Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 10,797.55 -0.38%    GRNT 1,026.84 -2.51%    KMB 5,605.21 -0.09%    MPT 71,273.31 -3.55%    RMDEN18 98.70 -0.15%    RZUS 83.00 -7.78%    SBT 2,500.00 -1.34%    STB 1,158.97 -2.6%    STIL 100.67 1.08%    TEL 300.00 -1.31%    TTK 1,431.43 2.46%    UNI 2,277.50 1.22%    

Неделен хороскоп 17.06.2019 до 25.06.2019

Време: 07:11

Датум: јуни 17, 2019

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Ве очекува некоја добивка на полето за финасии, наследство или добро ново партнерство.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта можете да се надевате на страствени случувања и добра атмосфера.

ЗДРАВЈЕ: Без поголеми тешкотии.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Доколку работите со партнер, ве очекуваат добри вести и поголема сума на пари.

ЉУБОВ: На полето за љубов се оди глатко, партнерот ви е посветен, само уште недостасува да му возвратите со иста мера.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со уринарниот тракт или функцијата на бубрезите.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Можете да се надевате на многу убави случувања на деловен план, ве очекува големо олеснување.

ЉУБОВ: На љубовното поле ќе уживате во секој прекрасен момент кој ќе го поминете со партнерот, ве очекува и мало изненадување.

ЗДРАВЈЕ: Здравствената состојба ви е се подобра.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Се наоѓате во добра работна фаза, ќе имате поволни настани на кои ќе слушнете одлични вести. Работете поорганизирано.

ЉУБОВ: Слободните може да очекуваат ново познанство. Вистинската љубов доаѓа кон нив.

ЗДРАВЈЕ: На полето за здравје ќе немате никакви проблеми.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Можете да очекувате важни разрешувања доколку планирате некоја работа поврзана за недвижнини или продажба на земјиште. Поголема сума на пари доаѓа накај вас.

ЉУБОВ: Слободните ќе имаат интересна средба, оние во врска или брак ќе ја зацврстат љубовната состојба со посмели чекори.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со органите за варење.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Периодот е поволен за патување или деловни преговори, ќе имате доста среќа на ова поле.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација ќе ви биде многу возбудлива, ве очекуваат нови прилики за флерт.

ЗДРАВЈЕ: Поведете сметка за синусите и исхраната.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: На деловениот план оваа недела очекувајте позначителен прилив на пари.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта, можно е да заземете малку попасивен став.

ЗДРАВЈЕ: Можен е проблем со зголемен холестерол.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Пред вас е фаза во која ќе имате многу среќа на сите полиња. Оваа недела нема да имате премногу напорни обврски.

ЉУБОВ: На полето за љубов ќе цветаат рози со личноста која искрено ве сака и сака да бидете покрај неа.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Ќе ви бидат наметнати некои мали ограничувања на деловното поле, но доколку бидете рационални лесно ќе ги надминете.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација би можела да биде интересна доколку ви се допаѓа некоја Риба.

ЗДРАВЈЕ: Поведете сметка за можни проблеми со загубата на енергија.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Можете да очекувате прилика за опуштање и фаза во која нема да бидете претерано оптеретени со обврски.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта преку некој пријател ќе запознаете личност со која наскоро ќе влезете во врска.

ЗДРАВЈЕ: Солидно.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Посветени сте и на работата и тоа во оваа недела ќе ви донесе многу добри резултати.

ЉУБОВ: Во љубовта ќе имате некои пречки и сомнежи. Љубомората нема да ве остави на раат.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со грбот, болки во рбетот.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Доколку планирате соработка со странство, ќе ја остварите. Нема да имате големи пречки оваа недела во работата.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација е прилично интересна ако ви допаѓа некој Бик.

ЗДРАВЈЕ: Поведете сметка за проблемите поврзани со циркулацијата.

 

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп 14.10.2019 до 20.10.2019

  Неделен хороскоп 14.10.2019 до 20.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да сметате на подобрување на односите со надредените, што секако ви оди во прилог. ЉУБОВ: На полето за љубов…

 • Неделен хороскоп 07.10.2019 до 13.10.2019

  Неделен хороскоп 07.10.2019 до 13.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да сметате на подобрување на односите со надредените, што секако ви оди во прилог. ЉУБОВ: На полето за љубов…

 • Неделен хороскоп 30.09.2019 до 05.10.2019

  Неделен хороскоп 30.09.2019 до 05.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ви делува дека некои планови кои ги имате не се баш лесно остварливи. Сепак важно е да се трудите.…

 • Неделен хороскоп 23.09.2019 до 29.09.2019

  Неделен хороскоп 23.09.2019 до 29.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можно е да не ви е сосема лесно да остварите некои нови деловни договори иако тоа сте го посакувале.…

 • Неделен хороскоп 16.09.2019 до 22.09.2019

  Неделен хороскоп 16.09.2019 до 22.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Нема да и бидете претерано посветени на работата, некако нема да имате доволно енергија за неа. ЉУБОВ: Љубовното поле дефинитивно…

 • Неделен хороскоп 09.09.2019 до 15.09.2019

  Неделен хороскоп 09.09.2019 до 15.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува период во кој доста нешта нема да одат според планираното. Воопшто нема да имате олеснување од ниедна…

 • Неделен хороскоп 02.09.2019 до 08.09.2019

  Неделен хороскоп 02.09.2019 до 08.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Не се откажувајте на првата препрека. Продолжете да се трудите, само така ќе успеете. ЉУБОВ: Изберете ја вистинската личност за…

 • Неделен хороскоп 26.08.2019 до 31.08.2019

  Неделен хороскоп 26.08.2019 до 31.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Периодот не е поволен за деловни патувања, па затоа најдобро е да не ризикувате. ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта,…

 • Неделен хороскоп 19.08.2019 до 25.08.2019

  Неделен хороскоп 19.08.2019 до 25.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ви следи прилика да напредувате и да прејдете на далеку подобра деловна позиција. Искористете ги поволните аспекти. ЉУБОВ: Доколку имате…

 • Неделен хороскоп 12.08.2019 до 18.08.2019

  Неделен хороскоп 12.08.2019 до 18.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Среќата ве следи па остварувате добри резултати дури и кога не се трудите доволно. ЉУБОВ: На полето на љубовта можете…