Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,953.32 -0.36%    BESK 7,864.14 -3.73%    ERMT 197.00 0%    GRNT 898.32 0.37%    KMB 5,432.66 0.4%    MPT 63,052.61 0.54%    OKTA 4,750.00 0.42%    RZIT 20.00 0%    RZUG 12.00 0%    SBT 2,592.06 9.02%    STB 1,196.43 0.83%    STBP 790.00 -16.75%    STIL 103.00 0%    TETE 2,424.27 4.72%    TNB 16,388.19 -2.45%    TTK 1,455.99 -2.93%    UNI 2,250.00 0%    ZPKO 1,851.00 2.83%    

Наследник на Sony Walkman од 8.500 долари

Време: 12:12

Датум: април 16, 2019

Категорија: НАЈНОВИ ВЕСТИ

DMP-Z1 музичкиот плеер од 8,500 долари има свој засилувач и доволно меморија за до 20.000 песни…

Sony, кој пред неколку децении започна портабл музичка револуција со Walkman, сега има свеж мобилен пристап за слушање музика. Новиот музички плеер DMP-Z1 претставува продолжување на нивната Signature Series колекција, која исто така припаѓа на Walkman со цена од 8,500 долари, наменета исклучиво за “ултра хај-енд” пазарот. Со тежина од околу два килограми овој уред нема да биде партнер за шетање или трчање, но ќе ви ги понуди сите придобивки од засилувачот за слушалки во пакет кој користи батерии и кој може да се спакува насекаде.

Љубителите на портабл аудио технологијата најчесто мораат да се согласат да носат повеќе уреди или да го жртвуваат квалитетот поради преносливост. DMP-Z1, сепак, ги менува правилата на оваа игра. Уредот во себе содржи засилувач за слушалки како што поседува десктоп компјутерот со карактеристики на интегриран медиа плеер. Едноставно кажано, корисниците на него можат да префрлаат високо квалитетни датотеки и да слушаат со најдобар можен квалитет на звук што едни слушалки може да го понудат.

Уредот во себе може да собере до 256 гигабајти музика што е околу 20.000 песни, додека има и слотови за дополнителна меморија, ако за тоа се укаже потреба. Sony го објави лансирањето на овој плеер заедно со иновативните слушалки, IER-Z1R, кој чинат 2.299 долари. Ако ја оставиме прекрасната естетика настрана, Signature Series слушалките имаат три драјвери, односно компоненти кои ги претвораат електронските сигнали во звучни бранови и уникатна машинска обработка за да обезбедат совршен баланс на звукот.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Америка не се откажува, сака да отвори конзулат на Гренланд

  Америка не се откажува, сака да отвори конзулат на Гренланд

  Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп планира да отвори американски конзулат на Гренланд, во услови на растечки стратешки и економски интерес на данската територија. Во…

 • Само 10 богаташи можат да си го дозволат овој луксуз

  Само 10 богаташи можат да си го дозволат овој луксуз

  Bugatti го претстави најскапиот модел во својата понуда наречен Centodieci, чија цена изнесува вртоглави девет милиони долари, а тоа што е уште поексклузивно е фактот…

 • Почна 33-тиот Охридски пливачки маратон

  Почна 33-тиот Охридски пливачки маратон

  Дваесет и еден од 22 пријавени пливачи точно на пладне влегоа во водите на Охридското Езеро кај Свети Наум, на стартот на 33-тиот меѓународен Охридски…

 • Берба и откуп на споредни шумски плодови – макотрпна, но исплатлива сезонска работа

  Берба и откуп на споредни шумски плодови – макотрпна, но исплатлива сезонска работа

  Сезоната на зреење боровинки, малини, капини, како и останати споредни шумски плодови е во полн ек, а голем број граѓани со години летото го минуваат…

 • Топол третман со масло за длабоко закрепнување на коса

  Топол третман со масло за длабоко закрепнување на коса

  Ако барате решение за проблем со сува и оштетена коса, можете да пробате домашен третман со топло масло. Доволна ви е една состојка – растително…

 • Солскјер: Жалам за оние што шират омраза преку социјалните мрежи

  Солскјер: Жалам за оние што шират омраза преку социјалните мрежи

  Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер зборуваше за расистички навреди упатени кон играчот од средниот ред Пол Погба. – Пол има силен карактер. И…

 • Претпладне сончево, попладне можен пороен дожд

  Претпладне сончево, попладне можен пороен дожд

  Времето претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Во попладневните часови облачноста ќе се зголемува, особено во западните и северните…

 • Среде туристичка сезона: Авиокомпанија откажа 112 летови

  Среде туристичка сезона: Авиокомпанија откажа 112 летови

  Шпанската авиокомпанија Vueling откажа 112 летови најавени за претстојниот викенд на аеродромот El Prat во Барселона поради штрајк на копнениот персонал. За сабота, 24 август, компанија откажа…

 • IFO: Брегзит без договор најтешко би ја погодил Ирска, некои земји ќе профитираат

  IFO: Брегзит без договор најтешко би ја погодил Ирска, некои земји ќе профитираат

  Брегзит без договор најтешко ќе ја погоди ирската економија, покажуваат резултатите на истражувањето на германскиот институт IFO. Нивото на економски напредок, во случај на таканаречениот…

 • Три најважни работи кои веќе сега можете да ги направите со вашите пари ако се плашите од криза

  Три најважни работи кои веќе сега можете да ги направите со вашите пари ако се плашите од криза

  Рецесијата тропа на вратата на многу земји во светот, и повеќе не е прашање дали доаѓа, туку кога. Германија веќе ”танцува” на работ на рецесија,…