Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 10,275.91 1.05%    ELEKTKU1 25.00 0%    ERMT 177.00 -10.15%    GRNT 943.18 0.04%    KMB 5,565.98 0.33%    MTUR 5,250.10 -0.94%    OKTA 4,507.62 -0.05%    PKB 11,800.00 7.27%    RMDEN17 99.00 1.02%    RMDEN18 98.60 -0.1%    RZLIPTE1 25.00 0%    RZUG 12.00 0%    STB 1,201.67 0.14%    TTK 1,448.32 -2.14%    

Неделен хороскоп 08.04.2019 до 14.04.2019

Време: 08:09

Датум: април 8, 2019

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Ќе бидете соочени со органичувања кои не сте ги очекувале. Можно е да ви се вратат некои стари проблеми.

ЉУБОВ: Ситуацијата ќе биде напната, а вие видно растревожени. Поведете сметка за вашето однесување во односите со партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Стомакот ќе ви биде осетлив.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Очекувајте мали застои во текот на деловните преговори, бидејќи другата страна ќе ви постави големи услови. Одиграјте паметно.

ЉУБОВ: Делувате ладно во комуникацијата со партнерот, кој е загрижен за вашата врска. Слободните лица не се подготвени за влегување во нова врска.

ЗДРАВЈЕ: Поведете сметка за респираторните органи.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Можете да очекувате стабилизација на полето на финансиите. Поголем прилив на пари доаѓа накај вас.

ЉУБОВ: На емотивен план имате бројни прилики за вистинско уживање и штета е да не ги искористите. Едноставно опуштете се и уживајте.

ЗДРАВЈЕ: Поведете сметка за вашата исхрана.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Поведете сметка да не правите големи грешки на работа во текот на оваа недела. Некој будно ве следи како работите.

ЉУБОВ: Сакате да му бидете максимално посветени на партнерот, гладни сте за љубов и посакувате нежни допири и прегратки.

ЗДРАВЈЕ: Не се оптеретувајте со тешки тренинзи.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Размислувате за некој деловен потфат од минатото и се прашувате дали можете нешто такво да направите повторно. Со малку поголемо истражување и залагање ништо нема да ве спречи.

ЉУБОВ: Мечтаете за некое лице кое за вас во моментов е недостапно. Постои некоја доза на блага депресија и емотивно незадоволство.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Заедно со своите соработници во кои имате доверба ќе успеете да остварите успех на деловен план. Реализирајте ги вашите идеи.

ЉУБОВ: Ќе ви се врати некоја стара љубов, личност со која претходно сте имале некој недовршен или недефиниран однос.

ЗДРАВЈЕ: Добро, не внесувајте премногу масни намирници

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Неповолна фаза во која можете да очекувате бројни ограничувања и рестрикции од страна на надредените.

ЉУБОВ: Дистанцата која постои меѓу вас и саканото лице се чувствува се повеќе. Преземете нешто.

ЗДРАВЈЕ: Поведете сметка за вкочанетоста, применувајте вежби.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Доколку сте планирале било каква соработка со странство или деловно патување – ова е идеалниот период за тоа.

ЉУБОВ: Емотивно сте стабилни, без оглед каков ви е статусот. Расчистете со некои проблеми од минатото.

ЗДРАВЈЕ: Проверете го холестеролот.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Оваа недела ќе бидете како во бркотница, ќе трчате на повеќе страни, ќе се трудите да работите на три места одеднаш и ќе бидете наградени за тоа.

ЉУБОВ: Имате проблеми со љубоморниот партнер кој го следи секој ваш чекор и не ви дава доволно простор да дишете.

ЗДРАВЈЕ: Намалете со цигарите и алкохолот.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Имате многу јасен увид во ситуацијата во која се наоѓате и без проблем ќе успеете да ги донесете одлуките кои се најпаметни според сегашната поставеност на работите.

ЉУБОВ: Саканото лице ви е максимално посветено и имате прилика да уживате во заедничките моменти.

ЗДРАВЈЕ: Можни се мали проблеми со бубрезите.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Ќе сакате да се истакнете со помош на измама но ќе бидете откриени и потценети. Можеби токму тоа ќе ви покаже дека без труд не се заработуваат пари.

ЉУБОВ: На ова поле се можни бројни промени, но сепак ситуацијата не ви е баш најповолна. Потребни се големи залагања.

ЗДРАВЈЕ: Поведете сметка за имунитетот.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Ќе ви се даде можност за напредок и поголема заработка, од вас зависи колку паметно ќе ја искористите можноста.

ЉУБОВ: Ситуацијата не е многу поволна, но следи период на смирување на тензиите за оние кои се во врска или брак. Слободните претставници ќе бидат пребирливи.

ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте стресни ситуации.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп 16.09.2019 до 22.09.2019

  Неделен хороскоп 16.09.2019 до 22.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Нема да и бидете претерано посветени на работата, некако нема да имате доволно енергија за неа. ЉУБОВ: Љубовното поле дефинитивно…

 • Неделен хороскоп 09.09.2019 до 15.09.2019

  Неделен хороскоп 09.09.2019 до 15.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува период во кој доста нешта нема да одат според планираното. Воопшто нема да имате олеснување од ниедна…

 • Неделен хороскоп 02.09.2019 до 08.09.2019

  Неделен хороскоп 02.09.2019 до 08.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Не се откажувајте на првата препрека. Продолжете да се трудите, само така ќе успеете. ЉУБОВ: Изберете ја вистинската личност за…

 • Неделен хороскоп 26.08.2019 до 31.08.2019

  Неделен хороскоп 26.08.2019 до 31.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Периодот не е поволен за деловни патувања, па затоа најдобро е да не ризикувате. ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта,…

 • Неделен хороскоп 19.08.2019 до 25.08.2019

  Неделен хороскоп 19.08.2019 до 25.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ви следи прилика да напредувате и да прејдете на далеку подобра деловна позиција. Искористете ги поволните аспекти. ЉУБОВ: Доколку имате…

 • Неделен хороскоп 12.08.2019 до 18.08.2019

  Неделен хороскоп 12.08.2019 до 18.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Среќата ве следи па остварувате добри резултати дури и кога не се трудите доволно. ЉУБОВ: На полето на љубовта можете…

 • Неделен хороскоп 05.08.2019 до 11.08.2019

  Неделен хороскоп 05.08.2019 до 11.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   ЉУБОВ: Неодлучно се однесувате кон некое лице кое се надева на нешто повеќе од вас. Доколку не планирате ништо посериозно…

 • Неделен хороскоп 29.07.2019 до 03.08.2019

  Неделен хороскоп 29.07.2019 до 03.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да се надевате на многу позитивен период на деловно поле, исто така и за патувањата и трговијата. ЉУБОВ: На…

 • Неделен хороскоп 22.07.2019 до 28.07.2019

  Неделен хороскоп 22.07.2019 до 28.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Имате голема самодоверба, но умеете да претерате со докажувањето. ЉУБОВ: Имате преголеми барања, а партнерот има чувство дека ништо нема…

 • Неделен хороскоп 15.07.2019 до 21.07.2019

  Неделен хороскоп 15.07.2019 до 21.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можни се бројни конфликти на работа. Обидете се да делувате пријателски и да дадете се од себе со цел…