Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 13,212.04 0.15%    FERS 74,500.00 0%    GRNT 1,190.00 -0.2%    KMB 7,645.00 0.07%    MPT 77,067.13 0.09%    MTUR 5,700.00 0%    ORAN 100.00 29.87%    PKB 12,280.00 2.33%    SBT 3,000.00 -1.64%    STB 1,300.00 -1.32%    TETE 2,181.89 -2.62%    TKVS 5,550.00 0%    TNB 19,400.00 1.57%    TTK 1,700.00 -0.06%    ZELE 115.00 -81.3%    ZPKO 2,693.00 2.98%    

Дневен хороскоп 15.04.2019

Време: 07:35

Датум: април 15, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Неодлучни сте, а од вас се очекува многу повеќе. Не сте подготвени на ризици. Со лицето кое ви се допаѓа можете да дојдете до судир бидејќи секој на прво место си ги става своите амбиции. Внесувајте повеќе разновидна храна.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Ве очекува интересна деловна понуда, но вие сепак сами би тргнале во самостоен бизнис кој би можел да ви донесе подобри приходи. Можеби ќе бидете соочени со некој вид на непријатност.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

И покрај ситните проблеми, работите ќе се одвиваат онака како што сте замислиле. Имате голема самодоверба. Ако сте слободни очекувајте инстант средба, а доколку сте во брак најголема енергија посветете му на семејството и децата. Можна е вртоглавица.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Ќе уживате во вниманието на вашиот партнер. Топлината со која зрачите и животната радост ќе ја пренесете на другите. Ако сте во брак, избегнувајте ги обврските колку што е можно повеќе или трудете се да ги поедноставите.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Ќе бидете задоволни со резултатите од својата работа. Интуицијата ви е одлична и ќе донесете добри одлуки. Во љубовта можете да очекувате пријатни изнендувања, особено од лицата кои ги познавате на работа. Можни се проблеми со органите за варење.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Нешто ви е сомнително па поради тоа постојано се преиспитувате. Многу сте самокритични. Кон партнерот сте повеќе од доволно лојални, успевате да го расположите и во секој поглед да му бидете поддршка.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Ве очекуваат потешкотии бидејќи не ги прифаќате лесно туѓите совети. Тешко ви паѓа секој облик на прилагодување на нешто што не ви е по волја. Го занемарувате вашето здравје, потребно е повеќе да внимавате на него.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Тешки сте за соработка и прилично сте затворени. Паричната ситуација не се поправа и поради тоа го покажувате вашето незадоволство. Поседувате голема доза на издржливост и трпеливост, особено во односот со партнерот. Можна е забоболка.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Малку сте разочарани бидејќи имате чувство дека вашите таленти не можат да дојдат до израз. Би можело да имате љубовни проблеми, но, ако сте сами, напротив, можете да сретнете некој кој ќе ви биде многу значаен.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Ќе ве израдува лице со кое долго време не сте биле во контакт. Од нешто сте постојано незадоволни и постојано сте во страв да не изгубите некоја личност која многу ви е важна. Бидете реални во проценувањето на своите лични цели и потреби.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Променливи сте и енергични. Поседувате способност да управувате со други лица. Имате добар тим на соработници. Можна е љубовна средба со енергично но сензибилно лице. Имате здравствени проблеми, кои упорно ги игнорирате.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Ве очекува мала загуба и тоа поради некоја ваша грешка. Поведете сметка за трошењето на пари и сведете го на минимум. Имате големо влијание на оние со кои работите. Некого го одушевува вашата сериозност и работливост.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 15-16.02.2020

  Викенд хороскоп 15-16.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Парите многу добро ќе се вклопат во вашите планови околу домот. Имате многу добри идеи и време е да почнете…

 • Дневен хороскоп 14.02.2020

  Дневен хороскоп 14.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Потрудете се максимално да и се посветите на работата. На моменталното работно место ќе ви бидат дадени големи шанси. Во…

 • Дневен хороскоп 13.02.2020

  Дневен хороскоп 13.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е да немате доволно доверба во својот деловен партнер и тоа ќе ви создава голема кочница на полето на…

 • Дневен хороскоп 12.02.2020

  Дневен хороскоп 12.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Разговорите што ги имавте во изминатата недела, денес можат да ви донесат успешен договор и континуиран финансиски прилив во следниот…

 • Дневен хороскоп 11.02.2020

  Дневен хороскоп 11.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе се обидете да разговарате со некои пријатели за да сфатите колкав е вашиот удел во озборувањата коишто се…

 • Дневен хороскоп 10.02.2020

  Дневен хороскоп 10.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Сметате дека не постои задача која не можете да ја завршите. Ова може да предизвика завист кај колегите, и затоа…

 • Викенд хороскоп 08-09.02.2020

  Викенд хороскоп 08-09.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Не оставате доволно убедлив впечаток на колегите и соработниците. Во љубовта нема причина да го прикривате вашето нерасположение пред саканото…

 • Дневен хороскоп 07.02.2020

  Дневен хороскоп 07.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе добиете многу интересен деловен предлог. Размислете добро пред било што да прифатите. Партнерот ги одредува правилата на емотивното однесување,…

 • Дневен хороскоп 06.02.2020

  Дневен хороскоп 06.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Поведете сметка за тоа како се однеусвате на работа. Соработниците ве толкуваат на погрешен начин. Во љубовта можно е да…

 • Дневен хороскоп 05.02.2020

  Дневен хороскоп 05.02.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Подготвени сте да промените многу нешта во вашиот живот, бидејќи во овој момент тоа ви е единствениот избор. Можно е…