23 февруари, 2024
ПочетнаИНТЕРЕСНОИграчите на Манчестер веруваат дека заминувањето на Погба ќе биде од корист...

Играчите на Манчестер веруваат дека заминувањето на Погба ќе биде од корист за тимот

Според информациите на „Дејли мејл“ играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба, е близу до заминување од тимот. Медиумите во Англија повикувајќи с ена сигурни извори од тимот, објавија дека неколку играчи на „црвените ѓаволи“ веруваат дека напуштањето на 26-годишниот Французин ќе има позитивно влијание врз клубот.

Претходно беше објавено дека тренерот на Јунајтед, Оле Гунар Солскјер е подготвен да се раздели со играчот од средниот ред заради добивање на пари за зајакнување на составот.

Погба минатата сезона одигра 47 натпревари за Манчестер јунајтед, постигна 16 гола и оствари 11 асистенции. Неговиот договор истекува летото 2021 година.

Вредноста на Погба на фудбалскиот пазар се проценува на 100 милиони евра.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП