Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,953.32 -0.36%    BESK 7,864.14 -3.73%    ERMT 197.00 0%    GRNT 898.32 0.37%    KMB 5,432.66 0.4%    MPT 63,052.61 0.54%    OKTA 4,750.00 0.42%    RZIT 20.00 0%    RZUG 12.00 0%    SBT 2,592.06 9.02%    STB 1,196.43 0.83%    STBP 790.00 -16.75%    STIL 103.00 0%    TETE 2,424.27 4.72%    TNB 16,388.19 -2.45%    TTK 1,455.99 -2.93%    UNI 2,250.00 0%    ZPKO 1,851.00 2.83%    

Дневен хороскоп 26.04.2019

Време: 07:37

Датум: април 26, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Не се помирувајте со просечните стандарди и не се оптеретувајте со неважни работи. Ќе добиете работа во која до израз доаѓаат вашите вистински спсобности. Сакате да го средите својот живот, но работите кои според вас изгледаат јасно, кај другите предизвикуваат незадоволство.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Ќе најдете вистински модел на работење и ќе ја унапредите вашата позиција. Потребно е да се насочите кон работите од кои малку стравувате или се сомневате во нив. Паричната ситуација е подобра од очекувањата. Некој вешто користи заобиколен пат за да ги оствари своите намери.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Конечно ќе ви биде полесно. Ова е период на промени на подобро и исклучителни финансиски резултати. Проширувањето на работата или некое унапредување е извесно. Некој сака да ви направи услуга и веројатно ќе ви се најде при рака. Вашиот стил и способност за заведување делуваат многу ефикасно.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Добро внимавајте што и на кого му зборувате. Внимавајте и што потпишувате. Најдобро е да се потпрете на веќе испланирани или однапред режирани ситуации со цел на поефикасен начин да ги остварите деловните интереси. Ако влегувате во врска добро проценете ги своите можности.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Ви се отвораат нови можности како и перспективни проекти и цели. Вистинско време е да се завртите кон вашите желби и планови, бидејќи конечно ќе направите нешто за себе и ќе ги исполните своите соништа. Внимавајте на партнерот, можно е нешто да крие од вас.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Често ќе се наоѓате во добри позиции и ќе решите многу недоразбирања поврзани за вашите деловни интереси. Ви претстои некој вид на усовршување или стекнување на повисока положба. Материјалната ситуација ви се подобрува.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Подготвени сте да влезете во целосно нова работа. Ако земете кредит, користете го само во таа цел. Очекувајте добра заработка. Можни се зачестени контакти со странство. Атмосферата во љубовта е апсолутно добра и страствена.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Се чувствувате конфузно. На работа немате сигурност и самодоверба. Не сте расположени, па затоа завртете се кон себе. Не дозволувајте некој да ве испровоцира и изнервира. Внимавајте што потпишувате и чувајте се од кражба или измама.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Подгответе сте за заминување во странство или за селење. Очекувајте прилив на пари. Не одолговлекувајте, прифатете ја понудата. Во љубовта ситуацијата е солидна. Внимавајте можни се болки во горниот дел од грбот.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Тешко успевате да одржите рамнотежа. Обидете се да го промените сето она што досега не ви одговараше во работата или во корен да пресечете се што ви пречи. Исечете ги само лошите нешта, немојте се да исечете. Избегнувајте стресни ситуации. Некои емоции можат да ве наведат на погрешна одлука.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Очекувате големо придвижување на подобро. Ќе почувствувате големо растеретување, па ќе можете и полесно да работите. Обидете се да се поврзете со лицата кои не се од вашето место. Ќе имате парични добивки. И на полето на љубовта очекувајте добри промени.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Ќе морате да вложите малку повеќе напор за да го постигнете саканото. Видно ќе се поправи финансиско-материјалната ситуација. Ќе имате прилика да решите некои важни прашања од минатото. Привлекувате разни погледи.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 24-25.08.2019

  Викенд хороскоп 24-25.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не сакате да се откажете од зацртаните цели иако во моментов тешко дека ќе дојде до нивна реализација. Доколку сте…

 • Дневен хороскоп 23.08.2019

  Дневен хороскоп 23.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Нема потреба премногу да ја истакнувате вашата улога или да ги менувате поставените правила за бизнис соработката. Во финансиска смисла,…

 • Дневен хороскоп 22.08.2019

  Дневен хороскоп 22.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денот не е сјаен за вашето поле за финансии, па немојте да очекувате преголеми промени. Во љубовта можно е да…

 • Дневен хороскоп 21.08.2019

  Дневен хороскоп 21.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе се сретнете со мали компликации на деловното поле, но некој колега многу ќе ви помогне. Во љубовта можно е…

 • Дневен хороскоп 20.08.2019

  Дневен хороскоп 20.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Односите со колегите се напнати. Имате зацртано јасна цел, но пречките на кои наидувате по малку ве обесхрабруваат. Партнерските односи…

 • Дневен хороскоп 19.08.2019

  Дневен хороскоп 19.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Секогаш сте се потпирале на други луѓе за да се чувствувате посигурни, било да се работи за ваш пријател, роднина…

 • Викенд хороскоп 17-18.08.2019

  Викенд хороскоп 17-18.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Отворено покажувате незадоволство на овој план. Можно е да ви следи промена на работното место. Во љубовниот однос ќе делувате…

 • Дневен хороскоп 16.08.2019

  Дневен хороскоп 16.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денот е поволен ако се занимавате со собирање на некоја документација. Генерално денес сите формалности ќе ви одат од рака.…

 • Дневен хороскоп 15.08.2019

  Дневен хороскоп 15.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Можеби моментално сте малку незаинтересирани за деловните обврски, па надредените можат да ви замерат. Ви се отвора прилика за комуникација…

 • Дневен хороскоп 14.08.2019

  Дневен хороскоп 14.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Вашето тело повеќе не може да го издржи напорот. Веројатно вашата работохоличност ќе се одрази на вашата состојба. Поради прекувременото…