Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,778.34 0.9%    FERS 77,100.00 0.13%    KMB 5,203.86 0.07%    MPT 62,171.24 0.99%    OKTA 4,660.00 -2.92%    SKP 54,000.00 -17.8%    STB 1,012.59 0.06%    STIL 106.00 0%    

Дневен хороскоп 12.06.2019

Време: 06:10

Датум: јуни 12, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Ако во подзнак сте некој воден знак, бидете многу внимателни, многумина едвај чекаат да ве вклучат во некој конфликт. Марс во вашиот знак но и Месечината во Рак можат да значат премногу напнатост во разговорите кои се однесуваат на недвижнини, пари или вашето работно место, особено ако сакате да го промените.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Работите се натрупуваат, тие не се завршени, а нови веќе доаѓаат. Се што има врска со конкуренција, бара претпазливост. Некој би можел да ве провоцира на тема која за вас повеќе или помалку е табу. Бидете подготвени нешто да премолчите, ќе оставите подобар впечаток. Можна е главоболка и несоница.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Претставниците на овој знак кои се во брак или во стабилна врска ги очекуваат расправии. Работите брзо можат да се доведат во ред доколку бидете подготвени отворено да го изразите тоа што ве прави незадоволни. Вашата потреба да ги потискате проблемите и да ја прикривате реалноста ќе ви донесе големи проблеми.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Дел од планетите ви се наклонети но истовремено трпите и влијание на другите планети кои ви ги отежнуваат вашите постапки. Со околината нема да имате никакви пролеми, а особено ќе се сложувате со вашите претпоставени. Некои долготрјани проблеми ќе се активираат и ќе ве присилуваат на потези кои нема да ви бидат пријатни за вас. Без грижи, како и секогаш ќе најдете решение.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Комплиментите што ги добивате ве наведуваат на погрешни емотивни очекувања. Одлично се снаоѓате во ситуација кога треба да се донесе важна одлука од заеднички интерес и затоа умеете правилно да се наметнете пред соработниците. Колку и да изгледа примамливо некоја понуда, размислете за последиците доколку ја прифатите.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Денес колегите ќе бидат изненадени од сериозноста на новата работа која ќе им ја предложите. Вие ги имате разгледано сите аспекти на планот и немате најдено ниеден недостаток. Со овој план ќе му докажете на вашето опкружување дека сте подготвени за нови почетоци и дека сте некој на кого ќе можат да се потпрат.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Ќе бидете во ситуација да се занимавате со нешто кое за вас ќе биде непозната област, со која вие немате никаков допир. Споделете ги вашите проблеми со најблиските и побарајте нивно мислење. Можете да добиете целосно решение за вашите проблеми или делумни идеи кон кои можете да го насочите вашето внимание.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Вашите способности многу повеќе доаѓаат до израз кога знаете дека некој е еден чекор зад вас. Денес ќе ве обземе некое песимистичко чувство во врска со вашата кариера и придобивањето на финансиски средства. Работата нема сама да се заврши, а и вие не можете да бидете на две места истовремено.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Многу ќе бидете задоволни како со деловниот така и со семејниот живот. Обидете се ваквата сосојба да је претворите во трајна. Немојте да се нервирате поради некои ситници. Доколку се оптеретувате и размислувате за лошите колегијални односи само ќе се нервирате, а ништо нема корисно да направите.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Денеска очекувајте стрeсови. Поголемиот дел од настаните е поврзан со некоја личност од вашата непосредна околина, па најдобро би било што повеќе време да поминете сами. Не се потпирајте на никого и не се доверувајте. Бидете трпеливи се брзо ќе заврши, па потоа ќе можете да здивнете.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Раководени од интуицијата ќе сфатите дека некаде сте погрешиле. Вашето семејство и најблиските ве разбираат но не можат да ви помогнат бидејќи и тие се во тешка ситуација. Вашите барања се преголеми, па затоа ќе владее нервоза и несогласување. Преиспитајте ги одлуките.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Ова е еден од оние денови во кој не знаете што да правите со себе си и најверојатно ќе сфатите дека многу сте погрешиле во одлуките и мислењето за другите лица. Нема да бидете задоволни со тоа што ќе бидете игнорирани од еден Јарец за кој мислевте дека ќе ви помогне.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 19.06.2019

  Дневен хороскоп 19.06.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Напорен ден бидејќи имате премногу обврски или сте уморни. Некој се обидува да ви ги наметне своите желби или своите…

 • Дневен хороскоп 18.06.2019

  Дневен хороскоп 18.06.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Некои од вас ќе бараат дополнителни објаснувања. Од долгите врски ќе се појави потреба за искрен разговор на чуствителни теми…

 • Дневен хороскоп 17.06.2019

  Дневен хороскоп 17.06.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Имате големи замисли, планови, проекти, но ви фали контакт со лица на повисоки позиции. Некој пријател од детството ќе ви…

 • Викенд хороскоп 15-16.06.2019

  Викенд хороскоп 15-16.06.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Во текот на викендот ќе можете да ги прилагодувате своите планови според туѓите, но завршете го викендот со нешто што…

 • Дневен хороскоп 14.06.2019

  Дневен хороскоп 14.06.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Се наоѓате во дилема меѓу вашите потреби и исполнувањето на туѓите желби. Внимателно слушајте што ви говори вашата интуиција, но…

 • Дневен хороскоп 13.06.2019

  Дневен хороскоп 13.06.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Бидете внимателни денес, затоа што некој ќе се обиде да ви посмета во односот со саканата личност. Се чини дека…

 • Дневен хороскоп 11.06.2019

  Дневен хороскоп 11.06.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе бидете ангажирани на повеќе страни одеднаш, а тоа максимално ќе ве исцрпи. Потребно е да водите повеќе грижа…

 • Дневен хороскоп 10.06.2019

  Дневен хороскоп 10.06.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе мора да се борите самите со себе за да премолчите нешто и да не ги искажете сите мисли пред…

 • Викенд хороскоп 08-09.06.2019

  Викенд хороскоп 08-09.06.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Тешкиот товар кој го носите не е само од вашите вишок килограми. Насобрани се доста незгодни позиции, климави компромиси и…

 • Дневен хороскоп 07.06.2019

  Дневен хороскоп 07.06.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе бидете многу ангажирани, но не треба да очекувате некои поважни настани туку мирно ќе продолжите со вашите проекти и…