опуштите и привремено да заборавите на обврските.…

 • Дневен хороскоп 05.11.2019

  Дневен хороскоп 05.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Очекувате да ви се јави една Водолија со која секогаш убаво сте се сложувале. Не би требало премногу да се…

 • Дневен хороскоп 04.11.2019

  Дневен хороскоп 04.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не сакате кога морате сами да раководите во деловниот живот, а притоа да бидете стоги кон соработниците. Личноста родена во…

 • Викенд хороскоп 02-03.11.2019

  Викенд хороскоп 02-03.11.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Викендов нема да биде поволен за деловни патувања, па затоа откажете ги. Не правете ги работите со сила. Во љубовта…