Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 10,275.91 1.05%    ELEKTKU1 25.00 0%    ERMT 177.00 -10.15%    GRNT 943.18 0.04%    KMB 5,565.98 0.33%    MTUR 5,250.10 -0.94%    OKTA 4,507.62 -0.05%    PKB 11,800.00 7.27%    RMDEN17 99.00 1.02%    RMDEN18 98.60 -0.1%    RZLIPTE1 25.00 0%    RZUG 12.00 0%    STB 1,201.67 0.14%    TTK 1,448.32 -2.14%    

Дневен хороскоп 24.05.2019

Време: 07:08

Датум: мај 24, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Ќе добиете понуда за дополнителна работа. Прифатете ја бидејќи таа работа ќе ви овозможи да стапите во контакт со повеќе лица. Во љубовта сте повлечени и без конкретни потези, можно е да ве остави партнерот.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Не го покажувајте своето незадоволство пред соработниците, бидејќи би можеле да го искористат против вас. Во љубовта посветете и повеќе внимание на саканата личност. Во спротивно, врската ќе се најде во криза.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ве очекува помош од постара и повлијателна личност. Успешен ден за оние кои се бават со јавни професии. Не размислувате за минатото, тоа не е добро за вас. Завртете се во сегашноста и кон иднината.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Денес имате можност да остварите важни контакти со моќни луѓе и на себе си да си обезбедите подобра положба. Многу емотивно реагирате на зборовите од партнерот и имате впечаток дека сакното лице е премногу доминантно.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Многу е важно да се опкружите со лица од доверба. Единствено на тој начин ќе можете да остварите успех. Во љубовта лесно ќе се впуштите во авантура со некое лице од деловниот свет.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Ситуацијата на работното место се менува на подобро. Денес ќе почувствувате голема поддршка од соработниците, но и надредените. Во љубовта склони сте на претерани критики и барате причина да останете сами.

 

Вага (23.09 – 22.10)

На деловен план владее неизвесност, бидејќи подолг временски период очекувате некакви информации. Не донесувајте негативни заклучоци пред да ги дознаете информациите. Во љубовта ви е потребна слобода.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Оптеретени сте со неочекувани случувања на работа. Не очајувајте, туку пронајдете начин ситуацијата да ја завртите во ваша корист. Во љубовта обидете се да ги дефинирате вашите желби и очекувања.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Многу е важно да делувате тактички. Единствено на тој начин ќе можете да ги надминете проблемите кои ги имате. Заљубени сте и тоа јасно се гледа. Меѓутоа, партнерот може да ви забележи дека преголемо време си посветувате само на себе.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Ситуацијата на работа не е најповолна. Не очајувајте, бидете истрајни. Ве очекува интересна средба, која на вас ќе остави силен впечаток. Уживајте во тоа. Внимавајте можна е настинка.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Сите работи ги обавувате брзо и со леснотија. Поади тоа надредените често се потпираат на вас. Ги мешате љубовта и пријателството и не можете да успеете во замислата. Потрудете се да не манипулирате со туѓите чувства.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Доколку соработувате со странство, денес може да ве очекува склучување на договор, значителен прилив на пари и сл. Во љубовта сте неисполнети и тоа ве потиснува. Можна е тајна врска.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 18.09.2019

  Дневен хороскоп 18.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Имате добра репутација помеѓу колегите и претпоставените. Денес може да добиете шанса да разговарате со некоја важна личност која е…

 • Дневен хороскоп 17.09.2019

  Дневен хороскоп 17.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Финансиската ситуација ќе ви се поправи над вашите очекувања. Ако сте студент можно е денес да решите еден голем проблем…

 • Дневен хороскоп 16.09.2019

  Дневен хороскоп 16.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Нестабилната финансиска ситуација ве тера да правите многу комбинации. Денес ве очекува финансиски прилив кој ќе треба добро да го…

 • Викенд хороскоп 14-15.09.2019

  Викенд хороскоп 14-15.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Интуицијата ви работи под полна пареа, па препорака е да го послушате внатрешното чувство при донесување на важни одлуки. Љубовната…

 • Дневен хороскоп 13.09.2019

  Дневен хороскоп 13.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Особено поволно ви е нагласено пишувањето и стекнување на материјални богатства. Од вашиот партнер ве очекува материјална подршка. Тој навистина…

 • Дневен хороскоп 12.09.2019

  Дневен хороскоп 12.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Доколку планирате да патувате во странство, престанете да се измачувате со семејните проблеми. Оставете го минатото зад себе и се…

 • Дневен хороскоп 11.09.2019

  Дневен хороскоп 11.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе имате важен разговор со претпоставените и ќе им ги изложите своите планови. Воопшто не ве интересира дали некој…

 • Дневен хороскоп 10.09.2019

  Дневен хороскоп 10.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Во изминатиот период имавте проблеми со кариерата. Работите ви одеа во несакан правец и сите чекори кои ги преземавте беа…

 • Дневен хороскоп 09.09.2019

  Дневен хороскоп 09.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе бидете ослабени во речиси сите полиња од животот, но по малиот вложен труд нештата ќе бидат подобри. Најголем ризик…

 • Викенд хороскоп 07-08.09.2019

  Викенд хороскоп 07-08.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04) До вас ќе пристигуваат нови и нови задачи, а вие никако нема да можете да ги сработите. Пробајте да се…