Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,953.32 -0.36%    BESK 7,864.14 -3.73%    ERMT 197.00 0%    GRNT 898.32 0.37%    KMB 5,432.66 0.4%    MPT 63,052.61 0.54%    OKTA 4,750.00 0.42%    RZIT 20.00 0%    RZUG 12.00 0%    SBT 2,592.06 9.02%    STB 1,196.43 0.83%    STBP 790.00 -16.75%    STIL 103.00 0%    TETE 2,424.27 4.72%    TNB 16,388.19 -2.45%    TTK 1,455.99 -2.93%    UNI 2,250.00 0%    ZPKO 1,851.00 2.83%    

Дневен хороскоп 19.04.2019

Време: 07:44

Датум: април 19, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Ќе пронајдете добар начин да испливате од моменталната ситуација на работа. Наместо да дозволите околината да ве вовлече во нечија туѓа драма, таа енергија искористете ја за да ги расчистите сопствените мисли.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Малку сте безволни и ништо не ви се работи. Вашето однесување не може да остави добар впечаток на деловната околина. Не му префрлувајте на партнерот за секоја ситница, толеранцијата не ви е на завидно ниво. Вашето однесување е чудно.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Имате потреба по секоја цена да бидете забележани во работите кои ги обавувате. Сакате да направите добро за себе и за вашиот партнер, но размислете за своите чекори бидејќи единствено така ќе ги решите работите.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Работата ви создава конфузијата во глава. Потребна ви е подобра организација. Со ладна глава пристапете му на партнерот и видете од каде потекнува неговото незадоволство. Не правете некои нешта од кои во иднина ќе се срамите.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Лоша деловна комуникација. Чувајте се од местенки. Се отвора вашата емотивна страна иако ве влече во различни насоки. Во љубовта поделете ги чувствата со партнетот, но не му дозволувајте да ве искористи.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Лошо се поставувате кон лицата кои тоа не го заслужиле. Со партнерот немојте да навлегувате во расправии, бидејќи можете да ја влошите ситуацијата. Земете ги најдобрите нешта од двете страни и ќе постигнете повеќе.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Кога најмалку ќе се надевате, ќе добиете несебична помош која многу ќе ви значи. Еднаш кога ќе ја сфатите неизбежноста на новости во вашиот живот, вашите стравови ќе поминат. Ја имате потребната поддршка од партнерот.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Само максималното ангажирање може да ви обезбеди добра материјална ситуација. Веројатноста е голема да ги постигнете саканите резултати. Партнерот упорно се обидува да наметне некои свои ставови што и понатака му оди од рака бидејќи сте назинтересирани.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Очекувате многу од новата работа. Дури и со сиот ваш труд и одлучност морате да направите некои измени. Партнерот би можел да ви се најде при рака и да ви помгоне во решавањето на дилеми и да ви ја смири нервозата која ја чувствувате.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Недовербата во луѓе кои не ви се наклонети ви е пренагласена. Отворениот разговор со партнерот би можел да допре некои болни точки, но би можел да ви донесе и повеќе од задоволсво.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Потиснати сте бидејќи не ги сфаќате лицата во вашата околина. Иако плановите не ви одат како што сте замислиле немојте да ја префрлувате вината на другите поради одлуката која сте ја донеле сами. Останете позитивни, без оглед на добиениете критики.

 

Риби (20.02 – 20.03)

По првото промашување се откажувате од работата. Поставувајќи се позитивно во моменталните околности со партнерот, можете да очекувате убави и пријатни моменти. Избегнувајте газирани пијалоци, можни се болки во грлото.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 24-25.08.2019

  Викенд хороскоп 24-25.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не сакате да се откажете од зацртаните цели иако во моментов тешко дека ќе дојде до нивна реализација. Доколку сте…

 • Дневен хороскоп 23.08.2019

  Дневен хороскоп 23.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Нема потреба премногу да ја истакнувате вашата улога или да ги менувате поставените правила за бизнис соработката. Во финансиска смисла,…

 • Дневен хороскоп 22.08.2019

  Дневен хороскоп 22.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денот не е сјаен за вашето поле за финансии, па немојте да очекувате преголеми промени. Во љубовта можно е да…

 • Дневен хороскоп 21.08.2019

  Дневен хороскоп 21.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе се сретнете со мали компликации на деловното поле, но некој колега многу ќе ви помогне. Во љубовта можно е…

 • Дневен хороскоп 20.08.2019

  Дневен хороскоп 20.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Односите со колегите се напнати. Имате зацртано јасна цел, но пречките на кои наидувате по малку ве обесхрабруваат. Партнерските односи…

 • Дневен хороскоп 19.08.2019

  Дневен хороскоп 19.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Секогаш сте се потпирале на други луѓе за да се чувствувате посигурни, било да се работи за ваш пријател, роднина…

 • Викенд хороскоп 17-18.08.2019

  Викенд хороскоп 17-18.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Отворено покажувате незадоволство на овој план. Можно е да ви следи промена на работното место. Во љубовниот однос ќе делувате…

 • Дневен хороскоп 16.08.2019

  Дневен хороскоп 16.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Денот е поволен ако се занимавате со собирање на некоја документација. Генерално денес сите формалности ќе ви одат од рака.…

 • Дневен хороскоп 15.08.2019

  Дневен хороскоп 15.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Можеби моментално сте малку незаинтересирани за деловните обврски, па надредените можат да ви замерат. Ви се отвора прилика за комуникација…

 • Дневен хороскоп 14.08.2019

  Дневен хороскоп 14.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Вашето тело повеќе не може да го издржи напорот. Веројатно вашата работохоличност ќе се одрази на вашата состојба. Поради прекувременото…