Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,083.35 0.38%    GRNT 868.53 2.18%    KMB 5,369.00 0.69%    MPT 61,569.71 -0.48%    OHB 6,052.00 -0.59%    RMDEN12 99.10 0.11%    RMDEN14 98.50 0.2%    RMDEN18 98.69 -0.01%    SBT 2,253.23 -6.12%    STIL 98.00 -2%    TKVS 5,000.00 -6.54%    UNI 2,100.40 0.02%    

Пеле повторно во болница

Време: 11:40

Датум: април 14, 2019

Категорија: НЕ ПРОПУШТАЈТЕ

Легендарниот Пеле е повторно хоспитализиран и подложен на нова операција. Во клиника во Сао Паоло, кралот на фудбалот бил подложен на отстранување на камен од бубрезите.

– Утрово беше направена операција за отстранување на камен од бубрезите на Пеле. Постапката помина успешно, а пациентот е сместен во неговата соба на клиниката, соопштија оттаму.

Пеле ќе остане под медицински надзор уште некое време. Засега, неговата состојба е дефинирана како добра.

Како што е познато, 78-годишниот Бразилец неодамна имаше здравствени проблеми додека го посети Париз, каде што исто така беше хоспитализиран.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Oд денеска поевтинува роамингот со Србија, БиХ, Црна Гора, Албанија и Косово

  Oд денеска поевтинува роамингот со Србија, БиХ, Црна Гора, Албанија и Косово

  Врз основа на регионалниот договор, потпишан од страна на земјите од Западен Балкан стапи на сила обврската за намалување на цените за роаминг за 27…

 • Просечната плата во Србија изнесува 405 евра

  Просечната плата во Србија изнесува 405 евра

  Просечната нето плата на вработените во Србија во септември изнесувала 47.920 динари или околу 405 евра, што е над 3,3 отсто повеќе во споредба со…

 • Земјоделство: следната година конечно „зелена нафта“

  Земјоделство: следната година конечно „зелена нафта“

  Земјоделците следната година конечно треба да ја добијат ветената зелена нафта иако поддршката најверојатно ќе биде помала од она што се ветуваше. Проектот кој неколку…

 • О2 Иницијатива: Владата мора да го вклучи проблемот со загадениот воздух во буџетот или да си поднесе оставка

  О2 Иницијатива: Владата мора да го вклучи проблемот со загадениот воздух во буџетот или да си поднесе оставка

  Вчерашната презентација на предлог-буџетот на РМ за 2019 година на ниту едно место не ја спомнува заштитата на животната средина и намалување на загадувањето, тврдат…

 • Франција најпосетувана дестинација во светот

  Франција најпосетувана дестинација во светот

  На крајот на летото едно прашање природно произлегува: Kоја земја е водечка туристичка дестинација за патувања во странство? Одговорот го има Светската туристичка организација: Франција.…

 • Викендов посебен сообраќаен режим во Скопје

  Викендов посебен сообраќаен режим во Скопје

  Поради одржување јавен собир во текот на викендов во Скопје ќе биде воведен посебен сообраќаен режим на улицата „Кирил и Методиј“. Како што информира МВР,…

 • Зголемена добивката на Витаминка АД Прилеп за првиот квартал од 2018 година

  Зголемена добивката на Витаминка АД Прилеп за првиот квартал од 2018 година

  П.И “Витаминка” АД Прилеп за периодот Јануари – Март 2018 година оствари добивка по оданочување во висина од 22.518 илјади денари. Вкупни приходи Остварените единечни вкупни…

 • Странците си одат од Комерцијална банка, домашните инвеститори влагаат!

  Странците си одат од Комерцијална банка, домашните инвеститори влагаат!

  Комерцијална банка АД Скопје денес преку официјалниот сајт на Македонската берза ја извести јавноста дека во две блок трансакции беа истргувани вкупно 164.332 акции издадени…

 • Најновиот iPhone X може да биде токму твој!

  Најновиот iPhone X може да биде токму твој!

  Македонски Телеком во води во највозбудливата потрага во Македонија Возбудлива потрага по новиот и неодолив iPhone X веќе започна.  Македoнски Телеком ја поттикна креативноста на…

 • Кулминираше кризата во ССМ – промена на лидерската позиција

  Кулминираше кризата во ССМ – промена на лидерската позиција

  Кулминираше кризата во Сојузот на синдикатите – битката за фотелјата резултираше со турканици и со искршено стакло. Дарко Димовски кој конечно го доби решението од…