Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 13,000.48 -0.11%    FERS 73,526.00 0.72%    GRNT 1,210.20 0.75%    KMB 7,309.27 0.82%    MPOL 299.00 -0.33%    MPT 79,512.48 -0.26%    MTUR 5,700.00 -0.2%    PKB 12,000.00 3.68%    RMDEN18 98.70 0%    RZUS 70.00 0%    SBT 3,200.00 0%    STB 1,204.69 0.36%    STBP 656.00 0%    STIL 101.01 0.9%    TETE 2,348.75 1.94%    TNB 17,753.58 0.59%    TRPS 1,800.00 0%    TTK 1,689.90 2.76%    ZPOG 1,800.00 0%    

Дневен хороскоп 12.07.2019

Време: 09:00

Датум: јули 12, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Вашите мисли за љубовта денес се комплицирани, а идејата да бидете блиску до лицето кое го сакате може да се промени, па да не знаете што всушност сакате. Не паѓајте на емотивен план. Работните обврски денес ќе ги извршувате лесно, па можно е да забележите и некој поголем успех.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Денес бидете внимателни во своите постапки и зборови. Размислете пред да направите нешто нагло и извинете се доколку нешто погрешно направите. Одложете ги важните одлуки за ден-два, додека да смислите стратегија бидејќи денешните постапки ќе имаат влијание во вашата иднина.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Стоите на врв на патот но тешко ви е да видите што и како понатаму. Потпрете се на луѓето околу себе кои можат да ви помогнат. Сепак не заборавајте дека вие сте личноста која на крајот мора да донесе одлука. Дадете се од себе и одлучете се за една опција. Потоа тргнете храбро напред и не се завртувајте наназад.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Одличен ден и работите се подобро ви напредуваат. Комуникациите ќе ви бидат се поуспешни и ќе бидете опкружени со многу луѓе. Добро ви се аспектирани и односите со претпоставените, па затоа денот е поволен за реализирање на некои поважни разговори за кои сте чекале погоден момент.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Вашата потреба за акција може да ви донесе и здравствени пречки. Ќе бидете чувствителни и многу од вас ќе бидат склони да работаат нешто што може да има негативни последици. Бидете внимателни во односите со претпоставените и обидете се да ја објасните вашата моментална ситуација.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Ќе бидете напнати, а работните задачи нема целосно до крај да ги извршувате. Избегнувајте кавги и внимавајте од непријателства, бидејќи тие барем во овој момент се многу опасни за вас. Денот е поволен за краткотрајни работи. И покрај поволните елементи вашата ситуација е доста нестабилна.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Денес многу нешта можат поволно да се рефлектираат на вашиот знак. Во претпладневните часови родените во последната декада од знакот можат да ја постигнат целта ако бидат подготвени да се вклучат во некој нов бизнис дури и ако тој не се одвива според нивните услови. Многу брзо ќе ја сфатите предноста на таквиот став.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Имате високо поставена цел за работите кои денес сакате да ги завршите. Не се фокусирајте само на главната цел, започнете од помалите обврски. Денес ќе бидете позитивно изненадени од зборовите на некој пријател кој ќе ви се отвори. Радоста е голема и на љубовен план.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Денес ќе ви биде тешко да пронајдете енергија и време за сите работи кои морате да ги довршите. Верувате во своите способности и ќе постигнете се доколку ги офрлите нештата кои непотребно ви го одземаат времето. Побарајте совет за некој проблем од вашиот пријател во знакот на Водолија.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Понекогаш едноставно треба да делувате без размислување со цел да го добиете вистинското чувство кое го барате. Размислете уште еднаш за нештата кои намерно сте ги оставиле недовршени. Денес втората половина од денот поминете ја во омиленото кафуле заедно со вашите пријатели, опуштете се во малку понеформален облик.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Ви се отвораат многу нови можности, па на вас ви е тешко да се одлучите за една. Одете чекор по чекор, не морате денес да ги донесете сите одлуки. Опциите ќе ви бидат отворени и утре, задутре. Бидете трпеливи и доследни и ќе успеете да воспоставите контрола. Прво завршете ги старите обврски и работи.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Внимавајте денес на кого му ја давате довербата со цел да не се најдете во проблеми на кои не сте сметале. Пријателите или колегите на кои им верувате можат да ве изненадат негативно. Вашето расудување денес не е најдбро па затоа не донесувајте важни одлуки кои долгорочно ќе имаат влијание врз вас.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 21.01.2020

  Дневен хороскоп 21.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Обидете се да спречите кавга со еден соработник. Имате добри идеи за работа, но треба да ги реализирате. Потрудете се…

 • Дневен хороскоп 20.01.2020

  Дневен хороскоп 20.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе ви биде укажана шанса своите идеи да ги спроведете во дела. Вашата врска би можела да прерасне во нешто…

 • Викенд хороскоп 18-19.01.2020

  Викенд хороскоп 18-19.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе биде потребно да соберете неколку контакти за да стигнете до посакуваната цел. Бидете внимателни и обратете им се на…

 • Дневен хороскоп 17.01.2020

  Дневен хороскоп 17.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Полни сте со елан и енергија. Подготвени сте за борба и докажување. Можете да очекувате многу убав ден за љубов.…

 • Дневен хороскоп 16.01.2020

  Дневен хороскоп 16.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Овој понеделник ќе имате нови и подобри идеи отколку оние од минатата недела. Од саканото лице ќе добиете интересна понуда.…

 • Дневен хороскоп 15.01.2020

  Дневен хороскоп 15.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе чекорите кон успехот. Меѓутоа, вие стекнувате впечаток дека тапкате во место, но само стрпете се и бидете упорни. Вашата…

 • Дневен хороскоп 14.01.2020

  Дневен хороскоп 14.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Поседувате апсолутна подготвеност но и поддршка да се соочите со сите потешкотии. Бидете мудри и одржувајте ја љубовта која ви…

 • Дневен хороскоп 13.01.2020

  Дневен хороскоп 13.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) На непримерен начин се обидувате да дојдете до целта и неадекватно постапувате кога станува збор за некои одлуки. Смирување и…

 • Викенд хороскоп 11-12.01.2020

  Викенд хороскоп 11-12.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Работата прави голем притисок врз вас. Замолете некој од колегите да ви помогне да го решите проблемот кој го имате.…

 • Дневен хороскоп 10.01.2020

  Дневен хороскоп 10.01.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Штедете си ја енергијата, не се зафаќајте со тешки проекти. Имунолошкиот систем во моментот ви е слаб. Воздржете се од…