Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 10,275.91 1.05%    ELEKTKU1 25.00 0%    ERMT 177.00 -10.15%    GRNT 943.18 0.04%    KMB 5,565.98 0.33%    MTUR 5,250.10 -0.94%    OKTA 4,507.62 -0.05%    PKB 11,800.00 7.27%    RMDEN17 99.00 1.02%    RMDEN18 98.60 -0.1%    RZLIPTE1 25.00 0%    RZUG 12.00 0%    STB 1,201.67 0.14%    TTK 1,448.32 -2.14%    

Неделен хороскоп 25.03.2019 до 31.03.2019

Време: 08:02

Датум: март 25, 2019

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Знаете да ги мотивирате соработниците и на тој начин заедно да постигнувате поголеми успеси, тоа ќе се случи и оваа недела.

ЉУБОВ: Имате многу поволна ситуација и придвижувањето на љубовен план доаѓа. Потребно е само малку да се опуштите.

ЗДРАВЈЕ: Претераната вкочанетост ви создава проблеми.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Оваа недела не е поволна за било какви радикални промени. Држете се до стабилните текови и не ризикувајте.

ЉУБОВ: Можно е да се обидете да го конкретизирате односот со некое лице кое веќе подолго време постои во вашето љубовно поле.

ЗДРАВЈЕ: Проверете ја крвната слика.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Искористете ја приликата да ги проширите деловните познанства и преку нови контакти да дојдете до работа.

ЉУБОВ: Не сте сигурни која одлука е вистинска. Ви се допаѓа една личност но се плашите дали таа врска комплетно ќе ја ограничува вашата слобода.

ЗДРАВЈЕ: Потребна ви е релаксација.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Можете да очекувате оваа недела некој од вашите блиски пријатели да се појави со интересна деловна понуда.

ЉУБОВ: Ви одговара вниманието кое го добивате од различни припадници од спротивниот пол. Можете да очекувате интересена недела исполнета со флерт.

ЗДРАВЈЕ: Склони сте на настинки.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Ќе дојдете до деловните промени кои ги очекувавте веќе некое време. Конечно ќе се конкретизираат важните работи.

ЉУБОВ: Прифатете некоја сугестија која саканото лице ја има за вас. Ќе сфатите уште на самиот почеток дека била во право.

ЗДРАВЈЕ: Можна е минлива кивавица.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Оваа недела ќе имате премногу работа, а некој упорно ќе ви доделува и нови работни задачи. Ќе бидете под голем притисок.

ЉУБОВ: Можно е познанство со некое помладо лице со кое ќе развиете понапредна комуникација, уживајте во долгите разговори доколку навистина ви се допаѓа личноста.

ЗДРАВЈЕ: Осцилации на крвниот притисок.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Искористете ја оваа недела да воведете баланс помеѓу работата и приватниот живот со цел да се ослободите од наталожениот стрес.

ЉУБОВ: Ќе се запознаете со личност која има слични размислувања и интереси како вашите. Ќе ве привлекува нејзината појава.

ЗДРАВЈЕ: Поведете сметка за имунолошкиот систем.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Сите ќе увидат дека имате далеку поголеми потенцијали од тоа што мислат и сите ќе сакаат да ве ангажираат да им помогнете.

ЉУБОВ: Оние во врска ќе уживаат во хармонија, а оние кои се сами ќе запознаат некоја нова личност која многу ќе ги привлече.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте што јадете.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Полека ве фаќа паника во врска со работата која ве очекува. Обидете се да се приберете и порационално да согледате некои работи.

ЉУБОВ: Слободните ќе запознаат нова личност која многу ќе ги заинтересира, но веднаш потоа ќе започнат да и наоѓаат премногу маани.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со вратниот дел од грбот.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Конечно ќе бидете во прилика да дефинирате некои многу важни работи. Правете полека некои нови планови.

ЉУБОВ: Ќе пронајдете личност која ви одговара според бројни параметри и која ќе ви делува како идеален животен сопатник.

ЗДРАВЈЕ: Добро ќе се чувствувате.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Ќе добиете поддршка иако не ја очекувате. Оваа недела е поволна за разрешување на некои ситуации кои ве мачеле.

ЉУБОВ: Немате доволно трпение за саканото лице, но ни тоа за вас. Ќе имате тешка недела на љубовен план.

ЗДРАВЈЕ: Ќе ве измачува дигестивниот тракт.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Доколку бидете подготвени да направите некои отстапки на работното место, тоа на долги стази ќе ви донесе повеќе позитивни резултати, па затоа размислете.

ЉУБОВ: Не ви се допаѓа кога било кој од вашата околина ќе започне да се маша во вашиот љубовен живот. Внимавате и молчите со цел да сокриете многу нешта.

ЗДРАВЈЕ: Лоша циркулација.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп 16.09.2019 до 22.09.2019

  Неделен хороскоп 16.09.2019 до 22.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Нема да и бидете претерано посветени на работата, некако нема да имате доволно енергија за неа. ЉУБОВ: Љубовното поле дефинитивно…

 • Неделен хороскоп 09.09.2019 до 15.09.2019

  Неделен хороскоп 09.09.2019 до 15.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува период во кој доста нешта нема да одат според планираното. Воопшто нема да имате олеснување од ниедна…

 • Неделен хороскоп 02.09.2019 до 08.09.2019

  Неделен хороскоп 02.09.2019 до 08.09.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Не се откажувајте на првата препрека. Продолжете да се трудите, само така ќе успеете. ЉУБОВ: Изберете ја вистинската личност за…

 • Неделен хороскоп 26.08.2019 до 31.08.2019

  Неделен хороскоп 26.08.2019 до 31.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Периодот не е поволен за деловни патувања, па затоа најдобро е да не ризикувате. ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта,…

 • Неделен хороскоп 19.08.2019 до 25.08.2019

  Неделен хороскоп 19.08.2019 до 25.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ви следи прилика да напредувате и да прејдете на далеку подобра деловна позиција. Искористете ги поволните аспекти. ЉУБОВ: Доколку имате…

 • Неделен хороскоп 12.08.2019 до 18.08.2019

  Неделен хороскоп 12.08.2019 до 18.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Среќата ве следи па остварувате добри резултати дури и кога не се трудите доволно. ЉУБОВ: На полето на љубовта можете…

 • Неделен хороскоп 05.08.2019 до 11.08.2019

  Неделен хороскоп 05.08.2019 до 11.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   ЉУБОВ: Неодлучно се однесувате кон некое лице кое се надева на нешто повеќе од вас. Доколку не планирате ништо посериозно…

 • Неделен хороскоп 29.07.2019 до 03.08.2019

  Неделен хороскоп 29.07.2019 до 03.08.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да се надевате на многу позитивен период на деловно поле, исто така и за патувањата и трговијата. ЉУБОВ: На…

 • Неделен хороскоп 22.07.2019 до 28.07.2019

  Неделен хороскоп 22.07.2019 до 28.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Имате голема самодоверба, но умеете да претерате со докажувањето. ЉУБОВ: Имате преголеми барања, а партнерот има чувство дека ништо нема…

 • Неделен хороскоп 15.07.2019 до 21.07.2019

  Неделен хороскоп 15.07.2019 до 21.07.2019

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можни се бројни конфликти на работа. Обидете се да делувате пријателски и да дадете се од себе со цел…