Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Дневен хороскоп 17.06.2019

Време: 06:22

Датум: јуни 17, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Имате големи замисли, планови, проекти, но ви фали контакт со лица на повисоки позиции. Некој пријател од детството ќе ви помогне да извршите некоја задача која ќе ви донесе профит. Доколку имате свој бизнис и свои вработени, однесувајте се коректно со нив, бидејќи ќе дојдат да ви ја кажат вистината во лице, а тоа за вас нема да биде поволно.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Проблематичан период во кој само позитивата ќе ви помогне да излезете од дупка. Нека не ве совладуваат емоциите кон лицата кои веќе сте ги загубиле. Се обидувате постојано да вратите некои нешта во вашиот живот, но доколку тие заминале, всушност не ни биле ваши.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Енергично ќе планирате и инвесирате во нешто за кое сте сигурни дека ќе ви донесе убави резултати. Семејството ќе ви помогне во голема мера. Некој поранешен пријател ќе се појави колку само да ви направи проблем, но вие успешно ќе се снајдете.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Некаква промена во вашиот дом ќе ве вознемири, малку ќе ве натажи но сепак потребно е да се соочите со реалноста. Во овој ден испланирајте да го посетите вашето омилено место со пријателите и партнерот. Не се навраќајте на спомените, планирајте ја иднината.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Мали промени во вашата деловна средина, кои на вас позитивно ќе влијаат. Ќе мора понапорно да работите, но тоа ќе ви се исплати. Внимавајте и доволно да одморате и погрижете се повеќе да внимавате на здравјето, односно исхраната. Релаксирајте се со спорт.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Период во кој е потребно да направите муабет самите со себе. Одлучете во која насока ќе се движите, кој е вашиот стил. Стационирајте се на едно место и не го менувајте мислењето постојано. Во семејството ќе се случат промени поради кои ќе мора да го намалите комфорот и да се ангажирате повеќе за други работи.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Чувствувате дека многу работи погрешно сте ги направиле. Не се затворајте во себе, преземете акција и поправете ги. Обидете се да се релаксирате со омилената музика. Во попладневните часови некоја блиска личност ќе ве повика на задничко уживање.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Гледајте на животот со порозеви очила, не е се така црно, доколку немате пари или пак сопствен стан не значи дека е крај на светот. Потребно е да научите дека материјалните работи можеби ќе ви донесат безбедност, но не ви носат среќа. Кога ќе се задоволите со тоа што го имате, ќе ја почувствувате среќата.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Потребно е посериозно да се залагате за нештата во животот. Доколку работата не ви се допаѓа не молчете и пронајдете нова. Во тоа може да ви помогне една блиска личност, а следниот период е поволен за развој на кариерата, па така ќе ви бидат овозможени убави шанси.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Некоја мала работа го израдувала вашето срце, па вие конечно сте сфатиле дека среќата е во малите нешта. Не и префлувајте на околината за постапките, секој си има своја причина за потезите кои ги прави. За да ја зајакнете финансиската страна, потребно е да ги намалите трошоците.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Депресијата никако да замине од вас, но вие сте виновни. Се чувствувате демотивирано и напуштено, а сето тоа води до нестабилност на психичката состојба. Некој од околината ќе се обиде да ви помогне, но не е сигурно дека вашата гордост која нема темели ќе го дозволи тоа.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Овој период ќе се забавувате и ќе го планирате вашето патување, односно годишниот одмор. Ќе пресметувате колку пари ви се потребни, па можно е и да увидите дека апетитите ви биле многу големи а финансиската страна слаба. Не се нервирајте, лесно ќе го решите тоа, сепак не е одлучувајте да се задолжувате.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 15.10.2019

  Дневен хороскоп 15.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Повлечете се во себе и пронајдете го најповолниот пат. Се обидувате да пронајдете компензација за незадоволството. Превземете нешто поконкретно. Тргнете…

 • Дневен хороскоп 14.10.2019

  Дневен хороскоп 14.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ако сакате да воспоставите нова визија во животот и да излезете од наметнатите ограничувања, ќе мора да промените нешто во…

 • Викенд хороскоп 12-13.10.2019

  Викенд хороскоп 12-13.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе покажете колку сте искусни во својата работа, лесно ќе се снаоѓате во некои ситуации кои за другите се проблематични.…

 • Дневен хороскоп 11.10.2019

  Дневен хороскоп 11.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не ви се препорачуваат ризици или било какви игри на среќа. Ова е еден од оние денови кога играте сами…

 • Дневен хороскоп 10.10.2019

  Дневен хороскоп 10.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Работите ќе ги обавувате со неверојатна леснотија. Соработниците се потпираат на вас и ви укажуваат голема доверба. Ги мешате љубовта…

 • Дневен хороскоп 09.10.2019

  Дневен хороскоп 09.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Сакате да напредувате, но ништо не преземате во врска со тоа. Сакате поголема плата но не се нафаќате на поголеми…

 • Дневен хороскоп 08.10.2019

  Дневен хороскоп 08.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Навистина придржувањето кон даден план и рутина ви дава чувство за контрола над вашиот живот, но тоа прави да ви…

 • Дневен хороскоп 07.10.2019

  Дневен хороскоп 07.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Нема да се согласите да појдете на состанок со некое навалентно лице. Не сакате било кој да ве форсира и…

 • Викенд хороскоп 05-06.10.2019

  Викенд хороскоп 05-06.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не би требало на себе си да си ставате поголеми обврски од оние кои веќе ги имате. Пробајте да се…

 • Дневен хороскоп 04.10.2019

  Дневен хороскоп 04.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денес денот ќе ви биде исполнет со многу деловни средби, но и покрај вашите очекувања нема да се случи ништо…