Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,083.35 0.38%    GRNT 868.53 2.18%    KMB 5,347.18 0.28%    MPT 61,569.71 -0.48%    OHB 6,052.00 -0.59%    RKRB 3,000.00 -32.25%    RMDEN12 99.10 0.11%    RMDEN14 98.50 0.2%    RMDEN18 98.69 -0.01%    SBT 2,253.23 -6.12%    STIL 98.00 -2%    TKVS 5,000.00 -6.54%    UNI 2,100.40 0.02%    

Дневен хороскоп 11.06.2019

Време: 07:10

Датум: јуни 11, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Денес ќе бидете ангажирани на повеќе страни одеднаш, а тоа максимално ќе ве исцрпи. Потребно е да водите повеќе грижа за вашето здравје, а тоа најдобро ќе го направите преку умерената и поздрава храна. Можни се проблеми со лицата на работа, особено со оние на кои сте им надредени.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Не сакате да ја видите реалноста, постојано лутате во вашиот измислен розов свет, а тоа скапо ќе ве чини. Во денешниот ден обидете се да ги избегнете кавгите и да ја поправите ситуацијата со некој поранешен пријател. На работа обврските ќе ве надвладеат, па ќе немате слободно време за жалење.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Играте две игри, па најверојатно ќе се изгорите. Ќе се најдете во средина на проблемите, овој ден за вас е неповолен, па затоа премолчете и не ги оправдувајте вашите постапки. Можно е финансиски да колабирате, смислете план за понатака.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Денешниот ден ќе ви донесе некоја прекрасна вест и голема радост. Ќе уживате во секој момент. Ќе сакате убавите вести да ги споделите со сите, а тоа ќе ја развесели и вашата блиска околина. Уживајте во убавите моменти, но не го заборавајте и партнерот.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Ќе имате зголемен број на обврски кои успешно ќе ги решите. Сакате искрено да разговрате со вашиот надреден со цел да извлечете поголема плата или напредување, но тој денес нема да има време за вас. Не се лутете обидете се повторно утре. Следува позитивен развој на настаните.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Се грижите дали околината ќе ги сфати вашите размислувања, но потребно е да научите дека не треба да ви биде важно мислењето на секој. Не се оптеретувајте со исказите на некое лице кое има спротивно мислење од вашето. Во поладневните часови овозможете си квалитетен одмор.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Денес ќе бидете нервозни поради неможноста да завршите некои планирани работи. Но нервозата може само да ви одмогне. Најдобро е да побарате помош од блиските, не се срамете да кажете дека не можете се да постигнете сами. Во вечерните часови ќе се слушнете со некоја драга личност од минатото.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Денешниот ден за вас ќе биде убав и среќен, ќе зрачите со разбирање и позитивна енергија. Никој од вашата околина нема да штеди на пофалните зборови упатени кон вас. Ќе имате мали и ситни обврски кои лесно ќе ги завршите.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Се наоѓате на раскрсница, од едната страна ви е поставена работата и големиот број на обврски, а од другата страна е партнерот. Внимаваје како ќе постапите, можно е да ја загубите поддршката и љубовта од партнерот. Периодот е тежок но следи разведрување на ситуацијата.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Постојано се чувствувате навредени и лути, па потребно е да расчистите сами со себе. Секој упатен збор кон вас го сфаќате како навреда, а тоа ви одмага и не ви дозволува да напредувате. Намалете го песимизмот, не е се така црно.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Во денешниот ден ќе се обидете да ги преземате туѓите нешта и да се китите со туѓи награди. Но некој сериозно ќе ве спушти на земјата. Тоа најверојантно и сте го заслужиле бидејќи ги поминавте границите на толеранција кај блиските лица и соработниците. Не се жалете, сами сте виновни.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Сакате да извршите пет задачи одеднаш а всушност сите ќе ги завршите до половина. Денес креативноста и продуктивноста ви се слаба страна. Не ги осудувајте колегите за задачите во кои учествувате и вие. Некој проблем од минатото повторно ќе се појави пред вашата врата.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 18.07.2019

  Дневен хороскоп 18.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Во добро расположение сте и затоа ви оди и работата. Со полна пареа работите за да го остварите саканото. Уживајте…

 • Дневен хороскоп 17.07.2019

  Дневен хороскоп 17.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Сакате да бидете на чисто со некои работи поврзани со вашата средина, бидејќи самите никаде не се ангажирате, па ништо…

 • Дневен хороскоп 16.07.2019

  Дневен хороскоп 16.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Имате доста креативна енергија, затоа потрудете се да ја употребите на адекватен начин. Ве очекува голема заработувачка. Чувствувате потреба да…

 • Дневен хороскоп 15.07.2019

  Дневен хороскоп 15.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денeс најверојатно ќе бидете фокусирани на една одредена личност. На крајот на денот неочекувано ќе научите нешто ново, или ќе…

 • Викенд хороскоп 13-14.07.2019

  Викенд хороскоп 13-14.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Од долгите врски ќе се појави потреба за искрен разговор на чуствителни теми во кои потешко остварувате компромиси. Но љубов…

 • Дневен хороскоп 12.07.2019

  Дневен хороскоп 12.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Вашите мисли за љубовта денес се комплицирани, а идејата да бидете блиску до лицето кое го сакате може да се…

 • Дневен хороскоп 11.07.2019

  Дневен хороскоп 11.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Избегнувајте дополнителни или чувствителни разговори. Пожелно е да ги намалите деловните контакти и да си ги разјасните сопствените планови. Премногу…

 • Дневен хороскоп 10.07.2019

  Дневен хороскоп 10.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе се чувствувате како да не ви се работи. Можеби нема да бидете изморени, но секојдневните обврски ќе ви…

 • Дневен хороскоп 09.07.2019

  Дневен хороскоп 09.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не им ја вртете главата на оние кои се обидуваат нешто да ви кажат. Денес многу е важно да ги…

 • Дневен хороскоп 08.07.2019

  Дневен хороскоп 08.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Очекувајте мала сума на пари која дополнително ќе ви го разубави денот, а вечер, среќата ќе ви ја донесе некоја…